Arkadaşlar ilandaki araç için acil yorum ve önerilerinize ihtiyacım var

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımda 1.3 multijet olanı var, yakıtı hariç aracından memnun değil, 206+ ile kıyaslamış ve 206+ çok daha iyi şeklinde yorum yapmıştı, corsa 1.3 cdti veya 1.3 multijet tavsiye ederim, 1.4 benzinli seçenek ekonomik olmaya yetmeyebilir.

teşekkür ederim, üstte belitmiştim zaten sabah corsayı aldık.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
grande olsa neyse diyecektim ama evolar bence tip olarak daha kötü corsaya göre... iyi seçim olmuş allah kaza bela vermesin. ancak essentia corsalarda teneke jantla gelmiyor diye biliyorum...

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayirli olsun abi Allahim kazasiz belasiz kullanmak nasip eylesin.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
not: aracın kaskosunu sordum sistem 38.216 lira üzerinden işlem yapıyor, senin aldığın fiyata falan bakmıyor.
eski kanuna göre %10 artırma veya düşürme imkanı vardı şimdi standart en pahalı liste fiyatını alıyor ve müdahele edemiyorsunuz.
sigortacı 30 yıllık arkadaşım oğlum 31.500 liraya araba alıp 38.000 liraya kaskomu yaptıracağız ne bu böyle deyince; şu anda indirim var yarın öbürgün indirim kalkar fiyatlar normale dönerse diye firmalar bu şekilde yapıyor dedi.
ben de hastir lan bu bom boş arabaya 38.000 lira verecek bir salak varsa bana da göster dedim.
bakalım araç 10 güne kadar gelecek yeni sigorta kanunu söz de bu gün yürürlüğe girdi ( ben sigortacım ile cumartesi günü görüşmüştüm adamlar çoktan yeni sisteme geçmişler).
yine sözde internetten bütün firmalar fiyatlarını yayınlayacaklardı ve biz karşılaştırma imkanı bulacaktık, internete baktım bu konuda da bir şey yok.:mad:

Benimde kaskom bittiği için bir çok yerden teklif alıyordum full kasko 940tlden aşağı yoktu daha sonra yeni kanun sayesinde aviva'nın açmış lduğu site üzerinde teklif çıkarttım full paket 720tlye geldi 12 taksit (herhalde broker karı olmadığı için arada) en güzel yanıda çekici hizmetini araç servisteyken araç tahsis hizmeti gibi hizmetleri ekleyip çıkartabiliyor paket kapsamını dar yada geniş olarak seçebiliyorsunuz isterseniz bir bakın yaptırdığınız kaskoyu iptal ettirebiliyorsunuz

daha hepsi geçmedi ama aviva geçti ve benim işime yaramış oldu bu yasa en azından şimdilik

site;https://artiksirasende.avivasigorta.com.tr/default.aspx

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
grande olsa neyse diyecektim ama evolar bence tip olarak daha kötü corsaya göre... iyi seçim olmuş allah kaza bela vermesin. ancak essentia corsalarda teneke jantla gelmiyor diye biliyorum...

hala kapaklı jantla geliyor, 16" alaşım jantlı istersen 1.250 lira fark veriyorsun.
1.250 liraya fark verip alacağım jant lastiği gerekirse aynı paraya dışarıdan alırım arabanın üzerindekiler de bedava gelir.
aslında benim kullandığım corsa d de kapaklı janttı, 4,5 yıl kullandık her bakımdan alaşım janttan daha iyi.
daha sağlam, araba daha esnek, daha konforlu oluyor. sadece görüntü yok bir de yanak yüksek olduğu için virajlara süratli girersen lastik yanaktan esniyor arabanın arkası savurma eğilimine giriyor.