Arka koltukta emniyet kemeri sizce takılmalı mı?

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, bence takılmalı.yaşadığım kısacık bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hastanede acil serviste nöbetteyken 6 yaşlarında bir kız çocuğunu 112 deki arkadaşlar ambulansla getirdiler, güzelim kız çocuğu kafada muhtelif yerlerde kesikler, solunum sıkıntısı ve koma halindeydi, hemen başladık müdahaleye entübe edip hava yolunu açtık, serumlar taktık, kalp masajı yaptık, elektroşok verdik, ama maalesef kaybettik küçük yavrucağızı, tam o sırada dışarıdan bir siren sesi daha yankılanmaya başladı, küçük yavrunun anne ve babasını getirmişlerdi, eyvah dedim içimden çocuk böyleyse anne ve baba nasıldır. inanırmısınız anne ve babada sadece küçük sıyrıklar ve küçük kırıklar vardı. kazanın nasıl olduğunu tahmin etmişsinizdir sanırım anne ve baba ön koltuklarda emniyet kemeri takılı, çocukta arkada ortada oturuyor tabiki kemer takılı değil, çarpışmanın etkisiyle de camdan fırlayıp gidiyor masum yavrucak. LÜTFEN çocuklarımızı, miniklerimizi arabanın ön koltuğuna değil, arka koltuğa yaş itibariyle özel koltuğuna oturtup emniyet kemerini de bağlayalım, saygılar...​

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehiriçinde şahsen taktırmam arka kemerleri,takmak isteyen de olmadı bugüne kadar.Ama uzun yolda eğer süratli seyrediyorsak,o da arkada oturan kişi veya kişilerin tercihidir,ama takmakta yarar var...

maximm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz gibi gözüksede bizim gözümüzde kesinlikle kullanılmalı...

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili corsadistorsiyon

ben de arkada seyahat edenlere şimdiye kadar hiç taktırmadım ve de takmalarını söylemedim, ama o koltuktaki insanlar bizim sevdiğimiz, değer verdiğimiz insanlar, o kazayı gördükten sonra karar aldım, arka koltuktakilere takmalarının kendileri için iyi olacağını hatırlatacağım, eğer çocuk varsa muhakkak takacak yoksa indiririm arabadan. şimdi hatırladım benim arabada da takan olmuştu.benim eski tipomda bir arkadaşım kendiliğinden takmıştı.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
basmassan kullanma.. basarsan kullan

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili ceycey

biz opelciler genelde basarız...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biz opelciler genelde basarız...
hahahah bak ben bunu dusunmemistim..

dogru diyosunn:rock :rock

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslına bakılırsa şehir içi-şehir dışı farketmeksizin ön-arka takmak lazım. Özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, vs... gibi büyük şehirlerin yolları şehirler arası yollar gibi. Hatta şehirler arası radar var diye basmayan, İstanbulun içinde yanından geçiveriyor. Bu durumda büyük şehirlerde yaşayanların özellikle şehir içindede takmaları lazım diye düşünüyorum. Şahsen Isparta gibi küçük bir yerde, gideceğim yer şehir merkezi dışında kalıp, 10-15km uzun yolu varsa takarım.

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler katkılarınız için sevgili arkadaşlar.

CN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle takmak lazım.bunun bi makalesini okumuştum ben maille gelmişti bulabilirsem eklerim size de gelmiştir belki.Arka koltuktaki öndekinden daha çok etkileniyor kemer takılı değilse.direk oluşan basınç kuvvetiyle ön camdan fırlıyor Allah korusun.Şehir içinde arkada oturursam takmam ama şehirlerarası yolda muhakkak takarım taktırırım.öndeysem hertürlü kemerim takılıdır.