astra aracım tekleme yapıyor

alioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 G kasa astra elegance twinport aracım giderken 1 ve 2 ci viteste 10 20 bin devir aralıgında tekleme yapıyorrr muşdayım ve fazla imkan olmadığındann ateşleme bobini dediler delphi ateşleme bobini getirdim yine olmadı iade ettim bobinii ne den olabileceği< hakında bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden tşkler

K

kalhir

Bilgi Girilmemiş
benimde 99 model astara var aynı sorun bendede mevcut neden acaba

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda lpg varsa buji ve buji kablolarından olma ihtimali çok yüksek.

predator

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun var.Çogunlukla egr den kaynaklanıyo.Ama önce kelebek bogazı temizlenmeli.Ondan sonra egr temizlenip carbon clean yapılmalı.Yada sıfır bir egr takılmalı.Ama birçok sebebide olabılır.

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bunun sıkıntısı kelebekden olabilir bir temizletsene baktırr birde vites aralıllarında biraz yüklen arabaya mümkünse temizlik madeleri var iyisinden ama al koy deviri yüksek kulan ben pislikden şüpheleniyorum azteşleme bobinin den alakası yok yaa bu arada kim demişse ateşleme bilgiğim kadarıylan tabi doğruysa yazdıgına göre ilk çalışması o aralıkda gerekli seninki pislik dene olmasa gene yazz

gabronit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-20bin devir aralığında astralar silkeler 20-30bin arasında kullan. bunların dışında egr valfi, farklı benzin (opeti tavsiye ederim eğer var ise) gibi seçeneklerde buna sebap olur. ayrıca bunlarında dışında baskı balatadan kaynaklanan 1-2 viteste silkeleme de olabilir. ama yine söliyim 20-30 bin aralığında kullan arabanı.

alperen51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 2000 astra var aynı sorun bendede vardı 2 ve 3üncü vitesete tekliyordu niğdede yaptıramdım ankaraya götürdüm çok güzel bakım yaptılar manifoldun orda bir yerden hava alıyormuş 2 3 delik varmış onları kapadılar gayet güzel oldu bende denedim bobin buji hepsi değişti ama olmamıştı

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genel olaral lpg var ise onla alakaldır ancak.egr ve boğaz kelebğinden dolayıda bu tür sorunlar gerçekleşiyo.motorunuz twinport sa z16...kodlu büyük bi ihtimallede twinport arızasından dolayıda yapıyor olablir aynı sorunu kendim yaşadım.rolanti bozma 2.5 bin devir öncesinde gazdan ayak çekildğinde tekleme vs

alioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın boğaz kelebeği baya bi kurum tutmuş temizlettim en sonundaa araca 3 gündür biniyorum 100 km yaptım şehiriçinde tekleme yok burda motor ışığınıda söndüdüler arıza lambasıda yanmadı tüpte de baya ii gidiyor araba rahatladı gibii bu kelebek temizlenmesinde bu kadar rahatlatırmı arabayı teşekkürler arkadaşlarr

swat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

;) selam ali oğlu aracının düzeldiği muş şartları için güzel bi şey. muş tamı yaptırdın..elazığmı...3 yılım geçti muşta....