Arızalar Nedenleri ve Bakımları Nasıl yapılır?

salihd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun çözüldü, benzin filtresine baktık çok kirlenmişti temizledik hortum lari falan, araç çalıştı, fakat yine çok yakıyor var bakalım

dqknkrdvt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhteşem konu, emeğinize sağlık. Teşekkürler

elmas11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model dtı aracım var dün bakım yaptırdım mozot filtresi değişti daha csonra araç çalıştı stop etti havaları alındı pompacı baktı fakat çalışmadı enjektörlerden yakıt geliyor fakat geri dönüş hortumlarından yakıt gelmiyor sebep ne olabilir

rfkyldz89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeniyim bir sorum var 2016 1.4 t 150 hp astra k aracım var yeni jant lastik alacağım lastikler de basınç sensörü yok doğal olarak uyarı verecek bu uyarıyı kapatmak mumkunmu nasıl ve maliyeti nedir şimdiden teşekkür ederim

emremehmet1985

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar foruma yeni üye oldum.. aracım 2010 astra 1.4 turbo benzinli lpg yok araçta.... aracım kış aylarında motor gücü azaltıldı ve ardından hemen ESP servis yazıyor... bu şekilde araç 20 km hızı geçmiyor ve devirde 1500'i geçmiyor gaza ne kadar basarsam basayım... ve bu durumu seyir halinde iken ışıklara gelip durduğumda yapıyor... aracı sağa çekip istop ediyorum yalnız istop ederkende hissedilir derecede titremeyle kapanıyor... 1-2 dk bekleyip çalıştırdıktan sonra sorun düzzeliyor... böyle bi durumla karşılaşan ve sorunu çözen arkadaş var mı aranızda cevabınızı bekliyorum... teşekkür ederim

astragcd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Çok güzel bir platform bilgi bulma açısından, emeği geçen, yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Bende 1999 Model Sedan Astra G düz vites 172.000km var. Alalı çok olmadı. Çok güzel ve konforlu bir araç. Yalnız aldığımdan beri rölanti çok dalgalanıyor, bazen stop edecek kadar hemde. Stop ettiği de oluyor. (Benzinde biraz daha sıkınıtılı) Hem gazda hem benzinde...

Geçen gaz kelebeğini temizlettim, yanındaki rölanti motorunun denemediğimiz modeli kalmadı (demir,plastik,demir uçlu,plastik uçlu) modelini denedi usta dediğimiz arkadaş vs vs. Ama değişen bir şey olmadı. Sonra egr valfi orjinal değil falan filan birşeyler dedi. En son ustada pes etti çözemedi aldım geldim arabayı.

Çok sinir bozucu bir arıza. YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR Şimdiden teşekkürler...

Selo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model Opel Astra aracımda motor arıza lambası flaşör gibi yanıp sönüyor bu ne anlama geliyor bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi

Karaca11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 model vectra 2.0 cdx aracım var rotlar değişti rot ayarı yapılacak yalnız yapılmıyor yapıldıktan sonra tam tur çevrilince bir daha direksiyonun yönü bozuluyor her tam tur yapışımda ya da sokak dönüşlerinde direksiyonun yönü kayıyor ya düzeliyor ya da sağa sola dönük kalıyor düz gitmek için sebebi nedir tecrübeli abilerin bilgisine ihtiyacım var

ylmzvectrab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b hareket halinde tekleme silkelenme

arkadaşlar merhaba aracımı yeni aldım (1997 vectra b otomatik daha 157 bin km de)
araçla hareket halindeyken tekleme ve silkelenme yapıyor bu genelde gaza yüklendiğim de ve yokuş yukarı çıkarken hızdan yavaş yavaş kesilince oluyor.
hem gazda hemde benzinde denedim değişen yok aynı sıkıntı devam ediyor. birde bu olaydan sonra vites yükseldikten sonra özellikle 3 ve 4 te yığılma oluyor araçta yardımcı olabilecek başına böyle bir sıkıntı gelen arkadaş varsa sevinirim. araç bazen 6500 7000 max devirde bazen de 4500 de kesiiye giriyor bunun da sebebini nedir bunlar bir bütün sorun mudur? bilmiyorum.