arıza

mehmetsak33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.2001 model bir opel astra var.aracın arıza lambası yanıyor.stop edip çalıştırdığımda sönüyor.ışık yandığında araba gaz yemiyor.serviste bilgisayaraa bağlandığında boğaz kelebeği sensörü ve gaz peadlı sensörü arzalı diyor.servis temizleyip tekrar takıyor 3-5 gün sonra tekrar yanıyor.aynı yöntemle iki aydır devam ediyorum.ayrıca araç lpg lidir.
yardımcı olursanız şimdiden tşkler.birde o parçaların fiyatları ne kadardır.?

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
boğaz kelebeği dedikleri egr 100-120 civarı ben sana bi telefon numarası vereyim istanbulda oto bilgin opel parca ithalatcısı buradan ucuz ancak çıkmacıda bulursun orjinal parça satar burayı ara görüş onlar sana yardımcı olurlar faruk beyle görüşeceksin başka yerdede fiyat araştırması yapmana gerek yok bunlar yurt dısından ithal edip turkiye geneline dağıtım yapıyor0212 481 93 73

mehmetsak33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler ama birde gaz pedalı sensörü arzalı diyor.yalnız boğaz kelebeğine 470 tl demişler.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi hocam, gaz pedalı sensörünün nasıl birşey olduğunu bilmiyorum. ama o kelebek boğazı ve üstündeki kelebek açı sensörü önemli birşey ve fiyatı dediğin kadar vardır. ancak senin sorununun çözümü için kelebek boğazını olduğu gibi değiştirmene gerek var mı buna emin olmak gerek. mesela kelebek boğazı mekanik bir parça, astranınkini tam bilmem ama benimki alüminyum bir parça. üstte hava emiş kanalı da plastik. normalde bu boğazın kelebeği başına kötü bir olay gelmedikçe aşınmakla bozulmaz. lakin açı sensörü aşınarak görevini tam yapmayabilir. ama bu parça sadece sensör olarak değşebiliyor. yani astrada boğazdan ayrılamayan entegre bir parça mı bilmiyorum ama olmaması lazım.

bu arada gaz pedalı sensörü neymiş, yeri neresiymiş bi sor bakalım. boğaz kelebeği sensörü ile aynı şey olmasın.

fatih0333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sorun çözüldümü?
aynı sorunu bende yaşıyorum.
bilgi verirseniz teşekkür ederim.