Astra 1.4T ilk 1500KM yakıt tüketimi değerleri

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4T ilk 1500KM yakıt tüketimi değerleri

eketen link' Alıntı:
[quote author=ercub link=topic=2107.msg43580#msg43580 date=1313498691]
eğer ilgide verdiğiniz örnek gibi olanlardan bahsediyorsanız sanırım verdiğiniz örneklerin bir çoğunu okudum. inanın bana benimle birlikte hızlanıp benimle birlikte yavaşlayacak şekilde betimlediğiniz o psikopat, geçileceğini anlayınca direksiyon üzerimize bile kırabilir. 8 aylık bir dizel kullanıcısı olarak arabanın gerçekten çok seri, atik olmadığını ve 1.4 yada 1.6T ler ile başedemeyeceğini biliyorum. ama bunlar benim aracımı alırken göze aldığım risklerdi. 1.4, 1.6, 1.4T, 1.6T ve 1.3 ecoflex modeleri arasından hızlanmasını, gücünü bilerek ve isteyerek bu motoru aldım. ama güvenlik unsuru olarak verdiğiniz afaki örneklemelere dayanarak 1.3 CDTiler diğer motorlara göre daha zayıftır demeniz acaba kendi fikriniz mi yoksa dayanak olarak verebileceğiniz herhangi bir güvenlik tespit yada ölçüm kıstası varmı?
ne münasebetle hazımsız olduğum sonucuna vardınız bilemiyorum ama 1.3 motorları  ekonomik olmasının dışında hiçbir şekilde diğer tüm seçenekerden zayıf olduğu konusunda hemfikirken, güvenlik unsuru olarak "TARTIşILMAYACAK BARİZLİKTE"  zayıf olarak betimlemenizi sadece sollamalardaki örneklere dayandırarak yapıyorsanız dikkati olun derim, zira reel hayatta bol bol hatalı sollama yapıyorsunuz demektir. 
Ocak ayında almış olduğum aracım 23.000 km.ye ulaşmışken eğer 14T almış olsaydım aynı şartlar altında yakıta tl. bazında en az 3000 tl. fazla vermiş olmama sebep olacaktı. 16T'yi saymıyorum bile.
Ayrıca artık dizel araç sahiplerine "3 kuruş için keyif ve konforunu arkaplana atan adam" muamelesi yapmaktan vazgeçin. zira aynı haltın laciverti bizdeki. unutmayın ki 1.6T adamı milyoner yapabilir, adam trilyoner ise..saygılar 

Sayın ercub Size nereden nasıl cevap versem bilemedim  :) Verdiğim örnekler size AFAKİ gelebilir. Aslında hayatın kendisi AFAKİ dir. Bir saat önce yanıbaşınızda şakalaştığınız biri bir manyağın AFAKİ davranışları yüzünden rahmetli olabiliyor. Dedim ya AFAKİ olan aslında hayat Herşeyi birkerecikten başınıza getiriyor. 1.3CDTİ ler diğer motorlara göre daha zayıftır demem evet benim fikrim. ("1.3 motorları  ekonomik olmasının dışında hiçbir şekilde diğer tüm seçenekerden zayıf olduğu konusunda hemfikirken" sözünüzden de aslında kendinizle çeliştiğinizi düşünmekteyim.) Sizin fikriniz daha güçlü olduğu yönünde ise o da sizin fikrinizdir.Ne diyeyim Zorla kabul ettirecek halim yok ya. Ayrıca güçlü olduğu yönünde sizin verebileceğiniz bir güvenlik tespit yada ölçüm kıstası var diye de düşünüyorum yorumunuzdan...

şu münasebetle hazımsız olduğunuz -ki sadece size yönelik değil genellemeydi- sonucuna vardım; Bu 1.3 dizelin diğer güçlü motorlar ile güvenlik açısından farkının olmadığı yönündeki inanışlarınız. Ki hala böyle düşünüyorum.

Benim verdiğim solla
ma örneklerinden hatalı sollama yaptığım fikri sizde neye göre oluştu açıkcası çok merak ettim.

Hadi ben özür dileyeyim size "3 kuruş için keyif ve konforunu arkaplana atan adam" muamelesi yapmayayım da "23.000 km.ye ulaşmışken eğer 14T almış olsaydım aynı şartlar altında yakıta tl. bazında en az 3000 tl. fazla vermiş olmama sebep olacaktı" diyerek aslında siz kendinize bu muameleyi yapmış oluyorsunuz. Kaldı ki bazı arkadaşları istisna tutuyorum sizler benzinli araç alan bizlere "hesap kitap bilmeyen zevk düşkünü, yaptığın iş saçmalıktan ibaret" muamelesi yaparken niye bu muamele işleri için yakınmıyorsunuz? Siz yaparken iyi de biz yapınca mı cısss....

Son olarak "unutmayın ki 1.6T adamı milyoner yapabilir, adam trilyoner ise" sözünüz üzerine ya espiri anlayışınız çok soğuk ya da hesap işleri ile aranız pek iyi değil. Neticede 100bin km de sizin koklayıcınız ile benim içicim arasındaki fiyat farkını hesaplayabilirseniz çıkan sonuca göre hangi trilyonerin milyoner olacağı tez konusu bile olabilir.  2.0 2.5 2.8 3.0 3.6 4.0 4.4 5.0 gibi motorlar da size göre Burunei Sultanını somalilere çevirir kanatimce Yanılıyor muyum? Saygılar bizden efendim  :)
[/quote]
saygıdeğer dostum;
öncelikle afaki hayat dersinizden dolayı teşekkür ederim. alıntı yaparak ilgi gösterdiğiniz yazımdaki Güvenlik bölümü cevap kısmında hiç itibar görmemiş.
("1.3 motorları  ekonomik olmasının dışında hiçbir şekilde diğer tüm seçenekerden zayıf olduğu konusunda hemfikirken" sözünüzden de aslında kendinizle çeliştiğinizi düşünmekteyim.) kısmını tekrar, orjinal yazımda okursanız çelişkiyi birden ortadan kaldırabilirsiniz. kaldı ki yazının başında güvenlik açısından zayıflığı diye belirtmiştim. eğer hala G֜VENLİK ve EMNİYETLİ OLARAK 1.3 hariç diğer tüm motorlar ürettiği güçlere göre birbirinden üstündür diyorsanız yani hangisi önce hızlanırsa o daha güvenlidir diyorsanız neye dayanarak bunu söylediğinizi tekrar sormak isterim. zira yukarıda cevap verdiğiniz şeyler tam olarak okumadığınız yada okusanızda tam anlayamadığınız yazıma ithafen yapılmış. eğer bir güvenlik kıstası, ölçüsü, birimi yada kaynak gösterebileceğiniz bir kurum internet sitesi vs. varsa görmek herkesin hakkıdır. yok sizin kendi fikriniz bu yöndeyse zaten daha söyleyecek bir şey yok. hazım olayı....
"Hadi ben özür dileyeyim size "3 kuruş için keyif ve konforunu arkaplana atan adam" muamelesi yapmayayım da "23.000 km.ye ulaşmışken eğer 14T almış olsaydım aynı şartlar altında yakıta tl. bazında en az 3000 tl. fazla vermiş olmama sebep olacaktı" diyerek aslında siz kendinize bu muameleyi yapmış oluyorsunuz. Kaldı ki bazı arkadaşları istisna tutuyorum sizler benzinli araç alan bizlere "hesap kitap bilmeyen zevk düşkünü, yaptığın iş saçmalıktan ibaret" muamelesi yaparken niye bu muamele işleri için yakınmıyorsunuz? Siz yaparken iyi de biz yapınca mı cısss...."
komik olmuş bu..:)kaldı ki bu forumda ben daha hiç kimseye  hesap kitap bilmeyen  muamelesi yapıldığını görmedim. yakınlıkları ve dostluklarına istinaden birbirine sataşmakayı seven kişiler istisna. 3 .kişiler girince o nun da b.nun çıktığı gözlerden kaçmadı tabi.  kaldı ki ben o muhabbetlerde de yoktum.
  son paragraf ise benim şaka anlayışımdan ziyade Bob Dylanın kadınlar için söylediği bir sözdü. sadece adapte ettim. hesap kitap işleri de derin işler, fazla girmemek lazım..konu hakkında daha azla yazmak niyetinde değilim. kim neye nasıl inanmak istiyorsa özgürdür. herkese keyifli formlar dilerim..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercub link' Alıntı:
saygıdeğer dostum;
öncelikle afaki hayat dersinizden dolayı teşekkür ederim. alıntı yaparak ilgi gösterdiğiniz yazımdaki Güvenlik bölümü cevap kısmında hiç itibar görmemiş.
("1.3 motorları  ekonomik olmasının dışında hiçbir şekilde diğer tüm seçenekerden zayıf olduğu konusunda hemfikirken" sözünüzden de aslında kendinizle çeliştiğinizi düşünmekteyim.) kısmını tekrar, orjinal yazımda okursanız çelişkiyi birden ortadan kaldırabilirsiniz. kaldı ki yazının başında güvenlik açısından zayıflığı diye belirtmiştim. eğer hala G֜VENLİK ve EMNİYETLİ OLARAK 1.3 hariç diğer tüm motorlar ürettiği güçlere göre birbirinden üstündür diyorsanız yani hangisi önce hızlanırsa o daha güvenlidir diyorsanız neye dayanarak bunu söylediğinizi tekrar sormak isterim. zira yukarıda cevap verdiğiniz şeyler tam olarak okumadığınız yada okusanızda tam anlayamadığınız yazıma ithafen yapılmış. eğer bir güvenlik kıstası, ölçüsü, birimi yada kaynak gösterebileceğiniz bir kurum internet sitesi vs. varsa görmek herkesin hakkıdır. yok sizin kendi fikriniz bu yöndeyse zaten daha söyleyecek bir şey yok. hazım olayı....
"Hadi ben özür dileyeyim size "3 kuruş için keyif ve konforunu arkaplana atan adam" muamelesi yapmayayım da "23.000 km.ye ulaşmışken eğer 14T almış olsaydım aynı şartlar altında yakıta tl. bazında en az 3000 tl. fazla vermiş olmama sebep olacaktı" diyerek aslında siz kendinize bu muameleyi yapmış oluyorsunuz. Kaldı ki bazı arkadaşları istisna tutuyorum sizler benzinli araç alan bizlere "hesap kitap bilmeyen zevk düşkünü, yaptığın iş saçmalıktan ibaret" muamelesi yaparken niye bu muamele işleri için yakınmıyorsunuz? Siz yaparken iyi de biz yapınca mı cısss...."
komik olmuş bu..:)kaldı ki bu forumda ben daha hiç kimseye  hesap kitap bilmeyen  muamelesi yapıldığını görmedim. yakınlıkları ve dostluklarına istinaden birbirine sataşmakayı seven kişiler istisna. 3 .kişiler girince o nun da b.nun çıktığı gözlerden kaçmadı tabi.  kaldı ki ben o muhabbetlerde de yoktum.
 son paragraf ise benim şaka anlayışımdan ziyade Bob Dylanın kadınlar için söylediği bir sözdü. sadece adapte ettim. hesap kitap işleri de derin işler, fazla girmemek lazım..konu hakkında daha azla yazmak niyetinde değilim. kim neye nasıl inanmak istiyorsa özgürdür. herkese keyifli formlar dilerim..

sayın ercub
yorumunuzun bir kısmında "1.3 motorları  ekonomik olmasının dışında hiçbir şekilde diğer tüm seçenekerden zayıf olduğu konusunda hemfikirken" derken başka bir yerinde bana 1.3cdti nin zayıflığı sizin kendi fikrinizmi diye sorarsanız elbette sizin kendinizle çeliştiğinizi düşünürüm. Hala daha sormaktasınız ya... şimdi sevgili ercub kaynak soruyorsunuz. İnternette bu araçların teknik verileri mevcut. Max güç ve tork değerlerini bunları verdikleri devir bandını inceleyiniz. Bunu geçelim test verilerindeki ilk ve ara hızlanmalarını inceleyiniz. Sonrada 60-100 veya 80-120 km\h hızlanması arasında uçurum olan araçlar sizce güvenlik ve emniyetli sürüş açısından eşit midir lütfen fikrinizi belirtiniz. 60 dan 100 e 13 saniyede çıkabilen bir araç ile 8 saniyede çıkabilen bir araç aynı oranda güvenli ve emniyetli diyorsanız ne diyelim... Bunu her türlü otoriteye, internetteki her forumda sorabilirsiniz Aldığınız cevapları bizlerle de paylaşırsanız hepimiz bilgilenmiş oluruz.
Hiç kimseye hesap kitap bilmez muamelesi yapıldığını görmediniz de 3 kuruşa keyif ve konforunu arka plana atam muamelesini nerede gördünüz. Bunu görmüş iseniz aynı pencereden bakabilirseniz hesap kitap bilmez muamelesini de orada görürsünüz. Tabi işimize gelmeyen şeyleri görememe duyamama gibi insan meziyetlerimiz işin içine dahil olmazsa.

İşlerin çığırından çıktığı muhabbetler olduğu ve DAHİL OLMADIğINIZI belirttiğiniz halde neden bu muhabbette birilerinin kadınlar hakkındaki sözünü benim aracıma uyarlayarak direkt beni hedef almış olarak dahil oldunuz sorabilir miyim? Benim bu 1.3 motor hakkındaki görüşlerim mi sizi bu kadar rahatsız etti? Ben yorumlarımda dizel ile benzinli arasındaki farkın benim için çok önemli olmadığı asıl önemli olan şeyleri anlatıyorum ve bazı gerçeklerden diğer arkadaşlar gibi bahsediyorum. Niye bu sıkıntı anlam verebilmiş değilim. Sonuç olarak siz de istediğinize inanacaksınız ben de bildiğimle hareket edeceğim. Ama dediğim gibi ne benim hazımsızlığım dizelin az yakması gerçeğini ne de sizin hazımsızlığınız gitmeyen bir araç ile giden bir aracın aynı emniyet seviyesinde olmadığı gerçeğini değiştirmeyecektir. İyi akşamlar...

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ilk 2 mesaj dışında konu başlığı ile içindekiler arasında alaka yok, lütfen... Yakışmıyor bize bu tartışmalar

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede bosuna tartisiyorsunuz. Birakin herkez zevkine ve butcesine gore istedigi araci tercih etsin. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Bencede bosuna tartisiyorsunuz. Birakin herkez zevkine ve butcesine gore istedigi araci tercih etsin. 
arkadaşımın doğan slx'i var, aracını o kadar seviyor ki astra, golf vs hiç gözü bile görmüyor :)
hayat bu kimi doğan alır, kimi 1.3 motor, kimi 500hp araç, kimi porsche, kimi golf, kimi de jip alır
herkes kendi bütçesi, hayat şartları, zevkine göre mutlu olduğu sürece gerisi teferruat...