Aracınız ne yakıyor ?

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir yanlışlık olmasın verdiğin değerlerde arkadaşım benzin ve lpg tüketimleri aynı nerdeyse, verdiğin değerlerde bir yanlışlık yoksa lpg' nin ne anlamı var diye sormam gerekiyor. benzinde kullan daha iyi. bendim aracım corsa c 1.4 ortalama şehiriçinde 25-30 kuruş arası yakıyor. benzinle ölçüm bile yapmaya korkuyorum ve ne çıkacağını düşünmek bile istemiyorum.

Önce bnde yanlışlık olduğunu sandım ama yok.Araca motor yapıldığı için şuan benzinde biniyorum.Dün şehirdışı 180 km yol yaptım 50 tl benzin yedi.Şehir içi ise hesaplarıma göre 50 kr a kadar yiyor.Motor yapıldıktan sonra gazda denemedğim için o tüketim değerleri motor yapılmadan önceki gaz değerleri.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
moralinizi bozmayım daha öncede demiştim aracınız cooook yakıyor :s Benim aracımda vectra 2.0 cd Zil zurna trafikte 0.260 - 0.280 yakıyor oda aşırı trafik.Karışık günlük kullanım 0.236 krs yakıyor, Uzun yoldada 7.2 L civarı,yani 0.180 krs civarı yakıyor ;)

Kardeşim senin durumuna hale inanamıyorum :( Ya beni delirtmek için yazıyosun yada sallıyosun :) 2000 motor araç şehir içi nasıl 26 kr yakar??? :) Senin dediğin değerleri corsalar görüyor sadece.Gaz ayarı yaptırdığım yere soruyorum ,tamircime soruyorum(ikisindede vectra var) şehir içi min-35 kr diyorlar.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Classic Sedan 2012 benzinli

şehir içi 11.3 litre /100 km
şehir dışı 8.5 litre / 100 km

Şehir içi normalden biraz fazla ama şehirdışı çok yakıyor bence.

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben yeni bir karar aldım , ne yaktığınız önemli değil cezasız gitmeniz önemli diye . Artık burada her cadde hatta her ara sokaklarda (bildiğimiz çoluk çocuğun top oynadığı arabanın tek tük geçtiği sokaklarda) polis çevirme yapıyor . Ve bakışları aynen şöyle "gel gel , gelde sana bir güzel dayayım cezaları" gibisinden bakıyor , ama malumunuz tabi ben o çevirmeye eğer mümkünse girmiyorum en basitinden aracı sağa çekip durduruyorum ve geri geri gidip kaçıyorum yavaştan , malum bir laf vardı , ayıya bulaşmaktansa çalıyı dolaş daha iyi diye :D

Söylediklerine aynn katılıyorum.Çevirme gördüm mü yeminle yol değiştiriyorum :) Ben ehliyetsiz kullanırken tam 5 kere çevirmeye denk geldim hepsinden kurtulmayı başardım.2 yıldır ehliyetim var ama alışkanlık olmuş yinede kaçıyorum.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim senin durumuna hale inanamıyorum :( Ya beni delirtmek için yazıyosun yada sallıyosun :) 2000 motor araç şehir içi nasıl 26 kr yakar??? :) Senin dediğin değerleri corsalar görüyor sadece.Gaz ayarı yaptırdığım yere soruyorum ,tamircime soruyorum(ikisindede vectra var) şehir içi min-35 kr diyorlar.

valla kardes yaşımdan dolayı atıyorum sallıyorum diyebilirsin,düşüncene saygı duyarım,fakat bu forumda öyle bişey yaptığım hiç olmadı,bildiğimi paylaşmaya çalışırım,hiç bi şekilde bilmeden bişey söylememeye dikkat ederim :) Ankarada olan üyelerimiz var,mesela nadir abi,bi buluşma olursa boş depo gitcem,bi 10 tl atarız,gece rahat 45-50 km gezeriz :)

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kardes yaşımdan dolayı atıyorum sallıyorum diyebilirsin,düşüncene saygı duyarım,fakat bu forumda öyle bişey yaptığım hiç olmadı,bildiğimi paylaşmaya çalışırım,hiç bi şekilde bilmeden bişey söylememeye dikkat ederim :) Ankarada olan üyelerimiz var,mesela nadir abi,bi buluşma olursa boş depo gitcem,bi 10 tl atarız,gece rahat 45-50 km gezeriz :)

Selçuk kardeş bundan önceki konuşmamızda senn aracın ne kadar yaktığını duyunca morelim çok bozulmuştu.Senin aracı kendi gözümle görmedikten sonra inanamam :) Ankara trafiğinde 26 kr mükemmel bir değer.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazot yakıyor :) ŞAka bir yana şehir içi 0,30 un altına düşmüyor iyice çok yakmaya başladı. Sanırım bakım zamanı geldi daha 15 bin olmasına 4 bin km var ama 10 ay olmuş bakım yaptıralı. Bundan da çok yakıyor sanırım

ALPER01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araç 2009 opel astra hb 1.6. 100 km'de ortalama 10 litre yakıyor. Buda lpg fiyatına göre: 10*2,59=25,9 krş yakıyor. Marka landirenzo taktıralı 40bin km oldu herhangibir sorun yaşamadım.