ARACIMI TESLİM ALDIM 1.4 SEDAN COSMO

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ARACIMI TESLİM ALDIM 1.4 SEDAN COSMO

hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güle güle kullanın, Astra şahsen en uzun süre keyifle kullandığım aracım oldu  greatt

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı yeni yeni kullanmaya ve km yapmaya başladım. Tanıdıkça da beğenim ve güvenim artıyor. Dün farkında olmadan biraz gaza dokunayım dedim yol boş olunca. Ben 80-90 gibi bir hızla gittiğimi düşünürken gözüm kadrana bir an takıldı 121 yazıyordu. Derhal ayağımı gazdan çektim ceza yemek isteme ilk günlerden. Ne zaman o hıza ulaştım nasıl oldu anlamadım hiç farkında değilim. Şunu anladım ki aracın hız sınırlandırıcısını ayarlamam gerekecek, aksi halde araç alıp başını gidiyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aracımı yeni yeni kullanmaya ve km yapmaya başladım. Tanıdıkça da beğenim ve güvenim artıyor. Dün farkında olmadan biraz gaza dokunayım dedim yol boş olunca. Ben 80-90 gibi bir hızla gittiğimi düşünürken gözüm kadrana bir an takıldı 121 yazıyordu. Derhal ayağımı gazdan çektim ceza yemek isteme ilk günlerden. Ne zaman o hıza ulaştım nasıl oldu anlamadım hiç farkında değilim. Şunu anladım ki aracın hız sınırlandırıcısını ayarlamam gerekecek, aksi halde araç alıp başını gidiyor.

Sürati hissettirmiyor gerçekten araçlarımız, otobanda 160+ süratlerde bile gayet konforlu.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bayram tatilini de fırsat bilerek memleketime geldim astra sedan aracımla. yaklaşık 1200 km yol yaptım. Genelde 130-140 km hızlarla. 180-190 km. hızlara çıktığım da oldu büyük bir güvenle. Aracım tam 6,66 litre ortalama yakıtı. Yani 33 kuruş. Tabii zaman zaman 100 km. hıza sabitlediğimde 5,2 litre ortalama da gördüm. Ancak bu güzel yollarda ve bu kadar gitmeye meyilli ve istekli bir araçla basmamak mümkün değildi. Yola yatışı, yüksek hızlarda yere yapışması aşırı güven verdi bana. ani frenlerde de çizgisini bozmadı. Donanım ve görünüm olarak zaten beğeniyordum. Yoldaki performansını ve yakıt tüketimini de gördükten sonra hayran kaldım. Şehir içinde 8,5 litrenin altını rahatlıkla göreceğimi düşünüyorum. Akşam 17.00-19.00 arasındaki çıkış trafiği hariç İstanbulun trafiğinde tahminim 8-8,5 litre arasında olacaktır diye düşünüyorum. Ve bence bu değerler kabul edilebilir değerler 1400 km.lik bir araç için. Tabi tahminle olmaz pompa verilerine bakmak lazım. 1.4 turbo motorun performansı hakkında olumsuz görüş bildirenler ya yanlı ve ard niyetli yorum yapıyorlardır ya da bilmiyorlardır. Bu kadar bi motor canlı mı olur oluyor.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle hayırlı olsun, zamanlar daha da seveceksiniz arabanızı, ben clio 3 ten sonra çok mutluyum astra j aldığım için, en önemli şey trafikte güvenliği hissetmeniz ve arabalarımız bu konuda gayet başarılı. bu sınıftaki en yakışıklı araba bence, bu da cabası..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kursatihtilali link' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun, zamanlar daha da seveceksiniz arabanızı, ben clio 3 ten sonra çok mutluyum astra j aldığım için, en önemli şey trafikte güvenliği hissetmeniz ve arabalarımız bu konuda gayet başarılı. bu sınıftaki en yakışıklı araba bence, bu da cabası..
Aracımı yeterince seviyor ve beğeniyorum, daha fazla da ilgilenmek istemiyorum çünkü fazla titiz olmama neden oluyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar yol b.sayarına göre ortalama tüketimim 8,9 lt.ye kadar çıktı. Halbuki yakın zamana kadar 8,2-8,5 arası gidip geliyordu. Neden ki böyle arttı acaba? Henüz pompa verileri yok elimde aslında çok merak ediyorum şehir içi gerçek tüketim değerlerini. Ancak sadece hafta sonları kullanınca ve kısa mesafelerde yol alınca benzin bitmek bilmedi. Son benzin fişine baktım da 18 ekimde almışım son benzini ve benzin ışığı daha yanmadı ama yanmak üzere ve 567 km yol yapmışım. Umarım 8,5 lt yi geçmez ortalamam.