Arıza Labması Sönmedi

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Araç CDX otomotik, LPG.

Geçenlerde şehir içinde 30-40 km ile giderken birden araç istop etti. Sonraki çalıştırmada arıza ışığı yandı ve bir daha da sönmedi. Aracı çalıştırdıktan 2 sn sonra yanıyor. Ustaya baktırmadan önce buraya yazmak istedim. Daha önceleri de birkaç kez kendiliğinden yanıyordu ama araç tekrar çalıştırılınca sorun kalmıyordu.

Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir acaba?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
EGR Valfi arızası. Aynısı bende de oldu.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Egzantrik devir sensörü ile krank sensörü hata kodunu verdi. Usta EGR olmadığını söyledi. Kafam karıştı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisi birden bozulmaz..birinin verileri yalnis olunca ikisini birden gösterebilir...iyi bir ustaya göster..

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sil gitsin yav herşeyi takma kafana be hocam.
Sonra EGR yi güzelce bir temizle bi daha kolay kolay arıza vermez inş.
2-3 ay sonra gene olursa gene temizle, ta ki egr bozulana kadar :D
Sonra da yenisini alırsın.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Valla Mahmut hocam inanın şimdi rıhatladım. Biz üzerinde durdukça o inadına hata vermeye devam ediyor. :D

Dediğinin aynen yapacağım ve takmayacağım. Yani kafaya. Tabi EGR yi temizleyip takacağım.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Bu mereti aldım alalı çok tedirginim valla bende.
VAy arıza verecek mi vay şura mı vay bura mı, acaba bişey olur mu?
Dedim ki lan canımı alacak degilsin ya nerde tırak orada bırak, senle mi uğraşacam, param var taksi tutar gene giderim dedim.
Ohh beee.

Geçen ne oldu hava filtresini değiştirdim ama bu arada arabaya ilk kez opcom bagladım bakıyım çalışıyor mu diye.
2 sini aynı anda yaptım önce opcomu bagladım sonra hava filtresini değiştirdim.
Sonra arkadaşın araba çalışmamış sanayiden usata getirteceez çalıştırdım rolanti 3-4 bin devre kadar yükseldi len dedim kendi kendime gördün mü bilmedigin anlamadıgın cihazı bagladın arabanın ayarını bozdun, sonra acaba hava filtresini mi yanlış taktım da bir yerden hava mı alıyor diye içim içimi yedi valla:D

Sonra uzun yolda şehirler arası tam 20krş yaktı araç (13krş yakan araç). Ama bu arada da rolantide ve vites değiştirirken rolantide yükselme ve ardından düşme oluyordu.

Servise gitsem dünya para alırlar korkusu:D
Özele gitsem yol uzak.

Gene açtım motoru eski kirli hava filtresini tekrar taktım durum gene aynı bak gördün mü bi halt yedin bozdun aracı dedim.

Sonra okulun önünde tenefüste şunun bir yagına bakayım dedim.
O arada ne görsem iyi. Kelebeğin üstündeki bir yere giren ufak bir hortum çıkmamış mı yerinden.
Taktım veeeeeeeee oooh beee dünya varmış dedim.

Tabii tekrar temiz filtreyi taktım ve şeytan kulağına kurşun durumlar iyi şimdilik.

Yani hocam çok takıyoruz kafayı bu meretleri. İhtiyatlı biniyoruz. Halbuki yerlilerde öyle bir sorunumuz yoktu.
Yerli araçlarda tek sorunumuz bu sabah gene zor mu çalışacak veya çalışmayacak mı korkusuydu.
İhihihihihiihih. :D

Bunda öyle bir sorun yok şükür..
Alımlı güzel arabalar maşallah. Birde şunların sensörsüz olanı çıksa tam süper olacak:D

Saygılar...

Son düzenleme:

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar takmayın sorunları zaten böyle ıncık cıncık elektronik şeylerin üzerine titredikçe neremden bi hata uydursamda ekranda yazsam die gözümüzün içine bakıp duruyor :) şehir içinde kalın önemli değil atlayın taksiye gidin yada çekici gelsin ama şehirler arası yolda kalmamaya dikkat uzun yoldan önce suyunu arpasını werelim haywanların :) bende de geçen aynı sorun baş gösterdi araba stop etti çalıştırdım egr lambası yanıo.opel team i aradım akşam saat 6 buçuk bişi olmaz gel dediler düğüne gidecem herkesi bıraktım hoopp opel team e...sorun sensördeymiş oksitlenmiş namussuz :)

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Mahmut hocam hal dilime tercüman olmuşsunuz.

Şu ana kadar pekçok araç değiştirdim, sıfır da ikinci elde. Ama hiçbirinde motor sorunu yaşamadım. İlk kez 2. el aldığım bu araçta bunca sorunu yaşadım. Kullanımı güzel, özellikleri güzel ama belirtttiğiniz gibi etraf sensörden geçilmiyor. Biz taktıkça onlarda sanırım bize inat yapıyorlar.

Hayırlısı diyelim, onda da bir hayır vardır.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Evet Sami bey,
Meretlerin sensörlerini sökeceksin bi güzel beyine de sökdüklerimi okuma len diyeceksin. İşlem tamam.

Kardeşim inş. sorununu en kısa zamanda düzeltirsin.
Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.
Sağlıcakla...