Astra F Kullanıcıları Buraya

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta cilayı ankarada nereye yaptırdınız acaba birde sorunum var 1. viteste gazı verip ayağımı debriyajdan hızlı çekince patinaj cekmesi gerekirken araba geri boşa atıyor vitesi bu normalmi değil ise arıza nerededir?

Pasta cilayı öveçler 2.caddede auto profesör diye bir yer var orda yaptım kampanya yapmışlar bayada memnun kaldım açıkçası hatta eve yakın arada gider iç dış yıkatırım :)
1.vitesten atması ise kesinlikle normal değil ne kadar hızlıda çekseniz vitesten atmaması lazım bi baktırın ona

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta cilayı öveçler 2.caddede auto profesör diye bir yer var orda yaptım kampanya yapmışlar bayada memnun kaldım açıkçası hatta eve yakın arada gider iç dış yıkatırım :)
1.vitesten atması ise kesinlikle normal değil ne kadar hızlıda çekseniz vitesten atmaması lazım bi baktırın ona

evet bencede normal değil ama balatadan olabilirmi çünkü en küçük zorlamada koku geliyor balatadan bide kışın çok zorlamıştım hafif duman gelmişti balatadan galiba bitik ama bitik balatada böyle olurmuki 1 den pat diye boşa atıyor ani kalkış yapamıyorum

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa atma olayı bende de var. Senkromeçlerden diye biliyorum. Hatta geyiği dönmüştü benim arabada tc var ama bu mekanik tc çok yüklenince boşa atıyor kendisini diye :D Önce vites tak tak tak vuruyor sonra boşa atıp ayağım gazda olduğu için kesiciye giriyor. İkiye alıp devam ediyorum. :D

Bu arada dün hesap yapmıştım araba 28 kuruş yakıyor diye ben lpg bitti sandım bugün fulledim depoda 12 litre daha gaz varmış 38 litre alması gerekirken 26 litre aldı araba 23 kuruş yakıyor yani :D

Son düzenleme:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bugün bezine alıp denedim silkelemeyi benzindede yapıyor beyler. Hani klasik lpg silkelemesi gibi değil zaten. LPG ile ilgili aparatlarda sorun olduğunda silkeme daha fazla oluyor. (galiba).
Rölanti normal motor sesi normal. BUjilerden desem her devirde silkelemesi gerekmezmi?
Düşük devirde güç verirken böyle hıg hıg hıg silkeliyo hafif gazdan çekiyorum ayağımı biraz düzeliyor yada vitesi güçültünce bir miktar azalıyor.
Sonrada hiçbişey yokmuş gibi devam ediyor hiç silkelemiyor.
Korkarak sorcam ama baskı balata bitiyorsa böyle silkeleme yaparmı?

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa atma olayı bende de var. Senkromeçlerden diye biliyorum. Hatta geyiği dönmüştü benim arabada tc var ama bu mekanik tc çok yüklenince boşa atıyor kendisini diye :D Önce vites tak tak tak vuruyor sonra boşa atıp ayağım gazda olduğu için kesiciye giriyor. İkiye alıp devam ediyorum. :D

Bu arada dün hesap yapmıştım araba 28 kuruş yakıyor diye ben lpg bitti sandım bugün fulledim depoda 12 litre daha gaz varmış 38 litre alması gerekirken 26 litre aldı araba 23 kuruş yakıyor yani :D

Bu boşa atma nasıl düzeliyor ya bendede hemen kesiciye giriyo yüklenince boşa atıp ne masraf çıkar nasıl düzelir?

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bugün bezine alıp denedim silkelemeyi benzindede yapıyor beyler. Hani klasik lpg silkelemesi gibi değil zaten. LPG ile ilgili aparatlarda sorun olduğunda silkeme daha fazla oluyor. (galiba).
Rölanti normal motor sesi normal. BUjilerden desem her devirde silkelemesi gerekmezmi?
Düşük devirde güç verirken böyle hıg hıg hıg silkeliyo hafif gazdan çekiyorum ayağımı biraz düzeliyor yada vitesi güçültünce bir miktar azalıyor.
Sonrada hiçbişey yokmuş gibi devam ediyor hiç silkelemiyor.
Korkarak sorcam ama baskı balata bitiyorsa böyle silkeleme yaparmı?

yüke binince silkeme varsa benzin pompasından olabilir mi acaba ?
baskı balata yapar mı bilemiyorum :confused:

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar silkeleme sorununu buji ve buji kablolarını değiştirerek çözdüm. Ancak fren yapınca sağ önden gııırcc sesi geliyordu ona baktık. Balataların kalınlığı iyi ancak cam gibi olmuşlar. diskin yüzeyi ise kararmış.
Asıl tuhaf olanı usta bu discler bu araca ait değil dedi. ben 2 senedir bu diskleri kullanıyorum. ABS li arabalarda havalı disk olur dedi. Bende şaştım kaldım tabi.
Sizin araçlarda nasıl disk var? ve iki disk arasında acaba fren performansı farkı varmıdır?

Son düzenleme:

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 11458 bu disk hava soğutmalı olanı sanırım netten buldum.

Ekli dosyayı görüntüle 11459 buda benim araçtaki disk.

O usta biraz sallamış bütün abs li araçlarda hava soğutmalı disk olacak diye bi kural yok son modellerde var genelde bizimkilerin zamanında normal disk oluyordu çoğu araçta
edit : önler soğutmalı disk arkalar normal disk oluyordu eğer ön disklerden bahsediyorsak o zaman normal disk olması tuhaf
fren performansına gelince hava soğutmalı olanlar adından belli üst üste yoğun fren kullanımında performansını korur normal diskler performans kaybeder

Son düzenleme:

mehmetx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar silkeleme sorununu buji ve buji kablolarını değiştirerek çözdüm. Ancak fren yapınca sağ önden gııırcc sesi geliyordu ona baktık. Balataların kalınlığı iyi ancak cam gibi olmuşlar. diskin yüzeyi ise kararmış.
Asıl tuhaf olanı usta bu discler bu araca ait değil dedi. ben 2 senedir bu diskleri kullanıyorum. ABS li arabalarda havalı disk olur dedi. Bende şaştım kaldım tabi.
Sizin araçlarda nasıl disk var? ve iki disk arasında acaba fren performansı farkı varmıdır?
benim aracım 96 mod. ben aldığımda da havalı disk vardı bende değiştirirken havalı diskle değiştirmiştim.