Astra alıyorum ama..

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi araba dergisinde yazıyor Gökhan? Merak ettim..

Showroom'da içinde o kadar kötü gelmedi kulağıma.. Elbette bi Sony'nin Xplod'u değil ama..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi araba dergisinde yazıyor Gökhan? Merak ettim..

Showroom'da içinde o kadar kötü gelmedi kulağıma.. Elbette bi Sony'nin Xplod'u değil ama..

astra g ninki 10 numara ama 2003-2004 lerinki ben şahsen birkaç gündür yeni bi yabancı cd yaptım onu dinliyorum baş ağrısı yapıyo o biçim

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Almisken bari GTC al....Goruntusu cok hos... Hem fabrika verilerine gore 0-100 km ye 0,1 saniye daha cabuk cikiyor nasil oluyorsa....Belkide aerodinamigindendir....

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
oto show du yanlış hatırlamıyorsam... ama 400 bin km testi yapılmıuş sorunsuzmuş gerçekten golfle kıyaslamışlar ikiside 400 bin km yi rahatlıkla görmüşler. ve astranın iç mekan kalitesi daha iyiymiş..

ben ses kalitesinden şikayetçi değilim teyp cd okumuyor hemen arıza yapıyor ve hemen hemen bu tip teybi olupta sorunsuz çalışan duymadım diyebilirm de...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
bence astra (aslında vectrada) baya eskidiler uzun süredir üretimdeler ve yenilenmeleride an meselesi bence daha moder ve günümüz şartlarına daha uyumlu olabilcek seçenekler düşünürsen iyi olur ben vectra aldım ama gelde bana sor ay şey astra içinde geçerli artık yaşlandı ve bence daha taze daha iyi seçenekler vardır birazdaha araştır

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
vectra o kasatı 2001 den beri kullanıyor ama astra 2004 ten beri kullanıyor model bence çok eski değil.. önemli olan sağlamlık ve içindeki sessiz ortam.. b arada sessiz ortam snein için öenmli değilse 308 de iyi bir alternatif:)

ayykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerinde olsam easytronic şanzımanı tercih etmem, çünkü yakıt tüketimi konusunda kesinlikle manuel kadar ekonomik değil + olarak 2.500 ytl kadar fiyat farkı var.
Açıkçası benim astram 1.3 cdti ve istanbul içi ortalamam genellikle 5.9-6.0 civarı seyrediyor ama arkadaşımda 05 model astra 1.6 (twinport 105bg) easytronic i 10 civarında oluyor ve arkadaşım kesinlikle arabasını ekonomik kullanabilmek için çaba sarfediyor.
Benim aracımında Njoy+sp fakat donanımı bana alırkende düşük geliyodu halen daha öyle , eğer imkan varsa ve uzun süre binmeyi planlıyorsan kesinlikle cosmo tercih etmelisin , kesinlikle fiyat farkını hakediyor..

Müzik sistemi konusunda da , ses kalitesi normal bir biniciyi tatmin edicek düzeyde..

Ben arabamı alırkende 6. ayda en iyi fiyatı opel gerçek vermişti bana , Özellikle fiyat konusunda gerçekte Çiçek hanımla görüşmeni tavsiye ederim..

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkürler,

kaan;
NE yazık ki GTC almaya hem maddi imkanım el vermiyor, hem de 3 kapılı otomobilleri pek de o kadar kullanışlı bulmuyorum. 0,1 sn için de değer mi bilmiyorum :)

gökhan;
umarım bu tip arızalarla yeni arabamda karşılaşmam :( açıkçası bu tip ufak tefek donanım arızaları en çok canımı sıkan şey.. elbette hatasız araba olmaz ama böyle düzeltilmesi çok basit fakat kronik arızaların olmaması gerektiğini düşünüyorum. Aslında 308'e de baktım, kesinlikle güzel bir araba ama hem Astra'dan daha pahalı, hem de daha öncede söylediğim gibi, henüz çok yeni bir araba, uzun vadedeki problemleri henüz belli değil.

aykal;
Daha taze seçenekler pek yok. Belki 308 sayılabilir yeni seçenek olarak, onda da yukarda dediğim gibi, henüz uzun vadede ne gibi problemler yaratacağını kestiremediğimden cesaretim olmadı almaya.. Astra'nın kasasıyla ilgili şu aralar birşey netleşmedi, oysa 2009'da hatta 2010 başında değişecek kasalarla ilgili ilk tasarım çalışmaları dönmeye başladı. Dolayısıyla 2010 ortasına kadar Astra'nın kasa değiştireceğini sanmıyorum. Değiştirse de şu anki kasası da bence gayet güncel.

aykut;
Easytronic ile ilgili görüşlerin için teşekkürler. Bu çok ilginç, zira katalogta easytronic vitesin tüketimi normalden daha düşük görünüyor. Ama tabii ki esas alınması gereken kullanıcı yorumları olmalıdır. Ben Cosmo ile Enjoy arasındaki donanım farkının o kadar da belirleyici olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Özellikle kullanışlılık donanımları açısından benim istediğim herşeyi sağlıyor Enjoy. Cosmo'da olup da arabamda olmasını istediğim otomatik klima ile cruise control olabilir ki, her ikisi de illa ki olmasını istediğim şeyler değiller. Opel Gerçek'de Özgür beyle görüştüm, kendisi oldukça yardımcı oluyor ancak pek pazarlık yemiyor :D

ayykut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada burada galerici bi abide 2008 model astra sedan var 1.6 easytronic siyah renk 3000 km de henüz 1 aylıkmış araç istersen özelden seni bu araç hakkında bilgilendirebilirim...
sıfırından en az 4000-5000 ytl kadar ucuza mal edebilirsin..