Artık Yeter ama..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Artık Yeter ama..

sallierim link' Alıntı:
bugün aracımı servise bıraktım.sabahın köründe opele gidip aracı test edecez.usta eğer bişe yok derse onun benden çekeceği var.her gün sabah istisnasız takılma oluyor.normal derse de o usta yandı.abimin 0 focusu yağ gibi geçiyor.sabah akşam farketmiyor.eğer sıkıntı varsa şanzumanı söküp baskı balataya bakacam dedi bu gün.vites altını sökerse led var mı diye de baktıracam ayrıca ben sökmemiş olurum 011zaa .umarım usta beni geçiştirmeye çalışmaz yoksa başka servise götürecem canımı çok sıktı bu vites işi.eğer işlem yaparsa fotograf makinesi de götürüp fotoları çekmeye çalışacam.bu vesileyle forumumuzda ''astra j şanzuman sökme videosu'' da olur  011zaa 011zaa.tabi inşallah buna gerek kalmaz çünkü arabamı elletmekten pek hoşlanmam :(

Focus 1 ve 3 lerin manuelleri mükemmel, bence onlarla Astra nınkini kıyaslama.

İşin kötüsü Focus 1 deki gibi olur sanıp aldığım Focus 2 nin şanzımanı soğuklarda daha çok takılıyordu, Astra m da takılma sorunu kışın ilk kez 1 e takarken bazen oluyor ama önceki tüm sıfır km araçlarımda da çok soğuklardaki ilk 1 ve 2 ye veya geriye takmalarda sorun olurdu.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Focus 1 ve 3 lerin manuelleri mükemmel, bence onlarla Astra nınkini kıyaslama.

İşin kötüsü Focus 1 deki gibi olur sanıp aldığım Focus 2 nin şanzımanı soğuklarda daha çok takılıyordu, Astra m da takılma sorunu kışın ilk kez 1 e takarken bazen oluyor ama önceki tüm sıfır km araçlarımda da çok soğuklardaki ilk 1 ve 2 ye veya geriye takmalarda sorun olurdu.
valla abi o kadar para verdik takılma sorunu canımı çok sıkıyor.canımı sıkmaktan ziyade trafikte beni riske atıyor.dün sabah arabayı trafik ışıgında yine 2 ile kaldırmak zorunda kaldım.arkadan ne küfürler yedim araba kalkmıo die.1 e geçmedi resmen.sorun bende mi diye arabayı sabahları 2 ayrı kişiye daha sürdürttüm.özellikle abim çok şaşırdı.sanki 1. vitesin oldugu yerlerde sabah taş varmış gibi oluyor dedi.2ye atarken de takılma oluyor.bir sorun oldugu ortada.focus ve civicin kapısından dönmüş almıştım astrayı şimdi onları örnek veriyorum :(.arabamı çok seviyorum çok da memnunum.bir de şu vites işi hallolsa....

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok yahu o derece takılma normal değil hem sen Adana daydın kastettiğim soğuklar da yok orda!!
Benim dediğim kışın arabaya ilk bindiğimde 1 ve 2 her zamankinden biraz zor geçiyor ama sadece ilk defalarda, sonra kısa sürede normale dönüyor seninki resmen hiç geçmiyor demek, bunun bildiğim kadarıyla vites körüğünün altından yapılan-servis için basit bir ayarı var.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunu ustaya dedim illa test etmem gerekiyor dedi.umarım işini biliyordur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bunu ustaya dedim illa test etmem gerekiyor dedi.umarım işini biliyordur.

Ben ustaya pek güvenemedim açıkcası; seninki çapında takılma yapan bir vites koluna dokunur dokunmaz sorunu algılamalıydı ya hayırlısı bakalım.

Garip ama önemli tavsiye; hayatından bezmiş ve istemeyerek çalışan ustalar özellikle genç gördükleri müşteriler için kendilerini fazla yormayabilirler.

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Daha kalkışta 1. vitese geçmeyen aracın neyini test edecekmiş bu usta ben anlamadım. Lafın gelişi gibi geldi bana. 1. vitesi atamıyorsa vardır bir pislik. Bu durumun hava sıcaklığı ile alakası yok. Bana göre o şanzımanı sökmeden tamiri (vites kolunda bir problem yoksa ki bu oldukça saçma olur)  mümkün değil. Kış şartları, normal ve şöyle şöyle yaptık düzelmezse tekrar gelin gibi şeyler söylerlerse ikna olmayın. Sonra kullanım hatası deyip baskı balata değişimini size yüklemesinler.

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorundan benden muzdaribim 2. viteste zor gecme oluyor arac ısınınca 5 dk sonra normallesiyor birde gecen sunu farkettim havalar iyiyken sıcakken olmuyor gibi geldi sanki servise gittim anccak tutarlı bi sonuc alamadım geciştirildim

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hafta sonu başka birşey için gittiğim serviste vites mandalının değişeceğini parça gelince haber vereceklarini söylediler. Ara sıra geri vitese geçerken sıkıntı oluyordu. Onunla ilgili herhalde.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet arkadaşlar bugun servise gittim.sabah yine benim afedirsiniz ama gerizekalı işgüzar ustayı tam arabayı bensiz teste çıkartacakken yakaladım.arabada bir usta daha vardı o da şans eseri astra sedanın konforunu merak ettiği için binmek istemiş.neyse önde 2 usta arkada ben başladık teste.tabi benim işgüzar usta bişe yok yağ gibi falan demeye başladı.dedim ne dion sen çek sağa ben deneyecem.baktım 2. vitese gecerken takılma hala var  walll.bu mu normal dedim normal dedi.sonra benim yanımda yeni sedanı merak eden ustaya bak şu vitese dedim.adam baktı.kesinlikle bariz şekilde takılıyor sorun var dedi  14alkiss .şans eseri adam gibi bir ustaya rastladım.adam dedi çözümü basit ben hallederim 1 saatte ayar vererek dedi.vitesi söktü ve ayar verdi.ondan sonra herhangi bir takılmaya falan rastlamadım.yani sanırım şu an sorunum çözüldü greatt greatt

ayrıca GERİ VİTES MANDALI değişti.sanırım güncelleme var.forumda bazı arkadaşlar da bu konuda yazmışlardı.yarın ilk iş bayilerinizi arayıp bu güncellemeyi sorun.

bugün şunu anladım.her sorunun bir çözümü vardır.yeter ki adam gibi ustaya rastlayacaksın...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
evet arkadaşlar bugun servise gittim.sabah yine benim afedirsiniz ama gerizekalı işgüzar ustayı tam arabayı bensiz teste çıkartacakken yakaladım.arabada bir usta daha vardı o da şans eseri astra sedanın konforunu merak ettiği için binmek istemiş.neyse önde 2 usta arkada ben başladık teste.tabi benim işgüzar usta bişe yok yağ gibi falan demeye başladı.dedim ne dion sen çek sağa ben deneyecem.baktım 2. vitese gecerken takılma hala var  walll.bu mu normal dedim normal dedi.sonra benim yanımda yeni sedanı merak eden ustaya bak şu vitese dedim.adam baktı.kesinlikle bariz şekilde takılıyor sorun var dedi  14alkiss .şans eseri adam gibi bir ustaya rastladım.adam dedi çözümü basit ben hallederim 1 saatte ayar vererek dedi.vitesi söktü ve ayar verdi.ondan sonra herhangi bir takılmaya falan rastlamadım.yani sanırım şu an sorunum çözüldü greatt greatt

ayrıca GERİ VİTES MANDALI değişti.sanırım güncelleme var.forumda bazı arkadaşlar da bu konuda yazmışlardı.yarın ilk iş bayilerinizi arayıp bu güncellemeyi sorun.

bugün şunu anladım.her sorunun bir çözümü vardır.yeter ki adam gibi ustaya rastlayacaksın...

Hadi geçmiş olsun, benim servisim Allah tan bu konuda iyi, hem bakım hem de aklıma takılan detaylarda hiç aksilik çıkarmıyorlar.