İbrelerin inip çıkması ve tüm arıza lambalarının yanıp sönmesi

sercansule

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Aracın arıza öyküsünü uzunca anlatıyorum. Aracım yağmurlu havalarda ya da yıkamalardan sonra tüm arıza lambaları yanıyor ve ibreler inip çıkıyor, ön silecekler kendi kendine çalışıyor vs. bir yerinden su alıyor olmalı diye tahmin yürüttüler. Bu durumlarda tüm arıza lambaları yanıyor sönüyor ve aynı anda km ibresi ile devir saati ibresi sıfıra kadar düşüp çıkıyor. Araç seyir halindeyken ve farlar yanıyorken bu arızayı yapıyor ama araç stop etmiyor seyir haline devam ediyorum. Sanayide beyne su gittiği bundan dolayı da oksitlenme yaptığı söylendi ve temizlendi. Ön cam sileceklerinin hortumunda çatlak vardı ve her ön cam suyunu çalıştırdığında o hortumdan sigorta kutusuna su değdiği söylendi ve temizlendi. Ancak bu işlem yapıldıktan 4-5 ay sonra hata yine tekrar etmeye başladı ve aynı usta şimdi de elektrik tesisatının su aldığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. Başka bir ustaya götürdüm bugün su gelebilecek heryeri kontrol etti ıslaklık ya da nem bulamadı sonra sol ön farı söktü temassızlık var mı diye. Far yerinden söküldükten sonra arıza kesildi ancak aracı tekrar toplayınca farları açar açmaz tekrar hata verdi. Tüm bu hikayede araç ECN 065070 hata kodu veriyor. Benim çözümüm aracı satmak ancak bu durumda aracıda satıp başkalarını mağdur etmek istemiyorum. Zaten araç bu haldeyken kimsenin müşteri olacağını sanmam. Çözüm ve öneriniz nedir? Yardım ve destek veren herkese şimdiden teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arızanın cevabını söylemişsiniz far kısmı kısa devre oluyor bir şekilde tesisat yanmış olabilir farın yada su almadan oksit yüzünden olabilir motor bölümü yıkandıysa

sercansule

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Arızanın cevabını söylemişsiniz far kısmı kısa devre oluyor bir şekilde tesisat yanmış olabilir farın yada su almadan oksit yüzünden olabilir motor bölümü yıkandıysa
Araç 10 aydır bende, ben hiç motor bölümünü yıkatmadım. Beyinle alakalı olma ihtimali varmı? Servise götürsem nokta arıza tespiti yapabilirler mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç 10 aydır bende, ben hiç motor bölümünü yıkatmadım. Beyinle alakalı olma ihtimali varmı? Servise götürsem nokta arıza tespiti yapabilirler mi?
Opel servisleri yapar yada sadece opel ustasına götür direk usta deneme yanılma yapabilir ama servis net bilgi vermek zorunda

sercansule

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Opel servisleri yapar yada sadece opel ustasına götür direk usta deneme yanılma yapabilir ama servis net bilgi vermek zorunda
Opel ustalarına götürdüm zaten sanayide. Ama 4. defa aynı arızanın bulunması ümidiyle götürüyorum ve çok sıkıldım. Çok sevdiğim aracıma binmek istemiyorum artık.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Opel ustalarına götürdüm zaten sanayide. Ama 4. defa aynı arızanın bulunması ümidiyle götürüyorum ve çok sıkıldım. Çok sevdiğim aracıma binmek istemiyorum artık.
Işte sorun burada başlıyor şimdi üstadım yanlış anlama her zaman sadece opel yapan ve orj. Cihaz kullanan ustaları öneriyoruz ustayim diyende bu şekile opelde soğutuyor orj. Cihazda ayrıntıya kadar arızalar gözükür normal hiç bir cihaz göstermez geçmişte verdiği silinmeyen arızalarda gözükür
065070 cim ile gösterge arasında hata demek

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bana kalirsa gövde modülüne tekrar bakmak lazım...

sercansule

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Işte sorun burada başlıyor şimdi üstadım yanlış anlama her zaman sadece opel yapan ve orj. Cihaz kullanan ustaları öneriyoruz ustayim diyende bu şekile opelde soğutuyor orj. Cihazda ayrıntıya kadar arızalar gözükür normal hiç bir cihaz göstermez geçmişte verdiği silinmeyen arızalarda gözükür
065070 cim ile gösterge arasında hata demek
Az önce 5 dk mesafede bir yere gittim geldim ve şu an da direksiyon dönmeyecek kadar sert durumda 🤬

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Az önce 5 dk mesafede bir yere gittim geldim ve şu an da direksiyon dönmeyecek kadar sert durumda 🤬
Elektrik kaçağı var üstad aracında senin o zaman direksiyon elektrohidrolik
kacak yoksada direksiyon yağın çok uzun süre değişmediyse motor zarar görmüştür ihtimal