Aracınızın Tüketim Değerlerini Paylaşın

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 vectra cd (2000 motor)
opet (2,24 TL)
ş.içi 12 lt
ş.dışı 8,5 lt (100-130 km/h)

kenan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model Astra Edition 1.6 Otomatik BRC Sıralı Sistem.

Opetten alıyorum. lt = 2.09 TL

Şehir İçi : ?
Şehir Dışı : ?

Şuan ne yaktığını bilmiyorum. Ama sakin kullanan biriyimdir. Önümüzdeki hafta Ankara-Konya-Ankara-Bolu-Ankara arası yolculuğumuz olacak 4+1=5 kişi ile yüksüz. bu nedenle ölçümlerimi 13 martta yayınlayabileceğim.

saygılar.

18XET01

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstasyon : katkısız LPG kullanıyorum çoğu zaman. (1,70-1,75 TL)

Enjektörlü Arabalarda Katkılı LPG Kullanırsan Enjektörleri Tıkar , Arabanın Hırpalanmasına Sebep Olur , Katkılı LPG Kullanma Bence ;)

Aygazdan Euro LPG + Aldık Araba 1 Ay Kendine Gelemedi

SEBEP : LPG nin İçine Yağ Benzeri Bir Şey Koyuyorlar + Performans İçin..

Bu da Enjektörlerin Tıkanmasına Sebep Veriyor , Bunun Kullanımı Devamında Arabadaki Enjeksiyon Sistemi Bozulmaya Başlıyor, Araba Gaz Yemiyor, Yerse veya Hırpalarsa Boğuluyor...

Karbüratörlü Araçlarda Katkılı LPG yi anlarım da Kesinlikle Enjektörlülerde Yanaşmam , Çünki İlerde Araba Ciddi Arızalar verebiliyor.. Enjektörleri Değiştirmek İçin Ecotec Kapağını Kaldırıp Bujilere İnmek Zaten Zor ve Zahmetli, Bunun Üzerine Valflerin de altına inip pistonlara ineceksin ki oraları temizleyip de enjektörleri değiştireceksin , bunun kısa yolu var mı , bilmem.. Ama Enjektör Değişimi Nerdeyse 6-7 saat alan bir işlem ve Gayet Maliyetli , Enjektör Başına 1000 TL.. Doğrusu 50 Litre Gaz İçin (Ankarada 100,105 TL ye Denk Gelir Bu) 100 TL lik Gaz İçin Arabamı Parçalatıp Enjektörlerin Değişimi Gibi Maliyetli Bir İş Yaptırmam , ki Aracı Parçalanıp Birleştirildikten sonra şanzıman , turbo ve Beyinde Çıkacak Arızalar da Cabası , Bunları Yaptırmadım Ben Hiç Tabi, Ama Çıkması Halini Hayal Bile Edemiyorum Sen Burda 4 kere aldığın 100 TL lik Gazla en az 1500 TL ni Feda Etmiş Oluyorsun, Arabanın Motor Ayarı Vs. Seni Yıkıyor Doğal Olarak :( :D

kazim_gunduz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG ile yakında tanışacağım. şuan yabancıyım biraz:) lpg nin katkısız olduğunu nasıl bileceğiz. hangi marka yakıtı tavsiye edersiniz???

yamahasülo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra gl 1.4 162 km 43 lira şehiriçi kullanım nasıl acaba iyimi çokmu ((((lütfen cevap yazınız)))

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 tl lik lpg ile 200 km rahat yapabiliyorum. lpg fiyatı ankarada 2,11 civarında. araç otomatik 2.0 cdx

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç: 98 Vectra 2.0
İstasyon: Milangaz ( 1.99 tl )
Şehir içi en son ölçüm: 40 lt / 480 km ( 0.16 kr )
Şehir dışı en son ölçüm: 27 lt / 401 km ( 0.13 kr ) ( ankara-karaman)
:rock

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi hemde ankara... 8,3lt/100km öyle mi? sürekli çevre yolu ve 4. 5. vites kullanıyosunuz galiba.

yasin bey siz nasıl oluyorda 47lt ile 400km'yi zar zor yapıyorsunuz? bizim araçlarda bir problem mi var acep ;)

Son düzenleme:

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi hemde ankara... 8,3lt/100km öyle mi? sürekli çevre yolu ve 4. 5. vites kullanıyosunuz galiba.

yasin bey siz nasıl oluyorda 47lt ile 400km'yi zar zor yapıyorsunuz? bizim araçlarda bir problem mi var acep ;)

Yok abi bu aralar ne kadar az gaz yakabilirim diye uğraşıyodum sonuç ortada :D
aşırı sakin kullanıp, 2500 devirde vites değiştiriyodum :D bi de batıkentte oturuyorum buralar da yokuş falan yok.