Astra 1.4 t 140 enjoy pp

Giray GÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba, bu benim ilk mesajım ve bilgi maksatlı yazıyorum. Benim aracı yeni aldım yaklaşık 1 ay oldu bu güne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım araç şu anda 2300 km de eski aracım yine opel di 2000 model 2000 sportive di şimdi ondan inip buna binince tabiki kalite ortaya çıkıyor fakat beni rahatsız eden bir olay var onunla ilgili yardım almak istiyorum yarın servise de soracağım araç otomatik vites yolda giderken sanki zıplıyormuş gibi gidiyoruz eski aracımda erg valfinin arızasından dolayı sürekli silkelenme oluyordu bazen bu araçtada oluyor gibi hissediyorum fakat öyle bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum acaba bu zıplama neden oluyor çözemedim yada banamı öyle geliyordur tam bilemiyorum. Bu gün audi alan bir arkadaşımda aynı şeyi söyledi onunki de sürekli zıplıyor gibiymiş.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 t 140 enjoy pp

foruma hoş geldiniz,aracınız hayırlı olsun ,bazen otomatik araçlarda vites geçişi sırasında araç sanki bir anda hızlanıyor veya zıplıyormuş gibi bir his olabilir bunu engellemek için araç vites değişim devrine geldiğinde ayağı bir anlığına gazdan çekmek araç vites değişimini daha çabuk yapacağından anlık devir yükselmesinden kaynaklı bu hareketi kesecektir.

Giray GÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim evet dediğiniz gibi fakat bende vites geçişlerinde olan bir durum değil düz yolda devam ederken yani vites değişimi esnasında olan bir olay değil.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Foruma Hoşgeldiniz, bol paylaşımlı ve keyifli forumlar dilerim, şimdiye kadar hep manuel sürdüğüm için yardımcı olamicam :)

Giray GÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Az önce servislede görüştüm aracın amortisörlerinin biraz daha sertliğinden dolayı bu zıplama olayını yaptığını söylediler.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Giray GÜN link' Alıntı:
Az önce servislede görüştüm aracın amortisörlerinin biraz daha sertliğinden dolayı bu zıplama olayını yaptığını söylediler.
lastiklerin havasını da kontrol ettirin bazen servis çıkışı basınçları çok yüksek oluyor
zira benim 38 imiş farketmemişim sonradan 32 ye indirttim lastik havalarını

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Çok büyük ihtimalle servis aracınızı tesslim ederken lastik basınçlarını kontrol etmemiştir; basınçlar gereğinden yüksektir.

Golf alan arkadaşım ben söyleyene kadar 2.5 ay boyunca 40-45PSI basınçla gezdi, araba sürekli titriyordu.

Giray GÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lastikler dediğiniz gibi 39 du 32 ye düşürttüm çok fazla olmasada yinede ufak zıplamalarla devam ediyorum az önce audi ye de bindik arkadaşımın dediği gibi oda zıplıyordu artık kafaya takmadan devam edeceğiz alışma dönemi boyunca.Fakat satıp cosma modelinide almak aklımdan geçmiyor değil :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladığım kadarıyla şikayetiniz şanzıman ya da motor karakteristiğinden değil amortisörlerin yaylandırma konforundan kaynaklanıyor.

Yeni Astra lar nispeten sert araçlardır, bir de jant ebatlarının büyüklüğü bu sarsıntıları hissedilir hale getirir.

Cosmo donanımlı bir araçda bu sarsıntılar farklı düzeyde değildir; yapacağınız en ekonomik yumuşatma operasyonu lastiklerinizi yumuşak hamurlu olan Michelin ya da Goodyear Efficient G. ile yenilemek olacaktır.