arka koltuk içindeki emniyet kemeri

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçlarda arka koltuğun ortasında bulunan kemerin takılı kalmasının tek sebebi (arızalanmadıysa) koltuğun sırt kısmının tam oturmamış olmasıdır. sırt kısmını öne yatırıp hızlıca arkaya doğru itin sertçe yerine oturtun düzelecektir.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
şimdi de aynı kemer geri sarmıyor. bilgisi olan var mı koltuğun içindeki kemere nasıl ulaşabilirim.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde araç muayene alanındaydım baktım bir arkadaş astranın kemeri takılmış salmıyor hemen mekanizmaya bir kaç sert darbe vurdum kitlenen mekanizma çözüldü hemen kontrolcüye haber verdi az daha kalıyordu

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
dün akşam kemerin çıktığı yerdeki plastik kapağı söktüm. yandan çift tırnaklı. kırılacak kadar olmasa da sert biraz dikkat etmek lazım. kemer içeri geri sarmıyordu. elimle ittirip deniyordum olmuyordu. koltuğu öne yatırıp denedim bu sefer kemeri dışarı da vermiyor içeri de sarmıyor. koltuk kilitlenince çalışıyor. tornavidayda biraz uğraştım. kemer sargı yerinde kat yapıp ters dönmüş içeri sarmaması bu yüzden oluyormuş. zor oldu ama düzelttim. şimdi kemer içeri dışarı sarıyor. başına gelen olursa belki bir fikir verir.