Aracımdan dumanlar çıkıyor !!!

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
şu an için ne yapabilirim? bu arızanın sebebi nedir?

Çok kötü bir yerden kaçırıyor, büyük ihtimal, sökmeye kalktığın an iyice parçalanacaktır. Kırmızı antifriz konusu çok tartışıldı. Eskiden kırmızı vardı ama ne derece yoğundu. Ne yapılabilir, kolay çalışılabiliniyorsa orada sıvı conta şansa kalıcı veya gecici çözüm olabilir. Bundan sonra radyatörün girişlerinde sorun olabilir, fazlada seçenek yok. Kırmızı girdi bir kez, ben olsam devam ederdim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2002 model öncesi kırmızı antifirize uygun değil aracınız kaç model bilmiyorum ama 2002 öncesiyse derhal değiştirin daha önceki antifiriz kırmızı görünüyorsa belki kırmızı eklemişlerdi ama oranı düşük olduğu için sorun olmuyordu

2002 öncesi kırmızı antifirize neden uygun değil öğrenebilirmiyim ilk defa duydum hiç inandırıcı değil 2002 modelin altında olupta kırmızı antifiriz konulan bir sürü araç var.mantıklı bir açıklaması varmı acaba.aracım 97 model ve kırmızı antifiriz kullanıyorum

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya yorum yazdıktan sonra muammer abinin kırmızı antifiriz ile ilgili açtığı konuyu okudum valla korktum benim arabaya 1 ay önce kırmızı antifiriz koyduk maviydi önceden e nolacak şimdi arkadaşlar değiştirmelimiyim acaba ne diyorsunuz herhangi bir sorun yok araçta kalorifer peteğine giden t borular tıkalıydı değiştirdik ve kırmızıya cevirdik sistem temizlensin diye

%50 kullandık yani yarı yarıya antifiriz koyduk

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2002 öncesi kırmızı antifirize neden uygun değil öğrenebilirmiyim ilk defa duydum hiç inandırıcı değil 2002 modelin altında olupta kırmızı antifiriz konulan bir sürü araç var.mantıklı bir açıklaması varmı acaba.aracım 97 model ve kırmızı antifiriz kullanıyorum

farkındaysanız arkadaşın verdiği http://www.glysantin.de/16-1-Product-Finder.html sayfasında da 2001 diye ayrılmış 2001-2002 neyse o yıldan sonra araçların soğutma sistem parçaları kırmızı antifirize geçiş zorunluluğu nedeniyle ona göre üretildi.

Son düzenleme:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
şimdi birde bu konuyu araştırırken conta yakma muhabbeti çıktı ortaya. yani o borunun kenarından kaçırması ile conta yakmasının bağlantısı olabilirmi? conta yanmış olsa nolurki? aracın gidişi süper, hiçbir anormal durum yok. yakıt falan şehir içi lpgde 30-33kr arası. sıvı contayı denicem fakt ne el giriyor nede başka bişe. ulaşmam için baya bişe çıkarmam gerekecek üstten. sağolsun lpg'yi monte eden vatandaş oranın üstünü doldurmuş resimdede az çok belli, cırtlamış falan :D nolcak bilmiyorum ya. herkesin sorunları farklı, herkes kendi sorununa göre çözüm üretiyor..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kırmızı antifriz isminin tanımı, Dohc motor, getrag şanzıman gibi. Rengi turuncu, kırmızı, pembe diye ayırmak yerine Selim Bey'in verdiği linkteki kodlar ve referanslar açık. Sanayii, kullanıcı vs. terimleri bunlar, çok takılmayın.

@Mustafa, araç contasının hararet harici, antifriz standartlarının altında kalacağından zarar göreceğini hiç sanmıyorum. İyileştirmeler, bağlantı noktaları, kauçuk formasyonları vs. de yapılmıştır. Conta içeriği, materali değişmemiş olması gerek. Hiç canını sıkma, araç güzel ise sorun yok.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi birde bu konuyu araştırırken conta yakma muhabbeti çıktı ortaya. yani o borunun kenarından kaçırması ile conta yakmasının bağlantısı olabilirmi? conta yanmış olsa nolurki? aracın gidişi süper, hiçbir anormal durum yok. yakıt falan şehir içi lpgde 30-33kr arası. sıvı contayı denicem fakt ne el giriyor nede başka bişe. ulaşmam için baya bişe çıkarmam gerekecek üstten. sağolsun lpg'yi monte eden vatandaş oranın üstünü doldurmuş resimdede az çok belli, cırtlamış falan :D nolcak bilmiyorum ya. herkesin sorunları farklı, herkes kendi sorununa göre çözüm üretiyor..

sizin aracınızdaki duman olayı şu; kırmızı antifiriz hortumla geçtiği yer arasındaki tortu kireç vs.temizlediği için antifiriz kaçırmış ve sıcak motor bloğuna temas ettiği için duman çıkmış hortumu söküp ucunu ve geçtiği yeri temizleyip yeni kelepçeyle takarsanız kesilir son derece normal bir durum çok başıma gelmiştir araçlarımız yıllanmış olduğu için kelepçeler gevşeyebiliyor.şunu da söyleyeyim bir süre sonra kesilebilir de.aracınız normal bence

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
çok fazla bilgim yok fakat düşündüğümde bende conta ile antrfriz arasında bi bağlantı kuramıyorum direk olarak. conta sonuçta motor bloğu ile kapak arasında kalıyor. antifriz ile ne alakası olurki :D düz mantık :) bağlantı noktalarından kaçırmalar basınç ve kimyasala göre olabilir anlarım.