Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

GNSpower link' Alıntı:
Abi benim Active Select'im bile çok sabırlı gidersen 5 litrenin altında yakabiliyor ama çooooooooooook sabırlı gitmen lazım. Ha ayrıca mümkünse yol düz olmalı, hava sıcaklığı 25 dereceyken, güneş ışığı sağdan rüzgar arkadan gelmeli, bagaj az dolu olmalı, şöför çok yememeli yani biraz Gestapo şartları lazım ama az yakmak mümkün.

Hatta doğru hızı bulur yukardaki şartlarıda bütün olarak sağlarsan meretin 3.9 falan yaktığınıda bilirim. Ama o biraz arabanın G noktasını bulmaya benziyor, her seferinde denk gelmiyor yani. (:)

ben de doğan bey ne zaman girecek bu konuya diyordum :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
ben de doğan bey ne zaman girecek bu konuya diyordum :)

Bu tür konularla ilgili kendimi buzdolabına yapışan bir magnet gibi hissediyorum, uzak duramıyorum. (:)

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Abi benim Active Select'im bile çok sabırlı gidersen 5 litrenin altında yakabiliyor ama çooooooooooook sabırlı gitmen lazım. Ha ayrıca mümkünse yol düz olmalı, hava sıcaklığı 25 dereceyken, güneş ışığı sağdan rüzgar arkadan gelmeli, bagaj az dolu olmalı, şöför çok yememeli yani biraz Gestapo şartları lazım ama az yakmak mümkün.

Hatta doğru hızı bulur yukardaki şartlarıda bütün olarak sağlarsan meretin 3.9 falan yaktığınıda bilirim. Ama o biraz arabanın G noktasını bulmaya benziyor, her seferinde denk gelmiyor yani. (:)
011zaa 011zaa 011zaa 011zaa 011zaa

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben tek başıma yüksüz araç ile 750 km yol yaptığım da (balıkesir-kırıkkale) 90 sabit hiç 90 geçmeden 6.4lt gördüm ama baya sıkıcı oluyor o hızda gitmek :)

perionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir depo ile karışık 800 Km gittiğimi biliyorum ama, 900 Km gitmek ciddi sabır ister. Sabrınıza hayranım :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

:) abi her konuya bırbırınden guzel esprıler ıle yanıt verebılmeyı nasıl beceriyosun ya :)

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yola çıkıcak tum arkadaslara (zor oluyor ama ) bu hızlarla gıtmelerını tavsıye edıyorum;gercekten arac cok az yakıyor..
Kendınızı su sekılde ödüllendirebilirsiniz ; mesela ben yolculugumun son kmlerinde,butun kmleri 90 km hızla gıttıgımden kendımle gurur duydugum ıcın,kendıme bir ödül ve vicdanım rahat olarak donuste ızmıt otobanında anlık 220 kmye cıktım ama Anlık :))

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

bbeerrkk67 link' Alıntı:
Uzun yola çıkıcak tum arkadaslara (zor oluyor ama ) bu hızlarla gıtmelerını tavsıye edıyorum;gercekten arac cok az yakıyor..
Kendınızı su sekılde ödüllendirebilirsiniz ; mesela ben yolculugumun son kmlerinde,butun kmleri 90 km hızla gıttıgımden kendımle gurur duydugum ıcın,kendıme bir ödül ve vicdanım rahat olarak donuste ızmıt otobanında anlık 220 kmye cıktım ama Anlık :))

Ah o ödüller yok mu onlarda az batırmıyor beni. Gidiyorum 70le 20 dakika, sonra bir ödül, hop başladığım yere dönüyorum.. Daha ziyade başladığım yere dönemiyorum, yol ne kadar kısa olursa olsun o ibre hiç yerinde durmuyor ki. (:)