arka porya yan sanayi ve orjinal

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
:confused:günaydın arkadaşlar.
arabanın son bir sıkıntısı kaldı ondan da ay başında kurtulmak istiyorum artık,daha öncede söylediğim gibi arka sağ porya yamulmuş ve frene bastığımda hem çok kötü bir ses hemde fren pedalında titreşimler oluşuyor ki yüksek hızlarda çok tehlikeli olmaya başladı artık.
servise gidip fiyat sormadım çünkü özel servis bile 400 fiyat çekti.
usta çıkmasına bak antepten dedi ama çıkma parça ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum
netten gm marka 240 tl
garantili jrb marka ise 150 tl fiyat verdiler
sizce çıkma olmasındansa yan sanayi alsam ne olur? bir sıkıntı yaratırmı, yoksa hiç yan sanayiye bulaşma git gm al kafan rahat etsin mi dersiniz?
tecrübelerinizi paylaşırmısınız arkadaşlar, çok kararsız kaldım, parçanın nasıl birşey olduğunuda bilmiyorum gidip çıkma alsam ve onda da aynı sorun varsa olan yine bana olacak.
yardım lütfen.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynı olay benimde başıma geldi sol arka porya servisde 450- 500 tl civarı dedi gidip parçacıdan kendim oldım yaklaşık 170 tl cıvarıydı sanırım. markası SKF.
arabadan çıkan parçayla kendi aldığım parçayı karşılaştırdım her ikiside SKF hiç bir farkı yok. yaklaşık 1 yıldırda hiç problem yok bence sen servise o kadar para bayılma.
zaten SKF FAG İNA marka rulmanlar en kaliteli olanlardır.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
skf marka olana 225 tl diolar

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
skf marka olana 225 tl diolar

fiyatı tam olarak bilmiyorum fakat skf çok kaliteli markadır.. zaten parçazı taktırdığında çıknla kıyaslama yap aynısı olduğunu görürsün..
zaten opel kendi rulmanını üretmiyo yine bu fabrikalara yaptırıyo orjinal rulmanla skf rulman aynı fabrikadan aynı tegahtan çıkıyo için rahat olsun ... http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&kat1sel=6&pk_id=63&k_id=323 fiyatı bu siteden karşılaştıra bilirsin yada sipariş verip kapına kadar getirte bilirsin..

parçayı alırken dikkat etmen nokta ( benim başıma geldi) aracın marka modeli , kaç bijon olduğu ve ABS varmı yokmu bunları iyi belitki benim gibi 5 bijonlu poryaya 4 bijonlu porya alma :D

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
skf marka poryayı dün sipariş ettim p.tesi gelecek, parcatreni.com dan aldım, yusuf bey çok yardımcı oldu sağolsun, sizinde söylediğiniz gibi skf orjinal olduğunu opelin skf ye yaptırdığını söyledi, en iyisi bu oldu, çünkü yansanayi alınca başım ağrıyacak gibi hissettim, çünkü ithal olanlara sert frenajda ve çukura düşmede kilitleyebileceğini söylediler, düşündüm ve üstündeki yamulmuş ve hala araç gidiyor, dün otobanda 200 ü geçtim ve aracı sallıyor özellikle frene dokunduğumda, bakalım pazartesi takılsın birde öyle deneyeyim. yardımlarını ve fikirlerini esirgemeyen arkadaşlara çok teşekkür ederim

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
skf marka poryayı dün sipariş ettim p.tesi gelecek, parcatreni.com dan aldım, yusuf bey çok yardımcı oldu sağolsun, sizinde söylediğiniz gibi skf orjinal olduğunu opelin skf ye yaptırdığını söyledi, en iyisi bu oldu, çünkü yansanayi alınca başım ağrıyacak gibi hissettim, çünkü ithal olanlara sert frenajda ve çukura düşmede kilitleyebileceğini söylediler, düşündüm ve üstündeki yamulmuş ve hala araç gidiyor, dün otobanda 200 ü geçtim ve aracı sallıyor özellikle frene dokunduğumda, bakalım pazartesi takılsın birde öyle deneyeyim. yardımlarını ve fikirlerini esirgemeyen arkadaşlara çok teşekkür ederim

hayırlısı olsun
bozuk poryayla fazla hız yapmanı nermem Allah korusun kitleme felan yaparr dikkatli oll....

iyi forumlar

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta tekerın baglı oldugu bı parca yaz gogole kendınde gorrsun bnde merk ettım bılmıyordum tam olarak baktım yanı...

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bilgisizliğimi mazur görün ama porya ne acaba ?

mustafa nın dediği gibi google amca resimli ve gayet iyi anlatır.. zaten mak. müh. okuduğun için zannediyorum işi hemen kavrarsın... ha kısaca anlatmak gerekirse mil, kovan ve rulman üçlüsünden oluşan makina elemanı araçda ABS varsa bide sensör vardırr

Son düzenleme: