arıza videosu ekledim bir bakın lütfen

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç gaz yemiyor beyin dendi değiştik 5 defa format dendi yaptık olmadı halen aynı şekilde p1550 hata kodu veriyor
https://www.youtube.com/watch?v=UQ1x82wf8QE

Son düzenleme:

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O kadar kisi bakmis yokmu bilen forum ustalari lutfen yardim edin

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Murat arıza kaydı filan da ne çıkıyor peki?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi 1550 gazpedal sensörlü hatasi

Ya gerçekten çok ilginç ama illa vardır bir derdi ama bu araçlar da elektronik olarak algılıyor sanırım gaz tepkimesini. Şimdi mantık yürüterek düşünüyorum. Bir araç neden gaz yemez? İlk aklıma benim gelen aracın hava alması gelir. Eğer ki araç da bu sorun yok ise diğer konu ateşleme sistemi onda da sorun yok ise yakıt sistemi olur. Başka da neden yapabilir ki?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.forum teknik servisi p 1550 arızalarının anlatımıyla dolu hocam.ama gerginlikten bakmamış olabilirsiniz detay için kontrol edersiniz neyse.
Hocam p 1550 acil sürüş modu.yani araç gaz yemez 1200 civarı gaz sabitleyip kalır.sorun şu ya motor beyni ya da gaz pedalı yada gaz kelebeği.incelenmesi gereken parçalar sırasıyla gaz pedalı açılıp temassızlıklar düzeltilmeli çok kötü durımdaysa değiştirilmeli.sonra ecu tamire gönderilmeli tokat ta bir eleltronik servisi ilgileniyor bu arızayla.en son gaz kelebeğini kpntrol ettirirsiniz.maalesef bu 3 parçadan birinde yada ikinsinde beraber arıza var.aracınızın yaşı ititbariyle ve motor tipi nedeniylr kronik bir arıza bu.
Örneğin gaz gaz pedalını açıp gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra gaz devir saati normale dönecektir.ecudan değilse.

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakalım turhaldaki elektronikçinin iletişim bilgileri varmı

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım önce yapılan şeyleri belirtirsen çok daha iyi olur..
Zaten sana hatanın nerede olduğunu söylemiş; 1550 gaz pedal sensörü arızasından neden beyin dendi ? Bildiğim kadarı ile sizin araçta elektronik kelebek boğazı var, yani eski sistemler gibi gaz pedalı, kablo ile bogazı açıp kapatmıyor. gaz pedalının durumuna göre, boğaz elektronik olarak açılıp kapanıyor. ya sizin gaz pedalının konumu okunmuyor, ya da okunan konum kelebek bogazına iletilemiyor veya uygulanamıyor...
Gaz pedalı değişti mi ? elektronik kelebek boğazı değişti mi ?
tesisata bakıldı mı ?
benim görüşlerim sadece tecrübelerimle edindiklerimdir.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım önce yapılan şeyleri belirtirsen çok daha iyi olur..
Zaten sana hatanın nerede olduğunu söylemiş; 1550 gaz pedal sensörü arızasından neden beyin dendi ? Bildiğim kadarı ile sizin araçta elektronik kelebek boğazı var, yani eski sistemler gibi gaz pedalı, kablo ile bogazı açıp kapatmıyor. gaz pedalının durumuna göre, boğaz elektronik olarak açılıp kapanıyor. ya sizin gaz pedalının konumu okunmuyor, ya da okunan konum kelebek bogazına iletilemiyor veya uygulanamıyor...
Gaz pedalı değişti mi ? elektronik kelebek boğazı değişti mi ?
tesisata bakıldı mı ?
benim görüşlerim sadece tecrübelerimle edindiklerimdir.

arkadaşım ne gaz pedalı değişti nede kelebek boğazı çünkü burda bu tür imkanım yok ancak büyük sanayisi olan bir yere gitmem lazım. ilgine çok teşekkür ediyorum saygılar sunarım