Astra aracınızı yıkatmayın!...

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra aracınızı yıkatmayın!...

Arkadaşlar aşağıdaki videoyu izlerseniz aslında sorunun arabada değilde Tazyikli(doğrusu yazılışı bu sanırım) suda oldugunu görebiliriz. Diğer arkadaşlarında dediği gibi Tazyikli su jilet kadar kesici olabilir. Arabanın ön kaput filmini yapan arkadaşım da demişti kaputa sakın yakından tazyikli su sıkma demişti yırtar atar demişti. bende arabamı 5 aydır kendim yıkıyorum şimdiye kadar bi sorun olmadı mumkun oldukça yakından yıkamıyorum. Başka bir videoda ayakkabıyı kesiyordu onu bulamadım :D Zavallı karpuz.

How to Weatherproof a Deck : Avoiding Pressure Washer Mistakes
Watermelon Meets Pressure Washer

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Önceki gün bakım için servise gittiğimde sol çıtamda bu hasarlardan var diye değişim talep ettim, onlarda opele mail yollamışlar garanti karşılarmı diye, opel de yıkama hatasından kaynaklı olduğunu söylemiş ve sol veya sağ tek çıta için 48 tl fiyat verdiler.

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

50 küsür binlere aldığımız araca yakışmıyor bide toplum içinde kanı vardır alman arabaları sağlamdır diye arabayı yıkatamıyoruz başına gelicek diye nerde kaldı sağlamlığı kalitesi

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abartılı bi başlık olmuş. şimdiye kadar yıkattım Allaha şükür aracın hiçbir yerine bişey olmadı. Yıkatmadan önce APP' plakalara ve kaputun ordaki o siyah çıtaya fazla yakın tutma diyorum bu kadar...Hele yıkanırken uzaktan izlemesi yok mu milletin sürekli etrafında dolanması yok mu yeterde artar  m34444

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar sanayi'de ևeliği  kesmek için su kullanıyorlar ama araç yıkama makinalarında basınç 150-200 bar kadar oluyor, bu basınç da öyle arabaya kolay kolay zarar vermez, sadece sonradan yapılan çıtalar standart dışı olduğu için belki kalkma yapabilir dikkat etmekte fayda var.

Boya kaporta zarar görse hyundai vs... araçlarda kaporta da göçükten geçilmezdi :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce de söylemiştim. Aynı sıkıntılı malzeme Audi A4 ve Citroen C4 de de gördüm kendi gözümle. Bunlar sadece çevremde benim dikkat ettiğim araçlar. Hele C4 ilk yıkamada haşat olmuştu. Onun malzeme tam yağlı beyaz peynir kıvamında. Hafifçe tırnak bastırsan izi kalıyor. Ben yıkatırken tembihliyorum çoğu yıkamacı biliyorum abi oralara direk tutmuyoruz diyor.

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı hasar benim ve arkadaşımın astrasında da mevcut.. ikimizde arabaları yıkatınca farkına vardık... şimdi servisle görüşecez.. bakalım sonuç ne olacak.. opele bu tip malzemeler kullanmak hiç yakışmadı madd

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Askadaslar madem boyle kronik bir sorun var herkeste farkinda mesela konuyu acan arkadas o parcayi garantiden degisse ne degisecek ki bidaha yikatir yine ayni sorun olur cozum ureten pek gormedim.
O parcayi sokeceksin sert fiber bant ile kaplamacida kaplatacaksin degil tazikli su civi ile vursan birsey olmaz.
Anlasilan kronik bir problem var sizlanacaginiza kafa kafaya verelim opelden hayir yok napsak diye cozum uretelim derim.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arabayı aldıgımdan beri sürekli yıkamacıda yıkatırım. Bi çok değişik yerde de yıkattım hiçbişey oldugu yok o bölgenin.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracımda da küçük bir tırnak izi kadar bir yırtık mevcut. Nişanlımın aracında ise benimkinden çok daha büyük bir deformasyon var.
Yırtılmış gibi görünüyor resmen 4-5 cm büyüklüğünde bir kısım.