Arıza ısıkları.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arıza ısıkları.

benim dün gündüz farı yanmasına rağmen göstergede kısalar yanıyor ışığı yandı. acaba kısalar mı yanıyor diye baktım, normaldi sadece gündüzler yanıyordu. bir iki kez auto yu kapatıp açtım aracı stop ettim falan düzeldi.

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçi yetkili serviste yağ koydular, yanlış koymuşlarsa gerçekten çok ciddi anlamda puan kaybederler benden. Bakalım hayırlısı olsun. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Bu arada farlarla ilgili bir sıkıntıda bn d. Hava gayet güneşli olmasına rağmen kısa farlarım yandı, aynen bende otomatik farları açıp kapattım bir kaç defa sonra kendiliğinden düzelti. Sanırım far sensörlerinin üstünde leke veya benzeri bir şeyler vardı. Ön cam üzerindeki far ve yağmur sensörlerinin herzaman temiz olması gerektiği yazıyordu kitapçıkta. Belki sizinde oraya leke tarzı bir şey geldi, ve araçta bir karışıklık oldu.

Araçların artık heryerlerinde bişey sensörü olduğu için ara sıra saçmalayabiliyorlar diye düşünüyorum, fazla teknolojik oldu arabalarımız :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lorenzo Von Matterhorn link' Alıntı:
yanlış koymuşlarsa gerçekten çok ciddi anlamda puan kaybederler benden.

Servisin bu durumu kafaya takacağını hiç sanmıyorum  evill2

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
benim dün gündüz farı yanmasına rağmen göstergede kısalar yanıyor ışığı yandı. acaba kısalar mı yanıyor diye baktım, normaldi sadece gündüzler yanıyordu. bir iki kez auto yu kapatıp açtım aracı stop ettim falan düzeldi.

bu benim başıma da geldi. 2 gün devam etti sonra kendiliğinden düzeldi ve bir daha tekrarlamadı

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bakalım bende yarın sabah hala geçmemiş olursa bi servise gösterimcem... steering

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende merak ettim şimdi sonucu neden böyle birşey olsunki o kadar dikkatsiz olabilecekleri kanısında değilim açıkcası.....

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bgn servise gittim motor arıza lambasıyla ilgili. Önemli bir şey yokmuş ışığın yanma sebebi benzin deposundaki basıncın azalmasıymış. Bilgisayara bağlayıp ışığı söndürdüler. Fakat aklıma birşey takıldı, şimdi kontağı çevirdiğimiz zaman tüm ışıklar yanıyor 1-2 sn sonra hepsi sönüyor. Şimdi benm hepsi sönüyor motor lambası yanmaya devam ediyor. Bu hala yanıyor dedim arabayı çalıştırınca geçicek dedi, ve gerçekten arabayı çalıştırdığımda ışık söndü. ama arabanın motoru çalışmıyorken kontak açıksa el freni ışığı ve motor arıza lambası yanıyor. Yetkili servis bunun normal olduğunu söyledi. Bende tam hatırlayamadım acaba tüm ışıklar mı sönüyordu yoksa motor lambası kalıyormuydu die. O yüzden sorun yok merak etmeyin fln da dedikleri için tamam diip çıktım servisten. acaba o ışık sizlerde kontak açıkken sönüyor mu acaba??

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motor ışığı el freninin üstündeki sarı ise o çalıştırana kadar kalıyor