Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

Ayrıca sadece koltuklar ve kapı içleri değil, kol dayamanın da deri olması çok güzel bence, bir de kafalıklar, onlar da deri (sportta da deri mi bilmiyorum doğrusu)
Bir de kapı içi aydınlatmalar var cosmoda, bunu da unutmayalım okkk

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bir sport kulanıcısı olarak cosmoyu tavsiye ederim.  jantlerı sportunkiyle değiştirirsiniz, olur biter. ama  afl baya bir fark yaratıyor

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Zaten gönlüm vardı o zaman Cosmo olsun. Daha önce hiçbir arabanın en donanımlı modeline binmemiştim. Benim için de bir ilk olsun.

çakır1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
[quote author=çakır link=topic=1344.msg29635#msg29635 date=1304371482]
biraz msjları okudumda ben de arabamı alırken 1.6 115  test etmiştim ve açıkçası performansı yetersiz geldiği için 1.6 t almıştım durumumuz aynı.şu anda yakıt tüketimi 5000 de hala 14 ltre ama ben istanbul trafiği hepsi şehir içi ve kısa mesafe stop edip çalıştırdiğim için fazla olduğunu düşünüyorum.Ortalama hız 24 km.Rekor yakıtı da marşukiye buluşmasına giderken 80 90 hızlarda 8.5 lt bulmuştum.şu da bir gerçek ki çok km yapmıycam arabama bindim mi bi gaz verim uçursun beni diyosan 2 ltre fazla yakıtı önemseme.Al bi tane kaplan (beim arabanın lakabı) keyfine bak.

Fiyat içinse 10 gün önce servise uğradım ve showroomuda gezdim yanımda bi aile bu aracın pazarlığını yapıyodu ve en son 52750 fiyat aldılar cosmo modeli için.

Nasıl bir aileymiş onlar 1.6 TURBO 180HP araç istiyorlar :D
[/quote]

aile dediğim 45 yaşlarında bi adam 40 yaşlarında balık etli eşine alıcaktı.Bende biraz sohbet ettim onlarla.Adam yoktu abla  1.4 t otomatik çıktı sana yeter dedim ama ablamız baya performans istiyo  sakın eşimin yanında söyleme ben güçlü bişey istiyorum dedi :)  Sonra ben ayrıldım ama büyük olasılık almışlardır.

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kadar da sert tartışılacak konu değil aslında. Konuyu inceledim sinirler biraz gerilmiş. Donanım sonuç olarak seçim meselesi. Arabayı ilk almaya giderken boşver yaa o kadar parayı vermeye ne gerek var diyosun, sonra da bütün detaylar kafana takılıyo zamanla. Yani en azından bende öyle oluyor. Kullandıkça detaylar insanın gözüne batmaya başlıyo. Aslında tamamen psikolojik bir hadise, yoksa Enjoy da kullansan Cosmo da kullansan araç aynı araç ama detaylar bu konuda seçimleri belirliyor tabiki de.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Genel olarak  şunu belirteyim, burada  yapılan tartışmaların ( yok sport yok enjoy yok bilmem ne olsun... seninki çirkin benimki güzel vs vs ) ve yazılan yazıların çoğu eğitimli insanların üzerinde kafa bile yormaya değer görmeyeceği mevzular...

Enerjimizi  böyle  saçma sapan şeyleri  üzerinde polemiklere girerek harcamayalım.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Donanım farkları ve benzin-dizel olayı bu forumun uzun zamandan beri en çok tartışılan ilk 2 konusudur, fakat gelin görün ki ikiside göreceli kavramlardır, herkes ihtiyacı doğrultsunda donanımı ve yakıt türünü tercih eder. Herkesin kendi tercihini belirtmesi de gayet doğal, fakat başkasının tercihini eleştirmek, onu alana kadar şunu alman daha doğru olur gibi muhabbetler, artık bencede sıkıcı olmaya başladı. Birde bu iki konuda sürekli aynı yazılar yazılıyor, hani son bikaç haftada yazılan bazı yazılara bakın, özellikle bu iki konuda, mutlaka bundan birkaç ay öncede farklı kişiler tarafından aynı şeyler yazılmıştır :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu forumun eski üyeleri bu konudaki hassasiyeti ve sitenin görüşünü bildiği için bu tür tartışmalara girmiyor
yeni gelen üyelerimiz daha önce bu konulardan haberdar olmadığı için ve ilk kez yazdıkları için sanki tartışma ortamına girilmiş gibi oluyor
Ancak siteye alıştıkça daha bir hoşgörülü oluyoruz birbirimize, çünkü birbirimizi daha yakından tanıyarak görüşlerimizi daha iyi kavrıyoruz.
Beğeni konusunda herkes uygun bir şekilde tabi görüşünü belirtebilir, herkes her donanımı beğenmek zorunda değil sonuçta
O yüzden zaman içerisinde daha önceki konular gündeme gelebiliyor, ama sizlerinde katkılarıyla amacımız sonucuna ulaşamayacağımız bu görüşleri en aza indirmek olsa gerek :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra nın Enjoy donanımı bile piyasadaki çoğu araçtan daha dolu, ben Sport + AFL ye karar vermişken bayinin "aradaki fark çok azalıyor ve AFL yi sonradan ilave etmek tedarik sürecinde gecikmeye neden olabiliyor" deyince Cosmo almıştım.

Bence kavga etmeye gerek yok, çocukca olur.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
Genel olarak  şunu belirteyim, burada  yapılan tartışmaların ( yok sport yok enjoy yok bilmem ne olsun... seninki çirkin benimki güzel vs vs ) ve yazılan yazıların çoğu eğitimli insanların üzerinde kafa bile yormaya değer görmeyeceği mevzular...

Enerjimizi  böyle  saçma sapan şeyleri  üzerinde polemiklere girerek harcamayalım.
+1000 olay budur herşey bundan ibaret türk insanının en büyük sorunu hava atma konusudur, sen ben yarışıdır