Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında ilk alırken iyi düşün demişti satıcı arkdaş. 1.6 115 Hp de test sürüşüne çıkmıştım eh işte deyip parasal açıdan da düşünüp almıştım. Fakat zaman geçtikçe arabanın performansı, ataklığı, yakıt tüketimi gibi konularda yetersiz olduğunu düşünmeye başladım. Şöyleki araç sollamalarında ya da kısa süreli performans beklediğiniz pozisyonlarda gaza asıldığımda motorun o kadar homurdanmasına rağmen yeterli hızlanmayı sağlayamaması her seferinde moralimi bozdu. Şimdi iyiden iyiye 1.4 140 olanına kafayı taktım ve fiyat araştırmasına bile giriştim. Eğer kısmet olursa önümüzdeki ay hiç olmadı haziranda alacağım. Sormak istediğim konu şu belki forumda daha önce tartışılmış olabilir ama sizce arada fiyat farkı ödeyecek aracı yeniden sıfır almaya değecek performans farkı var mı ? Aslında bu soruya cevap verebilmek için her iki motor seçeneğini de kullanmış olmak gerekir. En azından daha önce herhangi bir modelin atmosferik motorunu kullanıp sonra turbo seçeneğine geçen kullanıcılar farkı rahat çözebilir...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

֖ncelikle hayırlısı olsun diyeyim.

Aslında manuel 115hp lik Astra nın performans tablosu oldukca iyi görünüyor; 11.5sn lik 0-100 akselerasyonu zaten iyi bir değerken özellikle 17sn lik 0-130km hızlanma süresi bazı 125hp civarı rakipleriyle neredeyse aynı değerde. Tam otm. şanzımanınsa konfor avantajına rağmen bu değerleri biraz törpülüyor ne yazık ki.

İlk kullandığım Astra 115hp otm. idi;  içinde 3 -ağır- kişiydik ve klima da açıktı, araç hızı hissettirmemekle birlkte hızlanmakta da acele etmiyordu, üst devirlerdeki güzel homurtuyla performans hissi de biraz daha iyiydi ama dediğiniz gibi bazı beklentilere yetersiz gelebilir.

140hp lik versiyonda benzer şekilde motoru homurdatırsanız (ki çoğu zaman gerek bile kalmıyor) 115hp lik versiyona göre hayli farklı sonuçlar elde edersiniz, ama yine de en sağlıklısı 140hp lik versiyonu da test etmenizdir.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra 1.6 115
astra 1.4 turbo ve
astra 1.3 dizel kullanmış biri olarak söylüyorum....

farkını kesinlikle hissedeceksin...

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
astra 1.6 115
astra 1.4 turbo ve
astra 1.3 dizel kullanmış biri olarak söylüyorum....

farkını kesinlikle hissedeceksin...

Aslında yakıt açısından pek de dert etmiyorum sonuçta benzinli araçların bir çoğu üç aşşağı beş yukarı aynı değerleri tüketiyor. 100 Km de 2 litre fazla olsa ya da eksik olsa benim açımdan çok da dert edilecek bir sıkıntı yok. Daha atak olsun istiyorum. Ama gözle görülür bir fark da yoksa paraya yazık olmasın  dft012

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi kere turbolu ve atmosferik motorlaerdan bahsediyoruz illaki hissedilir bir fark var, yakıt konusunda da düşüncelerinize katılıyorum... ama illaki performans diyorsanız ve 1 litre yakıt fark etmez derseniz 1.6 turbo tavsiye ederim o bambaşka bi dünya

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
bi kere turbolu ve atmosferik motorlaerdan bahsediyoruz illaki hissedilir bir fark var, yakıt konusunda da düşüncelerinize katılıyorum... ama illaki performans diyorsanız ve 1 litre yakıt fark etmez derseniz 1.6 turbo tavsiye ederim o bambaşka bi dünya

o da insanın gözünü korkutuyo yoksa en iyisi bence de o  011zaa

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı performans sorununu bende yaşıyorum. istediğim anda motor homurdanmasına rağmen gücü tekerlere iletmiyor. ben servise gittim 1.6 180 beygirle takas için servisteki arkadaş speed buster ile bu sorunu aşabileceğimi boşuna para vermemem gerektiğini söyledi. speed booster ı deneyip memnun kalırsam taktırıcam boşuna para vermek istemiyorum. sizde bi deneyin çünkü

motor nekadar iyi olsada gazın tepkime süresi geç bizim araçlarda (otomatik için) bu alet bunu kısaltıyo ücretsiz denemekte fayda var

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

mertan link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1344.msg28551#msg28551 date=1303983663]

o da insanın gözünü korkutuyo yoksa en iyisi bence de o  011zaa
[/quote]
gel aramıza katıl sende 1.6 t al farkı hisset nasıl olsa yakıtı sorun etmiyosun(gerçi 1.6 atmosferikle fazla farkı yok yakıtta) hem atak hem eğlenceli :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam performans olarak 1,6 otomatik ten memnun dğeil bence sen direkt 1,6 t  al çünkü  eger bariz bir fark istiyorsan seni en iyi 1,6 t tatmin edecektir.  yoksa o kadar para gidecek alım satım kaybın vs vs  birde çok bişey hissedemezzsen moralin hepten bozulur

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

test sürüşü şart aslında. ama gitsen bayiye desen ki ben bu aracı test edecem ellerinde bir tane test aracı vardır. o da 1.6 atmosferiktir iddaaya girerim yani. ilk alırken de onu test ettirmişlerdi.