Astra 1.4T aracıma yazılım attırdım

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4T aracıma yazılım attırdım

DERSİMLİ link' Alıntı:
ulaş 600 gidiş 600 dönüş, bari döüşte indirim olsun erken rezervasyon falan.
:D yanlış yazmışım 50 tl yazacakken :D

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
mtv egzos emisyonuna göre olacak tamam ama fabrika verilerini baz alacak yani üreticilerin verdiği bilgiyi baz alacak ilk başta aracı alırken hangi bilgi işlendiyse sisteme ona göre devem edecek ,birde bizim egzos emisyonunu ölçen cihazlarda bu fark görünmüyor kara duman atan kamyonlar bile geçiyor ki eğer orjinal yazılımına dönmek isterseniz servise 50 tl gibi bir rakam ödeyip yaptırabiliyorsunuz.

Eminmisiniz? ilk 3 yıl öyle olsada daha sonra muayene ile ilişkilendirilmeyecek mi?
Bu mantığa göre fabrika çıkışı opel astra 250TL vergi ödeyecekse aynı model aynı motor fabrika çıkışında aynı emisyona sahip ama şuanda 15 yaşına gelmiş emisyon değerleri çok artmış Astra da aynı parayı öder.

Burada mantık doğaya salınan gazlardan vergiyi tespit etmek, bunun içinde düzenli bir ölçüm olur diye düşünüyorum ki bunuda yapılması araç muayenesi ile olabilir. Muayeneye girdiniz aracınızın emisyon ölçümü sizi 2. kademeden vergi dilimine dahil etti; 2 sene sonra aracınız eskidi emisyonu arttı ve belki 3. dereceden daha yüksek vergi ödeyeceksiniz?

Direkt olarak fabrika verilerinden vergilendirme olacağını sanmıyorum, dediğim gibi belki ilk 3 yıl, sonrası?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muayenedeki emisyon ölçümüne göre vergi alınacağını ben de zannetmiyorum. Çünkü itiraz yolu açık. Ölçen cihaz ne derece doğru ölçüyor? Bunlarla başa çıkamazlar. Fabrikanın verdiği dilime göre oran belirlenecektir. Ayrıca şimdiki gibi bir oran dilimi olacaktır. 1300 cc - 1600 cc benzeri. 140 hp den 180 lere çıkmak da zannetmiyorum ki üst dilime sokacak kadar yükseltsin emisyonu. Zaten bu sistemde eski araçlar değil yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten sonraki araçlar emisyona göre vergilendirilecek. Bu da 2014 de başlamışsa 2014 ve sonrası için geçerli olacağından 15 yaşındaki araba ile sıfırının hesaplanması 15 sene sonra düşünülecek iş. :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Baran_ link' Alıntı:
Eminmisiniz? ilk 3 yıl öyle olsada daha sonra muayene ile ilişkilendirilmeyecek mi?
Bu mantığa göre fabrika çıkışı opel astra 250TL vergi ödeyecekse aynı model aynı motor fabrika çıkışında aynı emisyona sahip ama şuanda 15 yaşına gelmiş emisyon değerleri çok artmış Astra da aynı parayı öder.

Burada mantık doğaya salınan gazlardan vergiyi tespit etmek, bunun içinde düzenli bir ölçüm olur diye düşünüyorum ki bunuda yapılması araç muayenesi ile olabilir. Muayeneye girdiniz aracınızın emisyon ölçümü sizi 2. kademeden vergi dilimine dahil etti; 2 sene sonra aracınız eskidi emisyonu arttı ve belki 3. dereceden daha yüksek vergi ödeyeceksiniz?

Direkt olarak fabrika verilerinden vergilendirme olacağını sanmıyorum, dediğim gibi belki ilk 3 yıl, sonrası?
bu yüzde  avrupa standartları gereği normlar her nesilde değişiyor misal 2014 te euro 6 normuna geçilecek emisyonda ,şu an euro 5 ve bizim motorlarımız bu normu karşılıyor ama 2014 teki normu karşılamıyacağından vergisi artacak(tabi bu misal bu konu 2014 yürürlüğe gireceğinden ozaman dan sonra üretilecek araçları ilgilendirecek)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Baran_ link' Alıntı:

- bu dusuk emisyon degeri olan araclardan daha az vergi alinmasi olayi, hayata gecirilse bile arkadaslar,
Kanun ciktiktan sonra ki araclari kapsayacakmis. Bu durumda eski araclari muaynede emisyon olcmeye kalkmazlar bile ;)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga abi;oncelıkle gecmıs olsuun.Umarım cok fazla zarar yoktur ısyerınde..
Yenı hp ve torklarını ıyı gunlerde kullanmanı dılıyorum;)Ne gider şimdi be öff :)
Senden bir ricam olacak ; denk gelırsen bi 1.4 tsi 160 hp sricorccoyu tokatla da bızım gıbı 140 hpcilere biraz moral olsun ;)
Tekrar kazasız belasız gunlerde..

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr

Baran_ link' Alıntı:
Mehmet Merhaba Hoşgeldin;
İzmirde Tanışmıştık Tolganın aracını yaparken; focusum olduğunu konuşmuştuk.

Şunu merak ediyorum; bu işlemi aracımıza yaptırsak ve güle güle kullanmaya başlasak ( Gerçi henüz 2012 focusa beyin sökülmeden yapılamadığını söylemiştin :) ) daha sonra MTV egsoz emisyonuna göre alınmaya başladığında ciddi oranda daha fazla vergi vereceğimizi düşünüyorum?

Böyle bir durumda standart yazılıma nasıl geri döneceğiz? Dönsekte aracımız yüksek egsoz gazları nedeniyle fabrika verisindeki emisyona dönebilecek mi?

Türkiye deki Tüm Yetkili Yükleme Merkezlerim araçlarınızı ücretsiz orjinal haline getireceklerdir.

O emisyona göre vergilendirme durumu fabrika çıkışı devlete bildirilen carbon salınımı dikkate alınarak bayraklandırılıyor. Daha sonradan bayrak değiştirmek mümkün olmayacaktır.

@ftertezzek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga selam;

Konunun üzerinden uzunca bir zaman geçmiş ama;

araç dyno çıktısı  ile şu anda net kaç HP/NM