Arıza ısıkları.

vertigo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle selamlar.Aracı alalı 10 gun kadar bi sure oldu gecen gun çalıstırdıgımda ABS uyarısı ,guvenlik uyarısı,ESP uyarısı vermekle  birlikte devir saati ile km saati hiç bi sekilde hareket etmiyordu.Bir kaç kere kontagı acip kapattım duzelmedi.Servise götürdüm fakat ogle paydosuna denk geldigim için  bi saat kadar oyalanmam gerekiyordu neyse bi yere cektim arabayı biraz bekledikten sonra kendi kendine duzeldi.Bende usendim tekrardan servise gitmedim.Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arıza ısıkları.

Arıza ikaz lambası sönmüşse geçici bir arızaydı ve geçti bir problem yok anlamına gelir. Sensörler bazen ECU ile haberleşirken iletişim noksanlığı oluyor. Bu şekildeki arızalar geçici arızadır. Eğer sürekli arıza olsaydı arıza lambası sönmezdi ve bir yerde bir sürekli aksaklık olduğu anlamına gelirdi.

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de hep aklımda bir soru vardı ne zamandır sorayım diyorum unutuyorum hep.Ben aracımı çalıştırırken herhangi bir ışığın sönmesini felan beklemiyorum,kitapçıkta yazmıyor yada ben görmedim.Beklememiz gerekir mi benim araç benzinli,bildiğim kadarıyla dizellerde bekleniyor kızdırma bujileri için.Beklememek araca herhangi problem verir mi acaba?

vertigo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Arıza ikaz lambası sönmüşse geçici bir arızaydı ve geçti bir problem yok anlamına gelir. Sensörler bazen ECU ile haberleşirken iletişim noksanlığı oluyor. Bu şekildeki arızalar geçici arızadır. Eğer sürekli arıza olsaydı arıza lambası sönmezdi ve bir yerde bir sürekli aksaklık olduğu anlamına gelirdi.

tesekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umut7105 link' Alıntı:
Benim de hep aklımda bir soru vardı ne zamandır sorayım diyorum unutuyorum hep.Ben aracımı çalıştırırken herhangi bir ışığın sönmesini felan beklemiyorum,kitapçıkta yazmıyor yada ben görmedim.Beklememiz gerekir mi benim araç benzinli,bildiğim kadarıyla dizellerde bekleniyor kızdırma bujileri için.Beklememek araca herhangi problem verir mi acaba?
Dizel zorunlu bildiğiniz üzere

Dizel, benzin fark etmez aslında. Her aracı çalıştırırken, kontağı 1-2 kademe cevirip, ikaz ışıklarını izlemek lazım.

Bunun amacı: o ışıkların hepsi motor ve ya yürüyen aksam bölümünde bir sistemi temsil eder. Sistemlerin olası arızasında, o ışıklara sinyal verir, ve 5 saniye içinde olası arıza ışığı sönmez. Buda bir terslik olduğunu görmenizi sağlar. Özellikle motor arızalarında tersliği motoru çalıştırmadan önce görmek, olası büyük zararları engeller.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

vertigo link' Alıntı:
Oncelikle selamlar.Aracı alalı 10 gun kadar bi sure oldu gecen gun çalıstırdıgımda ABS uyarısı ,guvenlik uyarısı,ESP uyarısı vermekle  birlikte devir saati ile km saati hiç bi sekilde hareket etmiyordu.Bir kaç kere kontagı acip kapattım duzelmedi.Servise götürdüm fakat ogle paydosuna denk geldigim için  bi saat kadar oyalanmam gerekiyordu neyse bi yere cektim arabayı biraz bekledikten sonra kendi kendine duzeldi.Bende usendim tekrardan servise gitmedim.Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Elektiriksel ve beklenmedik durumlarda çıkan arıza uyarılarında çok zor bir durumda kaldıysanız eğer (yakınlarda servis yoksa) kutup başını söküp 5dk sonra tekrar takmak şartıyla çoğu probleme çözüm bulunduğunu Insignia araç sahiplerinden okumuştum.

Hatta Sn. Avukatakın'a bu yöntemi söylemiştim ve servisteki ustasına bunu iletmişti, usta ben zaten bu yöntemi biliyorum şeklinde bir yanıt vermişti.

ևaresiz kalmış iseniz bu yöntemi denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet benim navigasyon cihazı arıza verdiğinde aküyü söküp 10 dk bekleyip tekrar takmışlardı

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba benim d şöyle bir sorum olucaktı, 1 ay önce 1.4T astra aldım, servisten araba ilk 15000km ye kadar ara sıra yağ eksiltebilir demişlerdi, 2000km olunca araba bi servise götürdüm yağını kontrol etsinler diye. Ve arabanın yağ eksilttiğini söylediler bu sebeple biraz ekleme yapıldı. Eve geldim, bi kaç saat sonra arabaya tekrar bindip bir kaç km gittikten sonra bir anda motor arıza sinyali yandı. Sağa çektim kontağı açıp kapattım ama durumda bir değişiklik yok. bu arada arıza ışığı sarı renkte yanıyor. Acaba yağda bir problem mi vardı? Malum bgn pazar servise götüremiyorum, bgn araca inip tekrar kontrol edeceğim, belki gecici bir ikazdı...(olumlu düşünmeye çalışıyorum  :( )
thnxx

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk defa böyle birşey duydum,  çoğumuzun aracına yağ eklediler  hiç böyle bir şey olmadı.  sanırım yağda bir sorun var.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet bu problemi ilk defa sizden duydum ben de,
yani yağdan kaynaklı bir problem olduğu görünüyor, acaba yağ eklerken farklı bir yağ mı koydular yanlışlıkla
çünkü kitapçıkta da bahsediyor kesinlikle uyumlu yağlar kullanılmalı aksi takdirde
motorun arıza vereceği yazıyor
üzülmeyin pzt sorun serviste bakarlar artık

bu arada sizi kısaca tanıyabilir miyiz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2.0