Arkadaşlar.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şans eseri gördüm. ufak biraz bilgi vereyim geçeyim.

araç arıza lambası bir problem karşısında yanar. yanıkken yakıtı biraz etkiler. yanıp bir süre sonra sönüyorsa genelde zengin veya fakir karışımdandır. özellikle lpg de bu hatayı verir.

ancak iyi bir lpg ayarı yapılırsa bu ışık hiç yanmaz. genelde ekonomik olsun diye yapılan ayarlarda fakir karışım uyarısı alınıyor.

BİR UFAK BİLGİ DAHA VEREYİM. eğer plastik kutulu lpg enjektörü kullanıyorsanız, bir zaman sonra kalitesine bağlı olarak çatlama yapabiliyor. oluşan bu çatlama yüzünden göndermemesi gereken bir zamanda gaz göndermek (zamansız küçük patırdamalar) zamanında açılmama (gaz göndermesi gereken zamanda gönderememe, BU OLAYDA ARIZA LAMBASI YAKABİLİYOR) hatta hatta dışarıya gaz kaçırma gibi durumlar oluşabiliyor ( motor kısmından yanan araçlar)
genelde enjektör çatlaması zamanla oluşuyor. bütçeniz uygunsa 3-4 yılda bir değiştirmenizi öneririm.

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim. saygılar. abicim ara ara yanıyor ama canımı sıkmıyor total kullanıyorum tavsiye edebileceğiniz. marka varmı zavolli marka sıralı lpg var aracımda

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim. saygılar. abicim ara ara yanıyor ama canımı sıkmıyor total kullanıyorum tavsiye edebileceğiniz. marka varmı zavolli marka sıralı lpg var aracımda

opet hariç diğerlerine bişi demem. ama opetden daha doğrusu katkılı diyenlerden uzak dur. özellikle kışın.

ben shell kullanıyorum. ş.içinde sadece onlar var. diğer alternatifim total. PO km olarak az gidiyor, performansı diğerleriyle aynı. ama geçenlerde biraz aldım PO dan mecburiyetden. gene az km yaptı ama inanılmaz güzel bir gazdı. yolum düşerse gene denicem.
adı sanı belli olmayan ucuz gazlarda zaten ucuzluğu kadar az km yapıyorlar. burada bp gaz yok ama şikayet duymadım.

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bp de kaliteli bir marka abi çok teşekkür ederim. Saygilar.sunuyorum .

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Yüksek teknoloji ürünü bir LPG kiti ve iyi bir ayarla o lamba yanmaz. Lambanın yanması zengin veya fakir karışıma işaret eder. Zengin veya fakir karışım milajı etkiler. Yani tüketiminiz artar. Zengin olursa verimsiz yanmadan, fakir olursa performansı dengelemek için (farketmeden) fazla gaza bastığınızdan dolayı tüketim artacaktır. Ancak uzun süreli zengin karışım motorunuzu normalden çok daha fazla yıpratır. O lambayı kafaya takmamak gibi bir seçenek yoktur. Yandı ise motor için normal olmayan bir durum var demektir.
LPG ekünüz bir durumu dengeleyememiştir. Söndürülmesi gerekir ve sürekli yanıyorsa LPG sistemini satın aldığınız yerden söndürülmesini ve bir daha yanmamasının sağlanmasını talep etme hakkınız vardır. Eğer yapamazlarsa ve sönük şekilde kullanma imkanınız yoksa kiti söktürme ve paranızı iade alma hakkınız da vardır..
Opel, motorunun yapısı gereği LPG yi seven bir araçtır. Opel gibi bir araçta söndürülemeyen arıza ışığı, kit-usta ikilisinden birinde veya ikisinde birden probleme işaret eder.

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama ayarı gayet güzel yakıt açısından ama bu esnada ayarda bozulacak değilmi.saygılar.