Astra 1.4 son hız

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün (c.tesi) babam Edirne'den İstanbul'a gelirken biraz hız denemesi yapmış.bizm astra 1.4 2002 model ve 220 km gördüğünü söyledi.hatta astranın son hızı 230 km ona yaklaştı diyor:confused: .Tamam arabanın bakımları falan zamanında yapılıyor.hiçbir sorunu yok ama ben pek inanmak istemedim.Edirne İst arası eğimli yol müsait falan ama araba gerçekten o kadar hız yapar mı? biraz şaşırdım doğrusu.tamam ben bi kaçkez 190-195 yaptım Bolu İst arası sonra bıraktım ama 220 bana biraz fazla geldi.ne bilim devir kesici falan girmez mi acaba.sordum bu hızı kaç devirde yaptın diye ama ona dikkat etmemiş.Gerçekten bizim arabalar kadranın sonunu görebilir mi? Benim kafam da biraz şüphe uyanıyor.Tabi babamında yalan söleyeceği yok...
Ayrıca ben heralde bizim arabada 220 yi yapsada görmem:) .Bunu babamada söledim o kadar yüksek hız yapmaya hiçbir zaman gerek yok. Babamada biraz kızdım ne gerek var diye.:mad:

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmaz. 190 bile yapmaz.

fakat gercek hız ile km saatinde de okunan hız geyiği her forumda bitmez ..

o yüzden başlamayalım :D

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmaz. 190 bile yapmaz.

sevgili kardeşim,gel tarsusa bir çayımı iç ve sonrasında 95 astra 1.4 ile seninle tur atalım 190 yapıyormu yapmıyormu bir görelim ne dersin?

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmaz. 190 bile yapmaz.

gerçek hızı yansıtmıyor olayını doğrudur diyenlerdendim. Fakat bu karayollarında köprülere falan yaklaşırken bazen hız göstericiler koyuyorlar. sabit 120 de gidiyordum hatta hız kontrolünde. 1 km/h bile şaşmadı. O yüzden artık inanmıyorum.

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili kardeşim,gel tarsusa bir çayımı iç ve sonrasında 95 astra 1.4 ile seninle tur atalım 190 yapıyormu yapmıyormu bir görelim ne dersin?

ziyade olsun abim içmiş kadar oldum teşekkür ederim..

fakat dikkat ederseniz gerçek hız ile km saatinde gösterilen süratten bahsettim.

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapmaz. 190 bile yapmaz.

gerçek hızı yansıtıp yansıtmayacağını bilmem ama ben 190 ı baya gördüm kadranda :D
ayrıca aracın teknik verilerinde 1.4 astra 182 km/h 1.6 ise 188 km/h son hız diyor oda ayrı bir konu...

krex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 dizelle 208 km/h yaptık (3800 devirde) yokuş aşağı (viraj gelince bıraktık....) yani 1.4 rahat 210km/h yapar ; üstü biraz zor.

Son düzenleme:

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düz yolda tek kişi 210km.hafif eğim aşağı 220'nin hemen altı ama dewir kesicine girio muhtemelen 218kmydi.iki kişi klima açık düz yolda 200km'yi gördü.belki 205 olurdu.zti190a kdr rahat çıkıo kalanında kasıo braz....