Astra(99) Baskı-Balata Ne Kadar Tutar?

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese iyi forumlar arkadaşlar.

Başlıkta da belirtiğim gibi 99 Model Opel Astram var (16v) debriyajı çok yukarda kavrıyor.Neredeyse tam tepeye geldikten sonra araba hareket ediyor.Baskısı bitti diye düşünüyorum bide kalkışta acayip titreme yapıyor baskıya bağlıyorum onu da Erzurum da ikamet ediyorum Serviste değiştirmeyi düşünüyorum kaça maal olur kabaca bir fiyat verebilirseniz çok sevinirim.

:Forumu biraz aradım bu konuyla ilgili başlık gözüme hiç çarpmadı yada ben kaçırdım konu gereksizse , aynı başlıkla açılmış bir konuya yönlendirirseniz sevinirim.
Herkese şimide çok tşk.

ozyvet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten luk marka debriyaj setini 170 liraya aldım periyodik bakım setinide almıştım. Pendik sanayide Baskı balata degisimi, bujiler, yağ ve tüm filitre değişim işçiliğine 150 lira verdim. Ekstradan 20 lirada eksilen şanziman yağı karter tapa pulu vs için verdim. Bunun disinda debriyaj rulmanida değişmesi gerekirse işçilik degişmeksizin yanılmıyorsam 200 lira daha parça masrafın olur.

ozyvet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili servislerden parçalar dahil ( debriyaj rulmanı hariç) 900 ile 1150 lira arası fiyat almıştım ben ise 450 liraya mal ettim

Bilal2012

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten luk marka debriyaj setini 170 liraya aldım periyodik bakım setinide almıştım. Pendik sanayide Baskı balata degisimi, bujiler, yağ ve tüm filitre değişim işçiliğine 150 lira verdim. Ekstradan 20 lirada eksilen şanziman yağı karter tapa pulu vs için verdim. Bunun disinda debriyaj rulmanida değişmesi gerekirse işçilik degişmeksizin yanılmıyorsam 200 lira daha parça masrafın olur.

hıım yaklaşık 450-500 liram çıkar yani çok tşk. :bir:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca bakım ypılmayacaksa,bilyede sorun yoksa,şanzuman yağına da gerek yoksa

170 baskı balta+100 işçilik=270tl

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yukarıda kavramayı balatadan debriyajın sert olmasını baskıdan debriyaja basıldığında ses yapıyorsa bilyeden diye biliyorum ama tabi buna en iyi ustalar cevap verir

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arbenim araçtada yukarda kavrama ve titreme vardı..
yaklşk 1 ay önce yolda kaldım... bilye gitmiş.. hazır şanzmna açılmışken baskı balata da değişti..
şimdi pamuk gibi...

luk marka baskı balata 150
GM bilya 250
100 işçilik..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilya değişmez büyük bir ihtimalle. Bilyaya kolay kolay birşey oluyormuş...