Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

ulkm link' Alıntı:
Aynen katılıyorum araç tabiri caizse "sahibine göre kişniyor"  ee bir araçtan ne bekleriz başka ??

greatt

dream_04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ancak 140 beygirlik bir arabayı da bu şekilde sakin kullanmak zor iştir.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
Benim araç 13000 km geldi otomatik kışın şehir içi performansız kullanım 8.6 ortalama ile atlattım, havalar ısındı aynı güzergah ve sürüş karekteriyle ortalamam şehir içi yine kendiliğinden 7.4 lere düştü.  045thumbsup

Teorik olarak hic bir arac katolog degerindeki degerin altina düsemez(8 Lt) derler. Cünkü o test en düsük degeri elde edilecek ideal sartlarda yapiliyor.Demek sizin güzergahiniz cok düz ve sakin.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Teorik olarak hic bir arac katolog degerindeki degerin altina düsemez(8 Lt) derler. Cünkü o test en düsük degeri elde edilecek ideal sartlarda yapiliyor.Demek sizin güzergahiniz cok düz ve sakin.

Katalog değeri olayına katılmıyorum, yıllardır her kullandığım araçta katalog değerlerini çürüttüm :)) ama tabiki sabır işi bu :)  şaka bir yana astra katalog değerlerini doğru veren bir araba

slm

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:

Mümkün olan en iyi tüketim için yaptığım denemede Focus 1.6 TDCI ile 3.4litre (fabrika verisi 3.9) Astra ile 4.4litre (fabrika verisi 4.9) tutturmuştum, bunun dışında fabrika verisine en yakın rakamı sunan aracım Astra; ş.dışında 5.0 ile 5.5 litre, ş.içinde 6.8 litre ile 8.5 litre arası değişiyor.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opelin sitesinden alıntıdır;
Gösterilen sürüş performansı rakamlarına araç boşken (sürücüsüzken) artı 200 kilogramlık yükle ulaşılabilir.

Basınç 9,5:1                                         şehir dışı 4,7
Maksimum güç 103 (140) / 4900-6000 şehir içi tüketim 7,9
Maksimum tork 200/1850-4900                   Ortalama 5,9

Ahh ahh 7,9 diyo ya şaka gibi :D Nerdeeee o günler nerde

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumun ilk zamanlarında sadece drwaverunner şehir içi ortalamam 8 lt diye belirtmişti, başka kişi de yoktu. Görülen o ki, artık 8 in altına düşen de var.

Sonuçta fabrika verisi belli bir standart altında yapılan teste dayanıyor. Aracınızı o testlerden daha iyi şartlarda sürerseniz, değer düşebilir. Fakat bu daha iyi şartlar nedir, eğimsiz yol, minimum yük, optimum, uzun süreli sabit hızda sürme ,sıcaklık vs.

Ama bana kendi arabam ile şu anki şartlar altında 8 lt altına düşmek pek mümkün görünmüyor. Işıkta biraz fazla bekleyince ortalama direk 0.1 lt yükseliyor.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yolda bir depo ile düz yolda gidiliyorsa örneğin karadeniz sahil yolu gibi ...  1130 km yapabiliyor, ama inişli çıkışlı yollarda gidilirse  900 -950 km yapıyor. Ha bir de ben bunları denerken esp yi devre dışı bıraktım.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aslında depoyu birazcık büyük yapsalarmış ne iyi olurmuş.
65lt bile fena olmazdı.  10lt extra sığardı bence bir yerlere.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ulkm link' Alıntı:
Uzun yolda bir depo ile düz yolda gidiliyorsa örneğin karadeniz sahil yolu gibi ...  1130 km yapabiliyor, ama inişli çıkışlı yollarda gidilirse  900 -950 km yapıyor. Ha bir de ben bunları denerken esp yi devre dışı bıraktım.

Esp neden?