Arıza lambası ve düşük performans

Samcikk

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2008 model Opel astra dizel aracım var bir gün önce hiç bir problem yokken bir sabah arabada sarı İngiliz anahtarlı arıza lambası yandı ve motor düşük performansla çalışmaya başladı önceden gaza bastığımda hemen hızlanırdı şu an öyle değil ve hemen devir yükseliyor daha 10a gelirken 2. Vites istiyor çalışır çalışmaz bu sorun neden kaynaklanır arıza kodu çıkmıyor.
Bu durum çok canımı sıkmaya başladı bilgisayara bağlandığında kod çıkmıyor neden kaynaklanabilir yardımınızı bekliyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Daha önce benim corsada aynı sorun lmuştu yakıt basınç sesörünü balata spreyile temizleyince düzelmişti. Ama benim araçta yakıt basıncı düşük yakıt basıncı yüksek arıza kodlarını veriyordu. Tech2 yada opcomla kontrol edin mutlaka bşey çıkar

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Daha önce benim corsada aynı sorun lmuştu yakıt basınç sesörünü balata spreyile temizleyince düzelmişti. Ama benim araçta yakıt basıncı düşük yakıt basıncı yüksek arıza kodlarını veriyordu. Tech2 yada opcomla kontrol edin mutlaka bşey çıkar
Aynen üstadın dediği gibi orj. Cihazda mutlak kod verir turboda olabilir bu kod söylerseniz oluruz

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2008 model Opel astra dizel aracım var bir gün önce hiç bir problem yokken bir sabah arabada sarı İngiliz anahtarlı arıza lambası yandı ve motor düşük performansla çalışmaya başladı önceden gaza bastığımda hemen hızlanırdı şu an öyle değil ve hemen devir yükseliyor daha 10a gelirken 2. Vites istiyor çalışır çalışmaz bu sorun neden kaynaklanır arıza kodu çıkmıyor.
Bu durum çok canımı sıkmaya başladı bilgisayara bağlandığında kod çıkmıyor neden kaynaklanabilir yardımınızı bekliyorum
Hocam aşağıdaki linkte video var. İzleyip muhakkak kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Samcikk

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz ve frene basıp kontağı çevirin aracı çalıştırmadan bekleyin ecn yazar km yazan yerde o kodları not edin veya video ya çekip not alın

Samcikk

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Gaz ve frene basıp kontağı çevirin aracı çalıştırmadan bekleyin ecn yazar km yazan yerde o kodları not edin veya video ya çekip not alın
Merhaba dediklerinizi uyguladım bir kod çıkmadı maalesef

Samcikk

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Hocam aşağıdaki linkte video var. İzleyip muhakkak kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yarın bakacağım çok anlayabilir miyim bilmiyorum inanın bu durum canımı çok sıkmaya başladı

Samcikk

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Astra yazmışım corsa izlediğim videolardan aklıma kazındı herhalde şaka gibi bir hata olmuş kusura bakmayın

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba dediklerinizi uyguladım bir kod çıkmadı maalesef
Kod çıkmıyorsa çekiş düşüklüğü varsa turbo horrtumları,motorun etrafında ki hortumları kontrol ettirin genelde motora yakın olduğu için zamanla çatlıyor hava kaçırıyor ve buda çekiş düşüklüğüne sebep olur
Soldaki ingiliz anahtarı çıktığında genelde elektronik bir arıza olduğunda çıkar ve kesinlikle hata kodu olurdu ama sizde çıkmaması çok garip

ihsanergin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş beyine baktır su almış olabilir