Aracımdan Gelen Bu Tuaf Sesi Bulana veya Tahmin Edene Helal Olsun

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence aracın yürümesiyle alakası yok kanala cekın o devırde alttan ustten sıkı bır kontrol gaz verdıgınde motor ılerı veya gerı esneme yapıyor sonucta bu esnemeyle de olusabılır ancak fan,kasnaklar ve takozlara dikkat edilmeli motor vuruntu yapsa ust devırlerde daha da belirgin ve şiddetli olması lazım bence motorda deil sorun...

İnanın sesten anlayan usta bulmak çok zor. Her kafadan bir ses çıkıyor. Hani birçok kişi bir şeye yönelse iyi. Çoğu usta bu sesi dinlemek ister bense net bir şekilde belli devirde getiriyorum ve gösteriyorum.

DalyaNTurguT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Subap sesine benziyor ama, olması zor ses ince çıkıyor ve sürekli olması lazım. Sanki ince bir sac başka bir metale vuruyormuşta tıkırdıyormuş gibi geldi bana...

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi servise gidiyorsun?

Yetkili servise gitmiyorum, malum tabiri caizse hemen boğazlar. Özel servislere gidiyorum ve hemen hemen hepsinden fikir alıyorum. Bu adamların çoğu ustayım diye geçiniyor fakat ustalıkla hiç alakaları bile yok. Örn. 10-15 yıldır teknolojisi hep aynı kalmış ve yüzlerce arızayla karşılaşmış olmalarına rağmen, hala yorum yapamıyorlar kesin çözüm bulamıyorlar. Bu ses için şimdiye kadar 500 tl harcadım devam etsek bir 500 daha harcatırlar herhalde. Böyle arıza bulmayı herkes yapar. Yok şundandır değiştir para, yok bundandır değiştir para v.s nereye kadar. Lanet olsun bu gibi ustalara, haram olsun aldıkları para. Zaten birçoğuda iflah olmuyor ya bu yüzden. Hayırlısı artık...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses iticilerin yani hirdo subap ayarlayici sesi,lakin manifolt catlagi olursa bu sesin aynisi duyulur..yani itici ses cikarir ama cok duyulmaz arizali olmadikca...ve arizali degilse manifolt catlagi bu sesi disari verir...isterseniz acin motor yag kapagini her motor bu sesi az cok duyacaktir...ama disari vermesi manfolt catlagi sebep verebilir...
iticilerden kaynaklaniyorsa catlak yok ise üst motor kapagi acilir ve motor calisir iken iticiler tek tek el ile kontrol edilir,sert tepki veren degistrilir...

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam çakal ustalara göre bi problem
hemen motor inicek rektifiye olacak, ne güzel memleket :)

motorda problem olsa ses farklı da olsa her devirde duyulması lazım, rölantide de duylması lazım bence.

belli bi devirde yaptığına göre titreşim kaynaklı, biyerler gevşemiş sürtüyodur
devir hızlanınca titreşim frekansı arttığından ses çıkaracak kadar kuvvetli sürtmüyodur ya da onun gibi bişey
ama çözüm ne dersen bilemiyorum, araç liftteyken dediğin devre kadar gaz verilip dikkatle dinleyerek tam yeri bulabilirsiniz belki

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam çakal ustalara göre bi problem
hemen motor inicek rektifiye olacak, ne güzel memleket :)

motorda problem olsa ses farklı da olsa her devirde duyulması lazım, rölantide de duylması lazım bence.

belli bi devirde yaptığına göre titreşim kaynaklı, biyerler gevşemiş sürtüyodur
devir hızlanınca titreşim frekansı arttığından ses çıkaracak kadar kuvvetli sürtmüyodur ya da onun gibi bişey
ama çözüm ne dersen bilemiyorum, araç liftteyken dediğin devre kadar gaz verilip dikkatle dinleyerek tam yeri bulabilirsiniz belki
Aynen dediğiniz gibi tam çakal ustalara göre.