Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum 1.6 115 Hp ile 1.4 140 Hp

son bir kaç sayfayı okudum da öyle aman aman bir tartışma görmedim. dizel ve benzinli konusunda nasıl ki tercihler söz konusu ise, donanımlar için de aynısı geçerlidir. ilave olarak aradaki fiyat farkları da önemli bir etkendir. ben cosmo almak üzere çıktım yola, parasal nedenlerle sport aldım. bunun yanında sportun jantını, direksiyonunu, koltuklarını, iç dizaynını daha çekici buluyorum. ama cosmonun afl si bambaşka bir şey. imkanım olsa sport+afl alır mıydım? sportun saydığım yönlerine rağmen hayır. +2700tl vermek yerine biraz daha verirdim cosmo alırdım. sonuçta daha zengin bir donanıma sahip.
tüm yorumlar bir yana bir arkadaşımızın bayide karşılaştığı aile hakkındaki yorumlar beni daha çok rahatsız etti. hanfendinin fiziği, kilosu vs. hiç kimseyi ilgilendirmez. aramızdan hangimiz eşimiz yada kız arkadaşımız hakkında şu veya bu şekilde yorum yapılmasını isteriz? burada konumuz arabalar özellikle de astra j yazılarımız sadece bu çerçevede kalmalı. bir başkasının ailesi sadece onları ilgilendirir.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tabiki öncelikle maddiyat önemlidir herkes maddiyatına göre alır kullanır kendi aracını beğenir. bende enjoy alıcaktım ama sport buldum sport aldım.

Maddiyatın yanı sırada ihtiyaca göre donanımlar seçilmelidir, Full + Full + Full ( Bunuda anlamış değilin gerçide full ise full dür :) ) alınıpta hiç bir özelliği kullanmayan kişilerde tanıyorum. Sadece aracın, Direksiyon + Vites + Debriyaj + gaz ve fren kullananlarda var. Hiç ayarlarını karıştırmayanlar vs.. Benim arabamda şu olsun bu olsun herkes ister ama aktif kullanmadıktan sonra yada ihtiyacın yoksa gerekte yok bence.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyupuzger link' Alıntı:
Tabiki öncelikle maddiyat önemlidir herkes maddiyatına göre alır kullanır kendi aracını beğenir. bende enjoy alıcaktım ama sport buldum sport aldım.

Maddiyatın yanı sırada ihtiyaca göre donanımlar seçilmelidir, Full + Full + Full ( Bunuda anlamış değilin gerçide full ise full dür :) ) alınıpta hiç bir özelliği kullanmayan kişilerde tanıyorum. Sadece aracın, Direksiyon + Vites + Debriyaj + gaz ve fren kullananlarda var. Hiç ayarlarını karıştırmayanlar vs.. Benim arabamda şu olsun bu olsun herkes ister ama aktif kullanmadıktan sonra yada ihtiyacın yoksa gerekte yok bence.
+1 katılıyorum

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

donanım konusu kişilerin istekleri ve maddi gücü ile ilgili. zevkler ve renkler tartışılmaz. maddi olumsuzluklar hiç tartışılmaz. donanım, gereksiz bir tartışma konusu olur bence . 

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selamlar,
Bende 1.6 115 AT kullanıcısıyım aracımdan memnunum.
Yanlız araç ivmelenmeyi gerçektende geç algılıyor ve tekerleklere homurdanmayı hissettiremiyor. Bunun sebebini araştırdım araç üzerinde de uyguladım araç vitesi sürekli yüksek tutmaya çalışıyor örneğin 70 km hızda yolda giderken vitese bakıyorum 6 da gaza yülendiğimde araç hala 6 da gitmeye çalışıyor biraz daha yüklenince 5 e atıyor aslında hızlanmak istediğim vites 4(manuel kullansam 70 km hızla).  ama araç vitesi sürekli yüsek tutmaya çalışltığı için  ivmelenmenin gecikmesine yol acıyor.
Aracı 2500-3000 devirlerde kullandığımda(manuele alarak) oldukça başarılı buluyorum.
Yakıt tüketimine gelincede istanbul içi ortalama 10 litre şuanda ilk aldığımda araç aşırı derecede çok yakıyordu (13-14 litre) bakımdan sonra bu oran düştü ve performansta biraz artış yaşadım/yaşıyorum.

Bu arada aracım 16000 km de.

Saygılar.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Hüseyintekin,

Sesinizi duymak güzel :) Buluşalım artık :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dışarıda astranın boşunun boşunun boşunu alamayıp hayranlıkla araçlarımıza bakan binlerce kişi var..
elimizdeki araçlar gerçekten güzel kıymetini bilelim :)

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Sn. Hüseyintekin,

Sesinizi duymak güzel :) Buluşalım artık :)

Valla buluşalım özlettiniz :) bir cleaning buluşması yapalım.