arıza lambası yardım

bay.V.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g kasa aracımda son bir kaç gündür motor şeklinde arıza lambası sabah çalıştırıp hararet 50 derecelerdeyken gaza yüklenın ce bir kaç saniyeliğine lanba yanıyor araçı teste bahlattım p 0170 hata kodu veriyor aracım lpg li acaba sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g kasa aracımda son bir kaç gündür motor şeklinde arıza lambası sabah çalıştırıp hararet 50 derecelerdeyken gaza yüklenın ce bir kaç saniyeliğine lanba yanıyor araçı teste bahlattım p 0170 hata kodu veriyor aracım lpg li acaba sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim

oksijen sensörü sinyal göndermiyor..

foreverforyou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. Sorun gaz ayarının kısık olmasından kaynaklanıyor olabilir. 5. viteste yüksek süratlerde de (130-180 arası) yapıyorsa büyük ihtimalle gaz ayarındandır.
2. Oksijen sondasında bir arıza olabilir.

Tabi bunlar sadece benim tahminlerim...

bay.V.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar gaz ayarı ve bakımı yeni yapıldı bu gün test te bağlattım hata kodu olarak p 0170 diye bişey cıktı

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun arkadaşlar gaz ayarı ve bakımı yeni yapıldı bu gün test te bağlattım hata kodu olarak p 0170 diye bişey cıktı

bu kod oksijen sensörünün arıza kodu
yazdım size okumadınız sanırım..

bay.V.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kod oksijen sensörünün arıza kodu
yazdım size okumadınız sanırım..
sağol arkadaşım peki bu sensör cok pahalı bişey midir yada tamir falan oluyomu bilgin varmı bugün usta bana beynin formatlanması gerekir dedi formatlayınca bu sorun çözülecekmiş bunun la bir alakası varmıdır sence

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110-120 tl ye nette var bosch marka tamiri olacağını sanmıyorum

Son düzenleme:

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağol arkadaşım peki bu sensör cok pahalı bişey midir yada tamir falan oluyomu bilgin varmı bugün usta bana beynin formatlanması gerekir dedi formatlayınca bu sorun çözülecekmiş bunun la bir alakası varmıdır sence

sistem bir arıza tespit etmiş ve size arızanın kodunuda sunmuş,
beyin formatlama dedikleri arıza kodunu silmek olabilir,ama sorun devam ediyorsa tekrar ikaz verecektir..

sensörlerin tamiri yok,belki soketi kablosu falan izolasyon lastikleri zarar görmüşse giderilebilir ama içini açıp tamiri olmaz..