Arkadaslar izmir cesme yolunda otobanda mahsur kaldm acil yardim lutfen

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arkadaslar izmir cesme yolunda otobanda mahsur kaldm acil yardim lutfen

preklinik link' Alıntı:
gültekin ustam neden bu kadar sık tıkanıyor bu filtre? tıkanmaması için yapmamız gerekenler nedir ve tıkanmaya başladığını nasıl anlarız? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

+1

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

preklinik link' Alıntı:
gültekin ustam neden bu kadar sık tıkanıyor bu filtre? tıkanmaması için yapmamız gerekenler nedir ve tıkanmaya başladığını nasıl anlarız? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Yakıt ve devirli kullanımdan beri bu uyarıyı hiç almadım...

Benzinli araçtan dizele geçince haliyle bu uyarı çok sık çıktı bende sonra dizel aracı olan recai ve özgün88(hakan) ile konuştum onlardan tüyoyu aldım...

Allah'a şükür uzun zamandan beri almıyorum bu uyarıyı

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

25bindir kullanıyorum bende hiç bu uyarı çıkmadı. Kullanım kaynaklı olması lazım. Özellikle benzinden geçildiyse alışkanlıklar düşük devirde vites değiştirmek gibi etken olabilir.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar dpf tıkanmasın istiyorsanız belli aralıklarla yüksek devirli düşük vitesli (yani aracı bağartıp zorlayarak)kullanın ki filtre içindeki malzemeyi yaksın düşük devir ve ekonomi yanmamış dizel atık ve gaz birikimi yapar buda kısa sürede tıkanmaya yol açar arada devirli kullanıp aracı sıkıştırmak aracı rahatlatır(ki bu benzinli turbolar içinde geçerli)

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi dileklerinden dolayı geçte olsa teşekkür etmek istiyorum. ama malesef aracımı o kadar yordugum ve devirli kullandıgım halde ki normaldede devirli kullanırm hiç bogmam arabayı  bugun yine aynı şekilde istanbulda yolda kaldım.. ve hep sanssızlıgıma ya bayramda ya tatil günlerinde  yada uzun yolda başıma geliyo bu noktada sorunun partikul filtresinde olmadıgını düşünuyorum bakalım odaga goturucem yarın yine.

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun inşallah odak çözüm bulur

gakgosbozkurt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşım çok can sıkıcı bi durum. İnşallah sorunu kökten cozerler.  Ne bu ya, iki de bir aynı sorundan arıza mı olur? Ne biçim servismiş öyle. Sabret inşallah hallolur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

om3r34 link' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi dileklerinden dolayı geçte olsa teşekkür etmek istiyorum. ama malesef aracımı o kadar yordugum ve devirli kullandıgım halde ki normaldede devirli kullanırm hiç bogmam arabayı  bugun yine aynı şekilde istanbulda yolda kaldım.. ve hep sanssızlıgıma ya bayramda ya tatil günlerinde  yada uzun yolda başıma geliyo bu noktada sorunun partikul filtresinde olmadıgını düşünuyorum bakalım odaga goturucem yarın yine.

Mastertech arkadaşımız partikül tıkalı yazmış, acaba araçta yazılım mı var bu kadar yoğun duman atmasına neden olacak?

om3r34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet yazdıklarımda belirttigm gibi bayramda bu sorunla karsılastıgımda odaga goturmustum ve yine aynı sekılde partikul filtresi temizlenmişti ve bir süre sorunsuz kullanmıstım. ve tekrardan aynı sekilde izmirde başıma geldi ve tekrardan partikul filtresi temizlendi ve dün tekrardan 3 gün sonrasında yolda kaldım. işin ilginci bu olay başıma geldıkten sonra nerdeyse sürekli devirli kullanmaya calıstm ve 1000 km den fazla uzun yol yaptım. bu arada herangi bir modifiye yazılım vs yok ve duman atma sorunuda yok. bugun tekrardan odaga götürücem bakalım..

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, can sıkıcı bi durum umarım biran önce sorun çözülür.Muhtemelen motorla alakalı bir sıkıntı filtre bu kadar çabuk doluyorsa demek yakıt tam anlamıyla yanmıyor yada bunun gibi şeyler.