Astra 1.3 silkeleme problemi

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Arkadaşlar astra 1.3 aracımda 1800 - 2100 devir arası gaz sabit gittiğimde silkeleme, titreme problemi yaşıyorum, az gaza yüklenince turboda etkisini gösterdiği için silkeleme geçiyor. Bu olay başına gelen varmı, neden yapıyor olabilir? Saygılar

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1800 devir altında yapıyor titreme ancak optimal düzeye gelince 1800-2250 arası gibi titreme geçiyor. aracın en makul devir aralığı yazdığım devir aralığıymış. bu bölümde bende titreme yok.

Neo59

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Daha önce hiç bir devirde yapmıyordu, yeni yapmaya başladı, bendeki titreme değilde silkeleme daha doğru tabir.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey bende de vardı astra varken. özellikle cruse kontrolla 5 vitesde 90 civarı giderken hafif rampa oldumu yapardı bende hızı biraz arttırdımmı keserdi sanırım kronik bişey. çözümü varsa aracı verdiğim arkadaşa söyliyeyim bari...sevinsingarip :))))

astra haş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2011 1.3 cdti astra h sahibiyim. bir süredir aracımda 2000 devir altında silkeleme sorunu yaşamaya başladım. daha sonra turbo içindeki wastegate' nin görevini tam yapamadığı basınç düştüğü bilgisayar arıza kodundan anlaşılınca wastegate tamir yoluna gittim. tamirden 3-5 gün sonra aynı sorunlar yeniden başgösterdi. benzer sorun yaşayan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

muminp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de ekleme yapmak istiyorum, defalarca kontrol ettim 1950 devirde silkeleme yapıyor, çözümü bilen var mıdır?

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR'yi kontrol edin.Bahsettiğiniz devir aralığı EGR'nin çalışma aralığı.

EGR Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır?
Genellikle EGR Valfi kirlenmesi veya bozulması sonrasından araç motorunun sarsıntılı bir şekilde çalışması veya hiç çalışmaması şeklinde kendini gösterebilir. Akabinde artan yakıt tüketimi gözle görülür oranda artacaktır. Çekiş düşüklüğü, hareket halindeyken titreme veya zıplama,tekleme gibi belirtiler göstermesi EGR Valfinin kirlendiğinin bir göstergesi olabilir.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni problem vardi sorun EGR den kaynaklaniyor iyice kirlenmis tikanmisti 1750 -2000 civari devirde sabit giderken sürekli silkeleme yapiyordu bende bir gün kontak kapaliyken EGR nin fisini cektim hersey düzeldi hic atlama ziplama silkeleme kalmadi fakat tabiki ariza isigi yandi dogal olarak, daha sonra bende yeni EGR aldim taktirdim eskisini temizlettim hazir digerinde sorun olur diye bekletiyorum...ayrica 2 yildir sorunsuz kullaniyorum, bence sizde EGR nin fisini cekin kullanin bir müddet silekeleme yapan devirler arasinda eger problem devam ederse EGR de sorun yok demektir, yaparsa ne ala.

Oki_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de ayni problem vardi sorun EGR den kaynaklaniyor iyice kirlenmis tikanmisti 1750 -2000 civari devirde sabit giderken sürekli silkeleme yapiyordu bende bir gün kontak kapaliyken EGR nin fisini cektim hersey düzeldi hic atlama ziplama silkeleme kalmadi fakat tabiki ariza isigi yandi dogal olarak, daha sonra bende yeni EGR aldim taktirdim eskisini temizlettim hazir digerinde sorun olur diye bekletiyorum...ayrica 2 yildir sorunsuz kullaniyorum, bence sizde EGR nin fisini cekin kullanin bir müddet silekeleme yapan devirler arasinda eger problem devam ederse EGR de sorun yok demektir, yaparsa ne ala.

Slm Bülent bey, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracım 2008 Astra h 1.3 cdti aracın ilk sahibiyim tek kullanıcısıyım. 2. ve 3. Viteslerde gaz pedalından ayağımı çektikten sonra hafif gaz verdiğimde 1700-2000 devirler arasında araba silkeliyor. Aracı sert kullandığımda bu sorunu yaşamıyorum. Ancak yumuşak kullanumda sürekli oluyor. Egr ve map sensör temizlendi, sorulu olan turbo selenoid valfi değişti ama sorun değişmedi. Sizin öneriniz olan egr soketini söküp deniyeceğim. İnşallah sorn oradandır. Gösterdiğim hiçbir usta/servis bu soruna teşhis koyamadı. Lütfen bana bir yardım edin...

Oki_76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Bülent bey, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aracım 2008 Astra h 1.3 cdti aracın ilk sahibiyim tek kullanıcısıyım. 2. ve 3. Viteslerde gaz pedalından ayağımı çektikten sonra hafif gaz verdiğimde 1700-2000 devirler arasında araba silkeliyor. Aracı sert kullandığımda bu sorunu yaşamıyorum. Ancak yumuşak kullanumda sürekli oluyor. Egr ve map sensör temizlendi, sorulu olan turbo selenoid valfi değişti ama sorun değişmedi. Sizin öneriniz olan egr soketini söküp deniyeceğim. İnşallah sorn oradandır. Gösterdiğim hiçbir usta/servis bu soruna teşhis koyamadı. Lütfen bana bir yardım edin...

Bülent hocam Allah senden razı olsun. Bu silkelemeyi kaç tane ustaya sorduysam hiç biri demedi ki şu EGR fişini çekelim de deneyelim. Senin dediğin gibi soketi sökünde araç kendine geldi. En kısa zamanda EGRnin icabına bakacağım.