Astra F kasa hb beyaz

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
opelın motoru yag yakar yenısı eskısı kullanımla alakalı devırlı kullan bak bakalım nasıl yag yakıyor 100 bın 50 bın olayı degıl motorcuya göstermen lazım % kac kopresyon verıyor vs gıbı kaporta ve boya sonra gelır bı motor yaptırmaya kalkasan 2bın lıra 3 bın arası dıkkat lı olmak lazım şansa bırakma

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
yağsız ve susuz bırakılmamış bir motor kolay kolay sorun çıkarmaz.2.el araç alırken ilk baktığımız yer motor oluyor sonra kaza geçmişi kaportası vs.bence aracı yetkili serviste expertiz yaptırıp öyle alın.Artıkm yeni sistemde expertiz detaylandırılıyor.ben aracımı geçen yıl aldıktan sonra servise götürdüm motoru nasıl falan diye.Servis danışmanı artık bu işlemin çok detaylı yapıldığını silindir kompresyonuna kadar bakıldığını yaklaşık 6 saatlik bir süreç olduğunu söyledi.ücreti 200 tl.yağ bakımında bakarız fazla para vermene gerek yok dediler bende yaptırmadım zaten sorunsuz biniyorum çok şükür.200 tl den kaçmayın yaptırın içiniz rahat olsun.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende bunuanlamıyorum 98 model arabanın bırakında boyasındafalan bisey olsun yani

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Opel araçların motorlarının anlamak o kadar olduğunu sanmam. Başıma geldiği için biliyorum. Aracım 94 model ve 135000 Km idi. Motorunda vs hiç sorun yoktu. Yapına suyuna düzenli olarak baktım. İstanbul'dan Ankara ya geldim. Sabah arabayı çalıştırdım ve takırdamaya başladı. Bir anda yani ve sonuç 3000 TL harcadım komple sıfırdan yaptırdım. Buda şu demek aracın km si filan sadece hava. Zamanında adam gibi bakımları yapılmadı ise kesin kez başına bela olacak demektir. Bilmem kaç km de bir araç alacak kişi motor konusunda kumar oynaması gerek. Birde bu test filan işlerine pek inanmıyorum. Saçma sapan işler.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ya nadir abi zaten ecotec belli biyerden sonra zaten yağ yakar
vectra a
vectra b 1,6
astraf
astra g
kasalarda yağ yakmaolayı olan bi durumdur
istediğin kadar bak arabaya
belli bi km sonra engel olamıyosun
sonra 97 model arabam var benim mesela eeeee boya yokmu diyim satarken
ben zaten sitelerdeyim kamyon geçer biyerini sürter o geçer biyerini sürter
yani 97-98 model araba alırken bazı seyleri görmezdengelcen abi
sorunsuz araba istiyosan gitcen sıfır alcan

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ya nadir abi zaten ecotec belli biyerden sonra zaten yağ yakar
vectra a
vectra b 1,6
astraf
astra g
kasalarda yağ yakmaolayı olan bi durumdur
istediğin kadar bak arabaya
belli bi km sonra engel olamıyosun
sonra 97 model arabam var benim mesela eeeee boya yokmu diyim satarken
ben zaten sitelerdeyim kamyon geçer biyerini sürter o geçer biyerini sürter
yani 97-98 model araba alırken bazı seyleri görmezdengelcen abi
sorunsuz araba istiyosan gitcen sıfır alcan

Seninle aynı fikirdeyim yani boyananı var mı? En çok takıntı edilen konu. Ya aracın yaşı belli aracın bulunduğu trafik ortada ister istemez boya olacak. iyi o zaman boyamasın adam paslansın :) o zaman orijinal olur :)

Birde arkadaşlar burada motor üflemesinden bahsetmişler. Benim bildiğim tüm motorlar üfler. Önemli olan burada motorun üflemesi değil yağ kapağını açıldığında sarımtırak köpüklü bir görünüm vardır. İşte o görünüm varsa motor nanay demektir. Üflemeyen motor olmaz.