Arkadan plakaya ceza yazılıyormu?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar makbuzu Trf.Pol.Me. düzenlemiş. "Suçunuz emniyet hizmetleri personeli tarafından tespit edilmiştir" diye bir kaşesi var. Sanırım plakamdan tüm bilgilerime ulaşıp makbuzu düzenlemişler. aracın rengi modeli ev adresim ve adım herşey doğru yazılmış. Karayolları Trafik kaununun 73-1 maddesine göre düzenlenmiş bir ceza. Makbuzun ortasınada "Sürücü tespit edilemediği için 2918 sayılı KTK nın 116. maddesine göre düzenlenmiştir" şeklinde bir kaşe var.

Biraz araştırdım sanırım cep telefonu ile görüşme yüzünden kesmiş olabilir diye düşünüyorum. onun dışında yazan ihlallerin hiçbirini gerçekleştirmedim. Tek ihtimal telefonla görüşmüş olmam. Emniyet kemerimi herzaman takarım. sinyal vermeden şerit bile değiştirmem. kırmızı ışıkta geçmem. kimseyle tartışmam:) hatta lastik diş derinliğim olması gerekenden daha iyi durumda.!!!

Buna itiraz edebilirmiyim. fotoğraf falan olsa sanırım gönderirlerdi. itiraz etsek bir sonuç alırmıyız?

EvolutionX

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polisler için sorun değil sene sonu yaklaşıyor belli sayıda ceza kesmek zorundalar onlarda kafalarına göre kesiyorlar özellikle çevirmelerde çevirdikleri araçların plakalarını kaydediyorlar sene sonunda işe yarıyor :)

wronderna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu trafik polislerinden nefret ediyorum...adamlara bir bildirge geliyor kafalarina göre ceza kesiyorlar..gecen sene boyle bir bildirge gelmiş gebzede trafikten 1 trlyon para toplanmis ceza kesilerek...ama ne kadari haketti bu cezayi ne kadari haketmedi bell edğil..geçmiş olsun...!

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada zamanında 2 tane evime geldi 2 side kırmızı ışıkda geçmekden..

telefondan da kesebilirler benim arabamda bluetooth olmasına rağmen ben alışamadım bir türlü hayla telefonun megafonundan konuşuyorum sizde öyle yapın tavsiyem benim tel toschiba g500 arka koltuğa atsam telin dışarı ses vermesi şahane çok net duyuyorum ve sesim çok net gidiyor..

topuz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar üzülmeyin. Daha çok trafik cezaları yazılacak. Neden mi?. Biliyorsunuz devletimiz, yaşlılara maaş, özürlülere hem maaş (bakım ücreti) hem de eğitim hakkı veriyor. Bakım aylığı 485 tl, eğitim gideri aylık 406 tl'dir. Bütün bu giderler, bu yıl ki bütçe de trafik cezalarından kesilen paralarla ödenecek miş. Üstelik, bu yıl geçen yıl kesilen trafik ceza miktarından %20 gibi bir fazla oranda ceza kesilmesi planlanmış. Bilgilerinize.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
www.hukuki.net buradan destek alabilirsiniz...
Adliyeye müracat edeceksiniz. fotoğraf olmaadığından hemen iptal ediliyor. yüzünüze kesilmediği için tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde müracat edin...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında şu var

haksız yere kesemezler

ama trafikde zaten her 10 kişiden 8 i kusurlu çok rahat ceza kesilir şöförden kesilir şöförden kesilmese arabadan kesilir stop lambası çalışmayan sis farları yanık gezenler camlarında film olan böyle bir çok ince hususdan ceza yiyebilicek bir ton araç var yeterki biraz daha dikkatli olup baksınlar şimdi kameralarda var artık işleri çok kolaylaşdı..

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana hiç olmayacak birşey oldu 2 yıl önce arkadan radar cezası yazmışlar nasıl yazmışlar o da belli değil trafiğe gittik ceza makbuzu bile yok ama mecburen o 64 ytl 128 olmus ödedik.

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dostum geçen haftalarda fb-gs maçını izlemeye giderken tekirdağ sahildeki radara 77 ile girmişim.limit 55 miş eve kağıt geldi fotolu 265 tl ceza ayıptır çok kızdım en çokta kendime.ama kanunun kestiği parmak acımaz diyorum mecbur ödeyecez.geçmiş olsun sanada

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Suçu işlemediğinden emin isen itiraz et.1 saatini alır en çok.Ben cuma günü Trafik mahkemesine Başvurdum.İptal olur yada olmaz , önemli olan ben gereğini yapayım da..

İtiraz dilekçesi
Ehliyet Fotokopisi
Ruhsat fotokopisi
Ceza tutanağı Aslı
Tebliğ Tarihini gösteren belge(ceza yeni ise tutanaktaki tarih olabilir)
Ödendi ise makbuz fotokopisi.