Astra F İçin 13 Jant (Kış Lastiklerine)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, kış lastiklerim mevcut. Zamanı da geldi, taktırmak istiyorum. Ancak şu an arabamın üstünde bulunan ve normal lastiklerimin takılı olduğu orijinal jantlarım biraz zor balans tutuyor. Gerek bu yüzden gerekse de sürekli sök tak yapmamak için jant arayışına girdim. Malum, boyut 13 olunca çıkma jant pek bulamadık. Birkaç tane bulduğum ise uymadı.
Şimdi hem çıkma jantla uğraşmamak hem de rahat etmek için sıfır jant alayım dedim. 500'den başlıyor genelde fiyatlar. Arabayı satmam durumunda ise evdeki ikinci araç olan (pederin kullandığı) clioya kalacak olmasından dolayı da sıfır jant cazip gelmeye başladı. Lastikçi, clio da 13 ise ona da uyar dedi sıfırlar için.

Sizlerin tavsiyeleri nedir? Çıkma arayışına devam mı -ki buralarda neredeyse sormadığım lastikçi kalmadı- yoksa sıfır bir takım jant almak mı ya da sök taka devam mı. Bir de sıfır düşünülürse marka tavsiyeleriniz var mı? Şimdiden teşekkürler...​

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
güncel...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya 13 jant değil de senin araç 14 jant olması gerek değil mi?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakkaten, özellikle düşürülmedi ise 14 olması lazım. Bendekiler bile 15. Bir dahaki kışlıklar için 14 mü alsam diyorum.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
13 arkadaşlar, X14NZ motor kodlu astra F'in orijinal jant boyutu 13, lastik de 175/70/13. Kitapçığında da böyle yazmakta.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
13 arkadaşlar, X14NZ motor kodlu astra F'in orijinal jant boyutu 13, lastik de 175/70/13. Kitapçığında da böyle yazmakta.

Ben ilk defa duydum Hakan tavsiye konusuna gelince bence sen çıkma jantlara bakmaya devam et çünkü her 13 jant diğer başka araçlara olmaya bilir örnek bijon aralıkları tutmaz göbek tutmaz bunları es geçme.