Arkadaslar izmir cesme yolunda otobanda mahsur kaldm acil yardim lutfen

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arkadaslar izmir cesme yolunda otobanda mahsur kaldm acil yardim lutfen

veysel 44 link' Alıntı:
Geçmiş olsun, can sıkıcı bi durum umarım biran önce sorun çözülür.Muhtemelen motorla alakalı bir sıkıntı filtre bu kadar çabuk doluyorsa demek yakıt tam anlamıyla yanmıyor yada bunun gibi şeyler.

Teşekkürler Veysel bey.. Evet banada öyle geliyo cünkü arac devirli bir şekilde giderken aniden devirden düşüyü ve motor arıza ışıgı yanıyo ondan sonra 1500 deviri geçmiyor hiç bir şekilde

tengri79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorun h kasa emanet bı astrayla basıma geldi.Araç hızdan düştü,gaz yemedi,arıza ışığı yandı.ևektim kenara kontağı kapatıp 3-4 dak bekledim  araba tekrar çalışınca düzeldi.Aracı derhal iskenderun anıla götürdüm şanslıydım kı yakındım.usta turbo manyetikten demişti sonra arkadaş turbo manyetiği değiştirdi bı daha sorun olmadı

opelgulo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar patikül filitresi malum bizim ülkemizde çok sorun
1,en başta yakıt diyorum kailteli olması gerekiyor
2,mümkün oldukça şehir merkezlerinden alın şehirler arası yollardan almayın
3,kısa mesafe kullanım da daha çabuk tıkanma olur,mesela ev ile işyeri arası çok kısa ise
4,mümkünse otoban gibi yollarda yüksek devirli kullanın
5,ara sıra takıt deposuna partikül temizleme katkısı atın
6,çoğu araç sahipleri pdf lambası yandığında bir sorun zanedip stop ediyor yanlış bir durum
ortalama 15 dakika devirli kullanılması ve temizliğini bitirmesi gerekiyor
7,yazılım ile ilgili bir soru vardı etkilenmemesi gerekir bence
8,teşekürler

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mastertech link' Alıntı:
3,kısa mesafe kullanım da daha çabuk tıkanma olur,mesela ev ile işyeri arası çok kısa ise
6,çoğu araç sahipleri pdf lambası yandığında bir sorun zanedip stop ediyor yanlış bir durum
8,teşekürler

Usta bilgilendirme için biz teşekkür ederiz  thnxx

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mastertech link' Alıntı:
8,teşekürler

Ben suana kadar aracıma hiç kalitesiz yakıt almadım ve mümkün oldugunca trafigin yogun oldugu saatlerde aracı kullanmam, genelde aracı normal sartlarda 2000 devirin altında da tutmamaya özen gösteririm ve arada sırada aracı 3500 devir üstü en az 15 20 km kullanırım. pdf lambası suana kadar 2 kere yandı ondada işimi garantiye almak ıcın 2 gün 3 gün devirli kullandım herangi bir sorun yaşamadım. şayet gel gelelimki son zamanlarda aracım beni olmadık zamanlarda 3 kere yolda bıraktı bayram arifesi ve bayramdan sonra  opel odaga gittigimde sorunun partikul filtresi oldugu söylendi ve temizligi yapıldı. ve bu konuyu actıgım zamanda ise izmir çeşmeden tatil dönüşünde aracımla 850 km devirli sırf uzun yol yaptıgım halde çeşme dönüşü aracım tam 3200 devir halinde seyrederken yine motor arıza ışıgı yandı ve 1500 devir üstüne cıkmamaya başladı ve izmir mercanlara getirdim şayet bildiginiz üzere oradada partikul filtre temizligi yapıldı ve istanbula döndüm. ve tekrar sonrasnda 2 3 gün sonra pazar günü otoyolda aynı sorunla karşılaştım ve 3.cü kez aynı sorunu yaşamıs oldum ve gel gelelimki sorun yine partikul filtresinden kayna. şöyleki bu sorun benim aracı kullanısımdan veya mazottan kaynaklı bir sorun olmadıgını düşünüyorum sonucta ben bu aracı 15000 km kullandım daha öncesnde ve hiç böyle şeyler başıma gelmemişti. ve malesef suanda aracımla ne zaman tekrardan yolda kalıcam diye düşünüyorum..  Acaba sizce sorun ne olabilir herangi bir fikriniz varmı?