Astra 1.4t / Olgun oto ve Ayotogaz işbirliği

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar az önce ayotogz ı aradım . Astra 1.4t aracım için landirenzo evo turbo kit fiyat istedim garanti kapsamını 3 yıl / 100.000 km ye çıkaran ve assagıda yazılı butun parçaları garanti kapsamına alan sigorta ile birlikte aldıgım fiyat 2300 tl si işçilik + 200 tl yaglama sitemi + 177 tl  sigorta = 2677 TL nakit ve pazarlık yok maalesef :) . Yaglama sistemi de içerisinde . Ne kadar faydalıdır bilinmez fakat garanti kapsamında olaiblmesi için bu sistem şart kosuuluyor . Daha sonra olgun otoyu aradım ordanda aldıgım fiyat aynıydı fakat biraz pazarlıga geldiler işcilik 2100 tl ye indi ve aldıgım son fiyat nakitte 2450 tl . avrupa yakasından ayotogaz ı önerdiler orda montaj yaptırabilecegimi söylediler . onların vasıtasıyla Ayotogazda Landirennzo Evo Turbo Kit sigorta + işçilik + yaglama sistemi hersey 2450 tl ye anlaşma saglandı . 
""3yıl garanti kapsamında olan parcalar"

-tüm kit parçaları
-Egsoz&emme subapları
-Egsoz & emme manifold contası
-subap yatagı
-silindir kapak contası
-Subap lastıgı
-subap gaydı
-Silindir kapak revizyonu
-Piston
-sekman
-Gömlek
-Katalizor
-Elektrik tesisatı
-oksijen sensörü
-ateşleme bobini
-Elektronik kontrol ünitesi
-benzin enjektörleri

Sizlere soracak oldugum 2 şey var  :)

1. Olgun oto ve 177 tl olan sigortası ne kadar güvenilir .? verdikleri sözlerin arkasında duruyorlarmı ? ne kadar güvenilir bir firmadır ?
2. Ayotogaz usta işçiliği olarak tavsiye edebileceginiz bir yermidir.?
032questn 032questn

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra 1.4t / Olgun oto ve Ayotogaz işbirliği

Verdikleri garanti saçmalıktan öteye geçemiyor. Detayları iyi öğrenin, mantıklı oldmadığını göreceksiniz. Forumda çoğu kez tartıştık tekrar yazmak istemiyorum.

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Verdikleri garanti saçmalıktan öteye geçemiyor. Detayları iyi öğrenin, mantıklı oldmadığını göreceksiniz. Forumda çoğu kez tartıştık tekrar yazmak istemiyorum.

forumda bu konunun tartısıldıgı bir link atarsanız sevinirim . forumu bayagı kurcaladm fakat bu konuyla ilgili birseyle karsılasamadım malesef . :/

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

uçaktamircisi link' Alıntı:
Arkadaslar az önce ayotogz ı aradım . Astra 1.4t aracım için landirenzo evo turbo kit fiyat istedim garanti kapsamını 3 yıl / 100.000 km ye çıkaran ve assagıda yazılı butun parçaları garanti kapsamına alan sigorta ile birlikte aldıgım fiyat 2300 tl si işçilik + 200 tl yaglama sitemi + 177 tl  sigorta = 2677 TL nakit ve pazarlık yok maalesef :) . Yaglama sistemi de içerisinde . Ne kadar faydalıdır bilinmez fakat garanti kapsamında olaiblmesi için bu sistem şart kosuuluyor . Daha sonra olgun otoyu aradım ordanda aldıgım fiyat aynıydı fakat biraz pazarlıga geldiler işcilik 2100 tl ye indi ve aldıgım son fiyat nakitte 2450 tl . avrupa yakasından ayotogaz ı önerdiler orda montaj yaptırabilecegimi söylediler . onların vasıtasıyla Ayotogazda Landirennzo Evo Turbo Kit sigorta + işçilik + yaglama sistemi hersey 2450 tl ye anlaşma saglandı . 
""3yıl garanti kapsamında olan parcalar"

-tüm kit parçaları
-Egsoz&emme subapları
-Egsoz & emme manifold contası
-subap yatagı
-silindir kapak contası
-Subap lastıgı
-subap gaydı
-Silindir kapak revizyonu
-Piston
-sekman
-Gömlek
-Katalizor
-Elektrik tesisatı
-oksijen sensörü
-ateşleme bobini
-Elektronik kontrol ünitesi
-benzin enjektörleri

Sizlere soracak oldugum 2 şey var  :)

1. Olgun oto ve 177 tl olan sigortası ne kadar güvenilir .? verdikleri sözlerin arkasında duruyorlarmı ? ne kadar güvenilir bir firmadır ?
2. Ayotogaz usta işçiliği olarak tavsiye edebileceginiz bir yermidir.?
032questn 032questn
Ben lpg ile alakalı araştırma yaparken nette şikayet var sitesinde olgun oto ile alakalı şikayetlere rastgelmiştim. Oraya da bir göz atmanızı tavsiye ederim. 

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Ben lpg ile alakalı araştırma yaparken nette şikayet var sitesinde olgun oto ile alakalı şikayetlere rastgelmiştim. Oraya da bir göz atmanızı tavsiye ederim. 

Siz hangi marka kullanıyorsunuz . Aracnz 1.4 t mu ?

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sigortayı sigorta şirketi yapıyor,olgun otoyla bir alakası yokki.Bende yaptırdım HDİ sigorta 160 kusurdu sanırım 5 yıl 100.000km 5000tl teminatlı

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım 1.4T ama ben lpg dönüşümü yapmadım. şu an yakıt masraflarını karşılayabiliyorum çok km yapmadığım için. Ama yine de ileride ihtiyacım olabilir diye şimdiden araştırma yapıyorum. Başka bir başlıkta paylaşmıştım, landirenzonun kendi sitesinde (İtalyan sitesi) araç konfigürasyon menüsünde bizim araçlar için uygun bir kit olmadığı yazıyordu. Hatta yine aynı sitede ürünleri incelediğimde landirenzo evo diye bir kite de rastlamadım.  

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

uçaktamircisi link' Alıntı:
forumda bu konunun tartısıldıgı bir link atarsanız sevinirim . forumu bayagı kurcaladm fakat bu konuyla ilgili birseyle karsılasamadım malesef . :/

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9699.45

İlk 600 TL'yi siz ödüyorsunuz. Sonra 3500 TLye kadar kalanı onlar ödüyor. Lpg ile çıkacak masraflar 50-100 TL olur onlarda biliyor. 80-90 bin km'de subap sorunu çıkıyor ama o da ne sigorta 60.000 km'de bitiyor.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

isterseniz sigorta policesi de var gerekli olursa ekleyebilirim

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

İlker16 link' Alıntı:
isterseniz sigorta policesi de var gerekli olursa ekleyebilirim

Çok güzel olur şartları tartışırız burda.