Aracımdan Gelen Bu Tuaf Sesi Bulana veya Tahmin Edene Helal Olsun

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç vectra b 2.0. Bu ses yüzünden triger seti devirdaim pompası v kayışı ve bilyaları tümüyle değişti. Bunlar değişmeden önce itici sesi demeyen ustam bu defa itici sesi demeye başladı. Ustama uyarsam daha çok masraf edecem gibi. Sesi biraz tarif edecek olursam şöyle. Rolantide ve dururken gaza basma anında kesinlikle her şey normal. Hareket halinde 1500-2000 devir aralığında ne gaza basıyorum nede gazı bırakıyorum yani araç tam güzel bir devre kavuştuğunda, sanki bir pervanenin plastiğe veya metale sürtmesi gibi seri bir şekilde ses gelmeye başlıyor, gazı verdiğimde veya bıraktığımda ses kesiliyor. Bu sesi gazı ayarlayarak sürekli getirebilir oldum. Ustaya bu sesi tarif etmeme gerek kalmıyor dediğim gibi gazı ayarladığımda bizzat dinletebiliyorum. Sizce nereden gelebilir bu ses?:confused:

İşte ses bu.Zannedersem yorumlar ve tahminleri kolaylaştırır.

http://www.dailymotion.com/video/xiipl9_bu-ne-sesi-olabilir_auto

Buda aracın sabah soğukken sek.hav.pompasınında çalıştığı rolantinin yüksek olduğu andaki sesi ve herşey normal.

http://www.dailymotion.com/video/xiishb_aracyn-sabah-ilk-calyymasy-sek-hav-mot-calyyyr-halde_auto

Son düzenleme:

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahmin veya yorum yokmu ya, bakan gidiyor!

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum kuralları gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

vectra uzmanı çok arkadaşımız var forumda, yüksek ihtimal online değillerdir. yarın mesajı gördüklerinde tecrübelerine dayanarak yardım etmeye çalışacaklardır size

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forum kuralları gereği öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtmanız gerekiyor.

vectra uzmanı çok arkadaşımız var forumda, yüksek ihtimal online değillerdir. yarın mesajı gördüklerinde tecrübelerine dayanarak yardım etmeye çalışacaklardır size

Teşekkürler...

mehmet32395

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün kutup başı kaputa değme gibi bi sorun olabilirmi yakın zamanda değiştirdinmi aküyü kutup başına sünger koy birde öle dene belki faydasını görürsün :)

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akünün kutup başı kaputa değme gibi bi sorun olabilirmi yakın zamanda değiştirdinmi aküyü kutup başına sünger koy birde öle dene belki faydasını görürsün :)

Kutup başı kaputa değse neler olabileceğini az çok herkes tahmin eder. Ne alaka?

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokmu arkadaşlar, böyle birşeyle karşılaşan birkişi. Görüşlerinizi bekliyorum.

arcfoo3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlatıgına göre cok bir ilginç bir ses dedigine göre degişecek parçalar degişmiş ses yapabilcek acaba klima motorunun bilyasına baktırt dicam ama ondan ola sürekli yapar oda ilginç biçi cözemedim kusura bakma inşallah bulunur sorunun