astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracında bu problemi yaşan, yaşayıpta ucuz yollu halleden birileri bana yardımcı olursa sevinirim..

aracım, 07 model Astra 1.3cdti.. bilindiği üzere direksiyondaki CIM modülü arıza veriyor.. yani farlar açıkken korna ara sıra çalışmıyor, ancak gösterge panelindeki ışık seviyesini düşürdüğünüz zaman düzeliyor..

konu hakkında birkaç kişi, lehim yapılıyor dedi, birkaçı ise CIM modülü değişiyor dedi..

başka bir çözüm var mı?

Güncel...

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence haksızlık yapılıyor astraya. herkes bu 1.3 ü bilerek aldı. burda hem fikiriz.. ama bazı arkadaşlar yüksek fiyata düşük performans alıyoruz diyorlar... bu tamamen ülke şartlarıyla ilgili tamamen iktisadi.. şöyle düşünün 40bin e nisan basında 1.6 otomatik benzinli focus hb titanium full aldık. faturasına bir baktım lanet ettim böyle ülkeye böyle şartlara.. arabanın geliş maliyeti 20bin... ödediğimiz vergi ile bi araba daha alınır. peki bu vergiler nereye gidiyo? bunu hiç düşündünüz mü? opel niye 1.9 dizel göndersin ki? ben opel yerinde olsam göndermem böyle vergilerin oldugu bi ülkeye güçlü motor falan göndermem. agustosta aldıgımız astra 1.3cdti kp nin maliyetide 20bin idi. 1.9 motoruda 25bine mal etseler olacak burda 60 milyar artı bi ton vergi üstüne üstlük satmayacak o kadar. biz aracı 39bine aldık 19bin vergi.. bu ne demektir burda isyan etmemiz gereken yer devletin uyguladığı politikalardır. benzin 3.70 ve bunun 2.95 i vergi. arada ki farka bakın. hyundai ve peugeot larada baktık alırken otomatik dizelleri 43binden aşağı değildi. kusura bakmayın ama hyundai tutupta 44bin vermem 39bine opel varken yemişim aradaki performan farkını:D

5 ay focus titanium otomatik benzinlik kullandım 1.6 idi 105 hp idi. ayda iki kez boluya gidiyorum ve yüksek hızda kesinlikle astra daha güven veriyor. focus için aynı şeyi söyleyemicem. astranın minyonluğunu seviyorum:rolleyes: ben öğrenciyim 21 yaşındayım benim işim gücüm yok profesyonel öğrenciyim.. bana ekonomi lazım.. az parayla çok gezmem lazım ve 1.3cdti tamamen beklentilerimi karşılıyor.. öğrenci olmasaydım ve iyi bir işim olsaydı alırmıydım diye sorarsanız.. almazdım.. gider 180hp lik benzinli yeni astra cosmo alırdım :) olay tamamen beklentilerden ibaret.. ne verip ne aldığınızı iyi bilmek gerek

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra benzinlide yaptığı gibi hep diyorum şu fiattan 1,3 multijeti aldın madem 1,6 multijeti de alsa Astra astra olalı böyle bir sevinç yaşamaz herhalde.
Hatta 1,6 dizeli insignia'ya koysalar araç süper bir satış yapar. VW bu konuda aldı başını gitti adamlar 1,2 dizel 1,2 TSI motor yaptılar artık jetta bile giriş motor olarak 1,2 tsi kullanıyor.
GM artık bir düzenleme yapmalı 1,3 motor dizel gerçekten komik duruyor artık. Artı bu motor 130 HP'lik yarış versiyonuna bile çevrilse 1,3 mü 1,6 mı desem dizel astra için, çoğunun 1,6 diyeceğine eminim.
İstatistikler ve fabrika verileri herzaman doğru söylemez çünkü.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel korna takinitisi vs. icin yazilima cagiriyor....
bilginize

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renault ta 1.6 dizeli ilkbaharda çıkarıyor..edc vites..130 bg..320 nm tork..fluance..bence bu kendi motorunu kendi üretme işiyle ilgili..opel motor üretiminde genelde ortaklık kuruyor..bağımsız olsa yapar ama böylesi kolayına geliyor galiba...

army6rr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beklentilerle ilgili bir konu bu...
varsın kornası zor çalsın , klima açınca biraz daha dikkatli kullanayım , cep telefonumu cebimde taşıyayım :)
Artıları eksilerinden daha fazla bence ..
Herşeyden önce ;
*yakıtta çok cimri bu en önemli konu bu zamanda yakıt göstergesine bakmıyorum bile :)
** vergi yükü az
***parçaları şimdi daha ucuz ilk çıktığı güne göre
**** içi gayet rahat her sene güneye iniyorum bazen üçbin km yol yaptığım oluyor tek tatilde uzun yolda rahatsızlık vermedi şimdiye kadar
***** bagaj müsait
****** bendeki araç 1.3 cdti enjoy donanım olarakta yeterli
*******Arada sirada farklılık yaratıyorum aracımda ses sistemi ,cam filmi , xenon gibi :) bu da kullanımı daha keyifli hale getiriyor astramı
********astraya haksızlık olmasın :) dileyen istedıği aracı almakta özgür gönül isterki V8 silindir Mustanga binelim ama ülke şartları budur...

duranburakbilgin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi burda ciddi bir rekabet var, bendede chevrolet spark 0.8 seABS vardı 800cc ve 52 bg di tamam çok aman aman bi performansı yoktu, ama kotukları, görüşü, pratikliği ayrı bi meseleydi. ama o araç 2 kişilik bi ailenin ihtiyacını karşılardı en fazla. yılbaşından önce opel astra classic3 konfor paket almaya karar verdik ama motor seçeneği konusunda çok düşündüm, 1.3 dizelini kullandım zaten aman aman hız yapan basan yardıran birisi değilim 1.3 dizel benim konseptime uygun az yakan bi araç. ama içeriye aşırı derecede motor sesi alıyor opele yakışmayan bi durum. 1.4 benzinli kullandım bi an tüplü şahin kullanıyorum sandım rezalet ötesiydi ve en son 1.6 benzinli kullandım ve dedimki aradığım araç budur. ekonomi konusuna gelince arkadaş zaten petrol işi yapıyoruz bana kalsa giderim 8silindir cherokee alırım, ama malum pederin bana aldığı ilk araç olduğu için astra aldı. illaki ekonomi yapıcam diyosan 1.3 dizel çok kötü bi araç değil.

rahatlığa gelince evet astrada telefonunu koyacak yer yok ama ben çare buldum, sigara kullanmıyorum, küllüğün kabını yerinden söktüm,oraya bozuk para ve telefonum sığıyor. geriye kalıyor garajın kumandası onuda aynaya astım.

bence 1.6 astra gaaayet iyi parasına göre lüx ve konforlu bi araç sadece fazla gözü yok, ondada bu araç dolmuş değilki orda burda konsol göz olsun.

tamam kalos olsun getz olsun jetta olsun doblo olsun traktör olsun bunların hepsi birbirinden konforlu araçlar olabilir, zaten bu araçların hepsinide kullanmadım değil, kötü araçlar sayılmazlar. ama opelin eline su dökemezler arkadaşlar yiğidi öldürün hakkını yemeyin ne olur, ödediğiniz parayı düşünün ben opele kendi elimle saydığım 35.400 tl yi ben bilirim. illaki hemn konfor hem performans arıyosan benim pederde mercedes e serisi var. bu dediklerin onda var. 78.000€ verip alabilrsin.