Arka silecek su fışkırtma sorunu

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uç kısmını internette bulabilir miyiz, bulunduğum şehir ufak ve sanayisi yok

hasanmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b 93 sport

önde sorun yok arka silecek çalışıyor motordan ses
geliyor ama su fışkırtmıyor. iğneyi birkaç santim içeri soktum
oynattım. sorun devam ediyor. Arka camda karlık var ne yapabilirim ?
fotoğraf koyarsanız sevinirim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
corsa b 93 sport

önde sorun yok arka silecek çalışıyor motordan ses
geliyor ama su fışkırtmıyor. iğneyi birkaç santim içeri soktum
oynattım. sorun devam ediyor. Arka camda karlık var ne yapabilirim ?
fotoğraf koyarsanız sevinirim

Fıskiyeyi yerinden çıkar ona bağlı olan hortumu kontrol et bakalım. Suyun gelişinde bir sıkıntı var mı? Yoksa bir fıskiye alır değişir mis gibi olur. Eğer su gelmiyor ise işte o zaman iş biraz sakat kırık çatlak varsa uğraş dur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Oradaki su kaçağını hafife almanın sonucu :(

d0ZgAZ.jpg
[/url][/IMG]

valyant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı ilk aldığımda benim de arka silecek şu fışkırtma sorunu vardı. Motor sesi geliyordu silecek çalışıyordu ama su gelmiyordu. Bunu bir kaç kere denedim tıkanıklık vardır dedim aldırış etmedim. Bir kaç gün sonra arka park sensörüm arıza verdi. Aracı servise götürdüm arka silecek şu fıştırma hortumu tam çıkışa yakın yerden yerinden çıkmış ben su bastıkça oradan sızan bütün su arka stop lambasının ordaki sigortalara bosalmış park sensörü beyninin içine girmiş allahtan erken farkettik te park sensörünün beynini çıkarıp içini temizleyip kuruladılar geçti. Şu fışkırtma hortumunu tamir etmek içinde bagajın içten sol üst tarafını açtılar ordan ince beyaz bi hortum var çıkan yerlerine kelepçe attılar canavar gibi oldu. Küçük sandığınız sorunlar bazen başınıza ciddi problemler açabilir o yüzden dikkat edin derim bende.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde çalışmıyor baktırıcam bu aralar. Peki 2 sorum var.

1- Araç muayenesinde arka cam su atmıyor diye kalır mı? Ön camlara baktıklarını biliyorum.
2- Motor çalışıyor belli, Hortum bir yerden çıktıktan sonra bastığımızda o su nereye gidiyor? Tavandan başımıza sızma olasılığı varmı?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kalıyor . Ama mevzuat değişti ise bilemiyecgim. Hortum söyle gidiyor bi arkadaşımın eski corsasında sol on camın önünden alt davlumbazin iç tarafından arabaya girip sol çıta boyunca arka bagaj kapısına kadar uzanıyordu sizinkdide aynı şekilde olabilir

clayn92

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Astra F aracımda arka cam suyu sorunu var. Arka taraftaki bağlantılarda ve fıskiye ucunda bir sıkıntı yok gibi. Ancak ön taraftaki su deposundan çıkan 2 hortumdan birisi tekrar T yaparak ön cam fıskiyelerine gidiyor. Diğer hortum kaputun içinde kalıyor. Arka cama su sıkmak istediğimde o boştaki hortumdan su gelerek motora doğru akıyor. Ancak ön camlara su sıktığımda arka su fıskiyesinde su baloncuğu oluşuyor. Bu boşta olan hortuma ek bağlantı mı yapmak gerekiyor acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.