Astra 1.3 cdti 45.bin Bakım

gece_sahini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, 2007 model dizel 1.3 cdti hb arabamın 45 bin bakımı geldi. Yetkili servisten 300 lira fiyat aldm %30 indirimli hali fakat pahalı geldi. Ben de özel servise gitmeye karar verdim yağı kendim aldım mobil1 0W-40, yağ hariç yaklaşık 100 tl civarı fiyat aldım filitreler, antifiriz, cam suyu falan dahil. Özel servislerin takacağı filitreler, nasıldır, iş görür mü? Çok kalitisiz midir orjinallereni nispeten?

Bir de ek olarak arabanın neresini göstermem gerek, şanzıman yağına falan bakıtayım mı veya başka neresini?
EGR valfi temizletmem gerek mi?
Motoru yıkatmayı düşünüyorum.

Tecrübelerinizden yararlanmak dileğiyle saygılar...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onu bunu bilmemde motoru sakın yıkatma arızaların yoksada başına arıza çıkarma

gece_sahini

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genellikle motoru yıkatmamamı söylüyorlar, ben de yıkatmama kararındayım.

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam ıspartada yasıyorsun gordugum kadarı ile. Ozel bir servise git orada yazık yetkılı servıse o kadar para bayılmana gerek yok. Alacagın fıltrelerın orıjınalı bıze tanesı 10 tl. toplam 40 tl gıbı bır fıyat verıyorsun fıltrelere 100 tlde yaga vermıssın 140 tl artık ordakı ustanın ısteyecegı ıscılık ne kadar olur bılemem konusman gerekıyor ama su bır gercek yetkılı servısten verecegın fıyattan cok daha dusuk.Motorunu sakın ama sakın elletme cok kırlendıyse mazotla dıs yuzeyını sıldır gıcır gıcır gorunuyor.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana "200 TL'ye özel servis mi, yoksa 300 TL'ye yetkili servis mi" diye sorsalar cevabım "300 TL'ye yetkili servis" olur. En azından kullanılan parçaların, yapılan işin elimde belgesi olur, aracımın kilometresi serviste kayıt altında olur, kullanlan malzemenin garantisi olur (ha diyebilirsin ki "3 kuruşluk hava filtresinin garantisi olsa ne olur, olmasa ne olur", saygı duyarım).

Son düzenleme:

zek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence, bilinen bir özel servise git.
Ben, 2011 Şubat'ta Mobil1 0-40 yağ ile bu bakımı 220 TL'ye hallettim. Sevisler, 380-400 TL fiyat vermişlerdi. Kullandıkları filtreler de yine GM'in alım yapıp servislerde kullandığı orjinal filtreler, sadece üzerinde GM markası yok. Hiç yoksa işçiliğe daha az ödersin.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dizel araçta filitreler önemli özellikle mazot filitresi.bence 300 e yetkili serviste yaptır.