Arkadaşlar ilandaki araç için acil yorum ve önerilerinize ihtiyacım var

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifirdan-farki-sadece-bayide-degil-dynamik-evo-117398063/detay

ikinci araç olarak genellikle şehir içi kullanımı için öğrenci olan oğluma bu aracı almayı düşünüyoruz.
33.000 liraya 2013 model sıfır hiç bir donanımı olmayan 1.2 eastronic corsa almaktansa bunu alalım diye düşünüyoruz.
motor olarak verimsiz olsa da; bakım ve parçasının ucuz olması, performansının şehir içi için yeterli olması, donanım olarak bayağı dolu olması bizi böyle bir düşünceye itti.
yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Bu 2. el ama 2011 model 4500km de, 0 corsa yerine 2. el 10.000km altı corsalar ile kıyaslamanız daha doğru olacaktır. Araç corsanın yanında sınıfta kalır kalite olarak. Linea kullandığımdan onun kalitesine göre kıyaslayabiliyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür ilanları görünce nedense kafam karışıyor :(.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
o direksiyon nasıl bir açıya sahip, oturma pozisyonu bana çok garip geldi.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet hocam 30bin lira az para değil bence acele etmeden arkadaş kendisi birer deneme sürüşü yaparak tercih etsin ben kağıt üzerinde beğenip araba almaya karşıyım deyim yerindeyse bi direksiyona geçip hissetmek lazım beğeni o zaman ortaya çıkacaktır..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süper araba ve acayıp kaliıtelı ;) kesınlıkle basınız agrımaz , sonucta parca ucuz , motor saglam , arıza yapmaz vsvs özellik desenız dolusuylan :)... Güzel tercih ... Hayırlısı olsun..

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu 2. el ama 2011 model 4500km de, 0 corsa yerine 2. el 10.000km altı corsalar ile kıyaslamanız daha doğru olacaktır. Araç corsanın yanında sınıfta kalır kalite olarak. Linea kullandığımdan onun kalitesine göre kıyaslayabiliyorum.

ikinci el corsalara da sıfır parası istiyorlar.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiat Punto Evo kullandım bi ara, yakın bir arkadaşıma sıfır olarak almıştık, birkaç kez uzun yolda felan kullandık, çok sevdiğim bir araçtır, ancak Fiat'ların 1.4 1.2 benzinli motorlarını bir türlü sevemedim, imkanınız varsa Multijet tercih edin, bu motorlar öyle çok verimli, ekonomik motorlar değil. Ayrıca Corsa-Punto karşılaştırmasına gelirsek bence Corsa D, Punto Evo'dan kalite olarak üstün bir araçtır, her ikisinide tüm ayrıntıları ile inceledim, kullandım.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle tüm arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim.

hep derim opel çok sevdiğiniz. bir türlü vazgeçemediğiniz amahuysuz, geçimsiz, kaprisli segili gibidir diye.
hanım ve oğlan illaki otomatik araba olsun diye direttikleri için 2007 hatasız 72.000 km. deki dizel corsa d yi sattık döndük 2013 1.2 aesytronic beyaz kapak jantlı araba aldık.

ikinci araç olarak üniversitede okuyan oğluma (söz de arada bir de hanım kullanacak ) almak için konuyu açmıştım.
küçük, kendisi ve ikinci eli sağlam, yakıtı makul, parçası ucuz, vergisi düşük bir otomatik alalım düşüncemiz vardı.
onun için kendisi ve parçası pahalı olan japon arabalarını problemsiz olmasına rağmen tercih etmedik.
aynı paraya ikinci el bir japon alacağımıza sıfır bir alman veya fiat alırız, sıfır sıfırdır diye düşündük,
bu fikirde punto ve corsada ki indirimler ve bayilerinin tanıdık olmasının da etkisi var.
ben corsa alalım dedim oğlum genç tabi biraz da donanım ve görüntü olsun diye punto alalım, ve sıfır orta donanım bir punto alacağımıza ikinci el temiz cam tavanlı full bir punto alalım dediği için konuyu açtım.
akşam konuşup şimdilik corsa 1.2 easytronic alalım ileride pek değer kaybetmez duruma bakarız dedik.
corsanın sözde liste fiyatı 38.216 indirimli liste fiyatı 32.166 lira ve bu günden itibaren 800 lira daha zam geleceği bayilere önceden bildirilmişti.
biraz önce 31.500 liraya trafik sigortası hariç çelik karter koruma ve orjinal kauçuk paspas dahil sıfır 1.2 corsa aesytronic beyaz jant kapaklı aracın pazarlığını bitirip sözleşmesini imzaladık ve oğlumu otobüse bindirip okula gönderdim.
hayırlısı olsun. Allah cümlemize kaza bela vermesin bu konu da bu şekilde sonuçlandı.
eee analık babalık böyle bir şey işte; bizim o yaşta bisikletimiz bile yoktu, hem okul hem para kazanma mücadelesi verirdik.
şimdi evlatlarımıza araba beğendiremiyoruz, kendi masrafları yetmiyor gibi bir de arabanın masrafları eklendi.
bir ay sonra maaş yetmiyor arabanın benzini yok maaşa zam istiyorum deyip eylem yapıp pankart açacak onu da biliyorum.:sopa:

not: aracın kaskosunu sordum sistem 38.216 lira üzerinden işlem yapıyor, senin aldığın fiyata falan bakmıyor.
eski kanuna göre %10 artırma veya düşürme imkanı vardı şimdi standart en pahalı liste fiyatını alıyor ve müdahele edemiyorsunuz.
sigortacı 30 yıllık arkadaşım oğlum 31.500 liraya araba alıp 38.000 liraya kaskomu yaptıracağız ne bu böyle deyince; şu anda indirim var yarın öbürgün indirim kalkar fiyatlar normale dönerse diye firmalar bu şekilde yapıyor dedi.
ben de hastir lan bu bom boş arabaya 38.000 lira verecek bir salak varsa bana da göster dedim.
bakalım araç 10 güne kadar gelecek yeni sigorta kanunu söz de bu gün yürürlüğe girdi ( ben sigortacım ile cumartesi günü görüşmüştüm adamlar çoktan yeni sisteme geçmişler).
yine sözde internetten bütün firmalar fiyatlarını yayınlayacaklardı ve biz karşılaştırma imkanı bulacaktık, internete baktım bu konuda da bir şey yok.:mad:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımda 1.3 multijet olanı var, yakıtı hariç aracından memnun değil, 206+ ile kıyaslamış ve 206+ çok daha iyi şeklinde yorum yapmıştı, corsa 1.3 cdti veya 1.3 multijet tavsiye ederim, 1.4 benzinli seçenek ekonomik olmaya yetmeyebilir.