aracınıza kullandığınız motor yağı

efekadefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ilk yağ değişimimde 5-30 mobil1 esp kullanmayı düşünüyorum. fakat yetkili servisler 10-40 koyuyolarmıs. anlamadım gitti. markası da vasat olarak tabir edilen GM.

xyz0101

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuz olduğu için 10-40 kullanıyorlar aslında konulması gereken 0-40

0-40 kullandıktan sonra 10-40 kullanmaya başlayınca motor sesi 2 kat artıyo ve rolantideki titreme belirginleşiyor.

3 arabada test etmiştik.

ajans0707

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugün delpin markalı motor yağını aldım.
astra twinport aracım....
ayrıca 4 bujı bosch 20 lira
hava filtresi 10 lira
polen filtresi 10
benzin filtresi 5
yağ filtresi 5
delpin motor yağı 30 lira

nasıl arkadaslar....

arkadaşım kullandgın araç twinport ecotec o motora mobil-1 0-40 kullan 10-40 kullanma yanı ınce ve tam sentetık yag kullan

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Edge 0-30 yağların bizim araclara kurum yaptığı söyleniyor. (ne kadar doğrudur bilmem) Bende en son aracıma castrol edge 0-30 koymustum. Herkez Mobil i tavsiye ediyor, artık bende mobil düşünüyorum.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araca en son selenia yağ konuldu o nasıldır sizce??:confused:

Babamda Fiat MAREA var, onada Yetkili Servis aynı yağı koyuyor... 20.000 Km ömürlü olduğunu biliyorum... 8.000 Km ve değiştireli 7 ay oluyor, renginde hiç bir değişiklik yok, altın gibi... Servis diyemi fiyatlı,,,, yoksa, indirim yaptırmıştık çalışan tanıdığımız var, fiyatı düşürmek için bi kaç kalem eksik yazıp faturadaki rakamlarda oynama yapıldı bilmiyorum ama 125TL idi...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babamda Fiat MAREA var, onada Yetkili Servis aynı yağı koyuyor... 20.000 Km ömürlü olduğunu biliyorum... 8.000 Km ve değiştireli 7 ay oluyor, renginde hiç bir değişiklik yok, altın gibi... Servis diyemi fiyatlı,,,, yoksa, indirim yaptırmıştık çalışan tanıdığımız var, fiyatı düşürmek için bi kaç kalem eksik yazıp faturadaki rakamlarda oynama yapıldı bilmiyorum ama 125TL idi...

bugün bende aynı yağdan 10w 40 koydurdum. Ustam öve öve bitiremedi. 4 lt 45 tl. Ayrıca arkaaşlara ilginç gelecek ama Casstrol 10w 40 için 2 ayrı kişi (biri opel ustası, değeri opel parçacısı iksiisnde esnaflığına güvenirim.) "Castrol bozdu" diyerek tavsiye etmediler. BEnde olur mu abi dedim ama. OLUR OLUR dediler...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar Astralarda 2004 ve öncesi araçlarda 10W-40 diyor Opelin Resmi sitesinde... Ses falan bilmem ama, arabalar kaç yaşında olcak okadar ses, koskoca opel bizden daha iyi bilir sesi v.s. ben öyle düşünüyorum...

0W-40 - 5W-40 - 10W-40 v.s.

Adamlar 10W-40 daha ucuz bunu koyun demezlerki değilmi... Onlar motorlarına laf gelmesin isterler.... Her Üretici öyle..

Bu nedenlede araçlarımız için en iyisi Motor Kaputlarımızın altında yazan Viskozite değerleridir.. (0W-5W-10W)...

Daha şimdi baktım resmi sitesinden, motora daha faydalı olsa onu kullanın artık derlerdi..

Araçlarımızın kullnım klavuzlarında da 10W-40 yazıyor, ACEA B3/A3 gibi bişiler yazıyor... Değişiklik gösterebilir diye yazılmış, fakat değiştirmemişler... Benim aracım X1.6XEL motora sahip, halen dah öyle yazıyor ancak yeni COrsalarda, Astralarda 5W-10 galiba....

Ama 2004 öncesi Astra 10W-40......... Ben demiyorum 16.12.2009 itibariyle OPEL diyor... Yani öyle bir yağdan haberdarlar:D ama bunu koyun diyorlar...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bende aynı yağdan 10w 40 koydurdum. Ustam öve öve bitiremedi. 4 lt 45 tl. Ayrıca arkaaşlara ilginç gelecek ama Casstrol 10w 40 için 2 ayrı kişi (biri opel ustası, değeri opel parçacısı iksiisnde esnaflığına güvenirim.) "Castrol bozdu" diyerek tavsiye etmediler. BEnde olur mu abi dedim ama. OLUR OLUR dediler...

Evet barış hocam bir başka başlık altında yazmıştım bugün, En İyi MOBIL1 (MOBIL) değil, sonra Castrol, Ondan sonda MOBIL Super, Daha sonra da GM....

1'den 4 e sıralama bu..... Gerek forumlarda, gerek de duyumlarımdan şunu diyebilirimki, Şu an piayasaki en iyi yada popüler, yada tutulan MOBIL 1 ...

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki abi bu benim ustanın koyduğu yağla ilgili bir duyumun var mı ? Umarım motor için kötü bişi yapmadık. Bugün baktım netten doru dürüst bilgi yok..