Aracımdan Gelen Bu Tuaf Sesi Bulana veya Tahmin Edene Helal Olsun

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o avans sesine hic benzemıyor :( o ses ya dediğim gibi manifot veya sibop ayarlayıcısı...avans olmaz avansı sensorlar ayarlıyor onlar bozuk olsa motor calısmaz arıza verir

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o avans sesine hic benzemıyor :( o ses ya dediğim gibi manifot veya sibop ayarlayıcısı...avans olmaz avansı sensorlar ayarlıyor onlar bozuk olsa motor calısmaz arıza verir
Avans vurma ihtimali aracın bazen çalışıp stop etmesinden veya çalıştığında gaz yememesinden ayrıca bu sesin bazen çok seri ve dahada tiz olarak gelmesinden aklıma geldi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bir adım daha ilerdeyiz stop etme ve gaz yememe ve bu ses sibopların ıyı çalışmayısı sonucu bogulmadan ve bu sebepten de gaz yemeyişine sebep olabilir..itici yani hidrolık sibop ayarlayıcıları bozuk...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emin olmak fazla para değil;) üst kapağı sök sonucta 20tl lık conta iticileri dikkatlice elle sert tepkili çalıtığını göreceksin

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emin olmak fazla para değil;) üst kapağı sök sonucta 20tl lık conta iticileri dikkatlice elle sert tepkili çalıtığını göreceksin

Biraz daha açıklarmısınız bu kontrolu nasıl yapacağımızı? Bu kapak contasını kendim değiştirmiştim zaten.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak sökük iken motor calışır iken üst piyano diyorsunuz galiba onları dikkatlice elinizi üstüne koyarsinız sert tepkili çalısan bozuktur...hidro azarlazıcısı bozuk olan sibop tam acılıp kapanmadığından motora zarar verir....resimdeki görüldüğü gibi en üst parcaya el ile dokunulur...birde diger test hortum ile bir ucu buna diger ucu kulağa gelen ses ile anlaşılır...ilk yazdığımdaki gibi dikiş makinası gibi ses ya manifolt veya sibop yarlayıcısı yapar bu sesi..ama sen çekis ve motor stopa kaçıyor deyince kesin hidro sibop ayarlayıcısı bozuk...kolay gelsın ihmal etme değistir tahmınım 70 euro civarı komple takımı..16 tanesi
Hydro-006.jpg

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir kapağını açtırdınız mı yakın zamanlarda ?

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapak sökük iken motor calışır iken üst piyano diyorsunuz galiba onları dikkatlice elinizi üstüne koyarsinız sert tepkili çalısan bozuktur...hidro azarlazıcısı bozuk olan sibop tam acılıp kapanmadığından motora zarar verir....resimdeki görüldüğü gibi en üst parcaya el ile dokunulur...birde diger test hortum ile bir ucu buna diger ucu kulağa gelen ses ile anlaşılır...ilk yazdığımdaki gibi dikiş makinası gibi ses ya manifolt veya sibop yarlayıcısı yapar bu sesi..ama sen çekis ve motor stopa kaçıyor deyince kesin hidro sibop ayarlayıcısı bozuk...kolay gelsın ihmal etme değistir tahmınım 70 euro civarı komple takımı..16 tanesi
Hydro-006.jpg
Evet Denemek Lazım...

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstteki resim ile benzer bir yapı yok o motorda

bu motorlar DOHC motordur ve üst kapağı sökseniz egzantriklerin kendinden başka elleyecek/boşluğuna bakacak bişey bulamazsınız.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; sorunum şu an çözüldü gibi sanki. Şöyleki, perşemme günü motor silk koydum ve 20-25 km yaptım. Ses azalmış gibi oldu. Hafta sonu ise 400 km yol yaptım, ses gelmez oldu. Fakat yinede ben bu sesten öyle huylanmışımki psikolojik olarak kulağıma gelmesini bekliyorum ama şimdilik ses yok gibi.