Arka park lambası hakkında bilginize ihtiyacım var!

SaRıMoLLa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımın sol arka iç taraftaki park lambası ampul kestiği halde herhangi bir hata mesajı almadım yada gösterge panelinde ikaz ışığı yanmadı. Servis elemanı aksesuar lamba olduğu için önemsememiştir diye tatmin edici olmayan bir açıklama getirdi. Konuyu size açayım istedim. Yorumlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arka park lambası hakkında bilginize ihtiyacım var!

Mesajını tam olarak anladığımdan emin değilim ama eğer kast ettiğiniz sol geri vites farının yanmamasıysa, astra hb lerde sol geri vites farı mevcut değil.
Sağ taraftaki geri vites farı, sol taraftaki ise sis farı.

SaRıMoLLa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Mesajını tam olarak anladığımdan emin değilim ama eğer kast ettiğiniz sol geri vites farının yanmamasıysa, astra hb lerde sol geri vites farı mevcut değil.
Sağ taraftaki geri vites farı, sol taraftaki ise sis farı.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim. Resim ekleyemediğim için anlatamadım sanırım. Geri vites aydınlatmasından bahsetmiyorum. Biliyorum geri vites lambası tekdir ve sağ taraftadır. Bahsettiğim lamba ise sağda ve solda ikişer adet kırmızı park lambalarından iç tarafta olanı. Dıştakine göre biraz daha küçüktür. Bu lambalar sağ ve sol olmak üzere birbirine göre simetriktir.

onur1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

problemi hala anlamadık ama.soldaki tarafta 1 çift sağdakide 1 çift.yanmayanmı varsizde?

SaRıMoLLa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onur1982 link' Alıntı:
problemi hala anlamadık ama.soldaki tarafta 1 çift sağdakide 1 çift.yanmayanmı varsizde?

sorun şu ki sol taraftaki lambalardan bagaj kapağı üzerinde olan...yani sadece soldaki tek lamba... servisde ampülü değişti. Fakat benim merak ettiğim konu bu ampül kestiğinde gösterge paelinde neden uyarı ikaz lambasının yanmaması...

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anladığım;
Arkadaki ışıklardan bir tanesini kestiğiniz(ampülünü çıkardığınız vs) halde, araç hata uyarı mesajı vermedi mi?
Eğer bunu soruyorsanız konu ile ilgili bilgim yok, başıma gelmedi hiç böyle bir durum ama vermesi gerekiyor diye düşünüyorum.

onur1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende yetersizim bu konuda.tüm ampullerdeki arızayı haber veren bir sistem varmı? yada ön farlardamı sadece uyarıcı donanım  diye sormuş olalım,fazla bilgisi olan arkadaşlara!

SaRıMoLLa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Benim anladığım;
Arkadaki ışıklardan bir tanesini kestiğiniz(ampülünü çıkardığınız vs) halde, araç hata uyarı mesajı vermedi mi?
Eğer bunu soruyorsanız konu ile ilgili bilgim yok, başıma gelmedi hiç böyle bir durum ama vermesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Mantığım uyarı ikaz lambasının yanması gerektiği şeklinde işliyor. Servis elemanının verdiği cevap içler acısı olunca sormak istedim. Bu lambayı önemsememiştir sistem diyor. Sanırım bu durumu önemsemeyen servis yetkilisinin ta kendisi...