arıza vermeyen xenon

trakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g kasa aracimi degistirmis olup astra j gectim 2013 normal sari ampul var ama xenon taktirmak istedim hata verir diyorlar ..

Hata verdirmemesi icin nasi bi exnon nasil bi sistem olmasi gerekir .. ?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
can bus sistemler arıza ışığı yaktırmaz

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir konuda okumuştum nekadar doğru bilmiyorum ama faydası olur diye yazayım dedim. park ampulü değiştirirken led ampul takanlar arıza lambası yanmasına sebep oluyor diye normal ampul içinde bir duy yapıp onuda bağlayarak arıza ışığının yanmasını gideemislerdi. Park ampulü 5w, Led 1w olduğundan lamba az enerji çekince araç ampul patlak olarak gördüğünden arıza ışığı yakiyormus. Led takılıyken orjinal park ampulü için Kablo dan paralel alıp ikisini birlikte çalıştırıldığı zaman arıza vermiyormuş. Xenon kitleri de genelde 35w olduğundan arıza lambası yanmasına sebep oluyor sanırım.kesin bilgim yok fakat o konuda yazdığına binaen 55w lik Xenon seti taktiginizda arıza vermemesi gerekir.

trakopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can bus is yaparmiki

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MFK diye bir marka taktırdım astra h 2009 model aracım, arıza yakmıyor aydınlatmasında sıkıntı yok tavsiye ederim. Bütceniz biraz daha yüksek ise marka olarak M-Tech tavsiye ederim.